Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam lázas, más tünet...

Kisfiam lázas, más tünet nincs. Két órája adtam neki Nurofent, nem hatott, adhatok neki Germicidet, így, hogy két órája Nurofent kapott? 14 hónapos,38,6 a láza

Figyelt kérdés
2012. máj. 21. 22:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég voltam egy baba-elsősegély tanfolyamon, és a gyerekorvos azt mondta, hogy ha lázcsillapító szirupot (mint most te Nurofent) adunk neki, és mégsem hat, akkor 3 óra múlva lehet kúpot adni. És így felváltva lehet, több lehetőség marad a lázcsillapításra, mert más jellegű a két csillapító szer. A hűtőfürdő is hatásos lehet ha mégsem válnak be ezek. Jobbulást a picurnak.
2012. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
51%

nem! ha nem megy le a láz akkor 3 óra után kaphat más hatóanyagút, egyéként 4 óránként lehet váltva adni.

addig pedig hűtőfürdő, mindig ez legyen az első!

jobbulást!

2012. máj. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én már 2 óra múlva simán beadtam neki a másik félét ha az első semmit nem hatott.És mindig szerencsével jártunk.A második kúp után fél óra és szép lassan lement neki.A saját tapasztalatomat írtam le(2 éves gyerkőc anyukája)
2012. máj. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget!
2012. máj. 21. 22:49
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a doktornő, hogy a kúp éjszakára sokkal jobb, mint a Nurofen, és be is vált, mikor kb hasonló korú volt a kislányom.
2012. máj. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nem olyan magas láz, hogy két óra múlva adj kúpot, inkább várd ki az 'előírt' 3 órát, ahogy előttem is írták. Nekem egyszer mondta a gyermekorvos, hogy a Nurofen után 2 órával adhatok Germicidet, mert a közben lévő 2 hűtőfürdő sem vitte le 39,5 alá a lázát. (féltünk nehogy lázgörcsöt kapjon) Így a 2 órás közzel sem lett semmi baja egyébként, viszont segített levinni a lázat.

Remélem azóta jobban van a kis Mazsola!

2012. máj. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6. vagyok, az 5.-nek teljesen igaza van, azóta én is csak Germicidet adok éjszakára, Nurofen sokkal gyengébb az én tapasztalataim szerint és nem is tart addig a hatása, mint a kúpnak!
2012. máj. 22. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy 3 napos láza van. Az én fiamnak 2 hete volt, nappal Panadolt kapott 38,7 felett, este Germicid C-t (ha làzas volt). Egyébként nappalra nem adtam neki, ha 38,7 alatt volt.
2012. máj. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!