Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan vegyem rá, hogy elkezdj...

Hogyan vegyem rá, hogy elkezdjen beszélni?

Figyelt kérdés
1 éves a kisfiam!Tudom nincs lemaradva a beszéddel alap dolgokat mondogat(papa,baba..stb)De csak mutogatni szeret.Rábök valamire és rögtön cselekszem is..lehet hogy ez baj lenne. Hagyjam kibontakozni hátha mást is mondana?
2012. máj. 21. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

1 évesen meg sem szólat, most 19 hónaposan meg itt magyaráz nekem mindent a kislányom. :)

Szerintem a mutogatás nem baj, ő most így kommunikál, hisz még csak 1 éves. Idővel - anélkül, hogy bármire is rá akarnád venni - úgyis alakul magától is a beszélőkéje.

Ha 2-3 évesen is csak mutogatna, és egy szót nem mondana, akkor aggódnék már, de 1 évesen nem.

2012. máj. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

*szólalt (a szólat helyett)

elírtam bocsesz

2012. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

:DDDDD én most jót nevettem :)

ritka az olyan szülő aki 1 éveét ilyen elvárások elé állítja :)

anyuka, picit vegyél vissza!!!

2012. máj. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ki fog ő bontakozni, ne aggódj!

Addig meg hagy mutogasson.

2012. máj. 21. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Tudom, és köszönöm a válaszokat..De a nagyszülői nyomás...Meg ezt-azt hallja az ember.Tudom hogy nincs baja meg nincs elmaradva!Értelmes, okos drága fiam van akire nagyon büszke is vagyok!
2012. máj. 21. 21:23
 6/8 anonim ***** válasza:

Nagyszülő? Azt várják, hogy már most mindent mondjon?

Ilyenkor a gyerkőc jelzéseit figyeld, ne a nagyiét. :)

2012. máj. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Persze!:)Így lesz!
2012. máj. 21. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:

igen, engem is az őrületbe tudtak kergetni a hülyeségeikkel a nagyik... szóval totál megértelek.

hadd mutogasson a fiad, bar azzal tudsz neki segíteni, hogy ha rámutat valamire mindig megnevezed, ha egyértelmű a szituáció hogy mit szeretne akkor meg is kérdezed tőle hogy pl szeretnél inni, kéred a cumisüvegedet igen tessék itt van az üveg... almát szeretnél enni , jó, mindjárt felvágom stb.... én örökké beszeltem hozzájuk. D

2012. máj. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!