Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más gyermek is felcseréli a...

Más gyermek is felcseréli a betűket a szavakban amikor beszélni tanul?

Figyelt kérdés

Kislányunk 21 hónapos múlt, eleven, örökmozgó. Nagyon sok mindent mond már, de vannak szavak, amikben felcseréli a betűket vagy másik betűt mond. Első gyermek (most várjuk a másodikat) s nem tudom, nem baj-e ez a betűcsere? Védőnő azt mondta, kinövi. Én kicsit tartok a diszlexiától.

Ilyen betűcserékre gondolok: galamb - gamba. Gereblye - gebere. Levegő - lebegő.

Köszönöm a válaszokat.


2012. márc. 27. 13:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Kisfiam is 21 hónapos, ő is ezt teszi. Zsepire azt mondja: pizse.

Kicsik még, ízlelgetik a szavakat, a sorrendet.

2012. márc. 27. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Nyugi, ez önmagában még tök normális, semmi baj.

Nincs ugyan gyerekem, de tisztán emlékszem (mivel a mai napig viccelődve mindig megjegyzik a szüleink), hogy a húgomnak is: pók --> kóp, meg minden hasonló. Ő is nagyon cserélte a hangokat, meg érdekes szavakat alkotott. Szerintem ezt minden kisgyerek csinálja. :)

2012. márc. 27. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és még annyi, hogy az általad írt példák között vannak olyan is, amik nagy valószínűséggel simán félrehallásból származnak: leBegő pl. (vagy csak spanyolul akarna beszélni? :P)

Én egész 6-7 éves koromig azt hittem, hogy az áram az árom. :D És azért, mert mindig úgy is értettem.

Próbáljatok meg otthon különösen odafigyelni a szép, tiszta beszédre, és lehet, hogy az ilyen lebegő-dolgok meg is oldódnak.

De a többivel sincs baj, tényleg! :)

2012. márc. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

A lányom is csinálta, és kinőtte! Bár még most is akad egy-két szó, de leginkább új szavak, amiket még nem hallott, és félreértette. Azt nehéz kijavítani.:-)

Az ikerfiaim meg pl a cipőt püci-nek mondják, és szerintem lesz még több ilyen szó, mert most kezdenek még csak beszélni. 19 hósak

2012. márc. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nalunk zonki a zokni es tekszo a tesco. :-) szoval ez normalis. :-)
2012. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mi 23 hónaposak vagyunk. Nekem a kedvencen az efelán (elefánt) és az oszolán (oroszlán). :)
2012. márc. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A 3 éves lányom nagyon szépen beszél, soha nem volt pösze, a stop tábla viszont tops tábla
2012. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az én fiam is így "beszél"

Szerintem is kinövik majd! Legalábbis remélem.

Nálunk egy-két kedvenc:

mámpa = lámpa

bong = gomb

map = nap

efánt = elefánt

boga = bogár

és még sorolhatnám.

De azért van néhány tisztán érthető szava is, szóval én még nem aggódok!


Öcsém mondta anno a mikroszkópra, mikroszpók, és a Lajosra, hogy Jalos! :) Most 19 éves lesz, és semmi baja a beszéddel!

2012. márc. 27. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem a kedvencem a gebki=repcsi:)
2012. márc. 27. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Hehe, ezek szerint az elefant egy nehez szo. :-) a fiam sokaig fánt-nak mondta. A pizsama meg zsama volt. :-)
2012. márc. 27. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!