Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lassan 1 éves, alig fogadja...

Lassan 1 éves, alig fogadja el a normális kaját, csak a tejpép, joghurt stb a menő, mit főzhetnék neki?

Figyelt kérdés
Még csak most kezd jönni a foga. Úgyhogy a rágcsálnivaló kaják még nem mennek neki. Kifogytam az ötletekből, nem tudom mit készítsek a kisfiamnak.
2012. máj. 22. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:

Főzz meg 2 burgonyát, 5-6 kis rózsa mirelit brokkolival, és 1 darab mirelit hallal, pici vegetával.

8-10 perc alatt megfő.

Majd szűrd le, tegyél hozzá egy pici darabot kocka margarinból, egy evőkanál tejfölt, és villával, vagy krumplitörővel pépesítsd!

Nagyon finom, lányom imádja.

2012. máj. 22. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
rizsfelfújt, gyümölcsös tejberizs - ezek puhára főzhetőek és nagyon finomak
2012. máj. 22. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a receptet, mindjárt meg is csinálom! :-)
2012. máj. 22. 10:18
 4/7 A kérdező kommentje:

(2. válaszoló)

Tudod az ilyesmi megy, mint a gyümölcsös tejberizs, de ez is édes ízű. Azért köszi :-)

2012. máj. 22. 10:22
 5/7 anonim ***** válasza:

Negyed hagymát apróra vágod, süssd meg pici olajon, majd tegyél rá 2 db lehéjjazott lereszelet paradicsomot. Vízforralóban forralok vizet, egy tálkába teszem a papardicsomot, leforrázom a vízzel, majd áll benne 1 percet, és szépen lejön a haja.

Szóval ezt a nagy lyukon lereszelt lehéjjazott paradicsomot levével ráöntöm a hagymára, majd teszek bele nagyon picire kockázott csirkemellet, pici vegeta, paprika, oregánó vagy bazsalikom, lefedem, 15 perc alatt lassú tűzön össze fő. Majd egy burgonyát megfőzök, össze töröm villával, és a paradicsomos szósszal össze keverem, vagy burgonya helyett pár szál spagettit kifőzök, miután megfőtt deszkán picire vágom, és össze keverem a szósszal.

Finom, jól csúszik a kicsinek.


De ehet abból a főzelékből amit magatoknak főztök, tök, kelkáposzta, fínom főzelék tejfölös habarással.


Paprikás krumpli.


Tejszínes spenót főzelék.


Töltött paprika, paradicsomos gombóc.


Húslevesből főtt répa burgonya főtt hús. Babgulyásból burgonya répa husi, baba össze törve villával.


Ezek mindd puha ételek, amiket rágni sem kell.


Tejfölös karfiol nokedlivel!


Kis hagymát olajon megsütöl, ráteszed a cikkekre szedett karfiolt, annyi vízzel felengeded hogy épp hogy ellepje, vegeta, pici paprika, bors.

Mikor puhára főtt, tejfölt össze keversz pár kanál lissztel, ezzel behabarod, össze rottyan, és kész!


Főzöl hozzá nokedlit, ezzel össze kevered, nagyon finom!

De akár ezt is főtt tört burgonyával is adhatod, de a picire szaggatott nokelit is eltudja nyammodni, jól csúszik.


1 évesnek azért már fűszerezheted az ételt, jobban fogja érezni az ízeket, és hátha jobban rákap.


Azért sok mindent eltud rágni az ínyével, annak ellenére hgoy nincs foga!


Babapiskotát is adhatsz neki rágcsálni!

2012. máj. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Minden ötletet szívesen fogadok. Kipróbálok mindent sorban, hátha végre ízleni fog valami a kis válogatósomnak. :-)
2012. máj. 22. 10:38
 7/7 anonim ***** válasza:

nekem van tejes tökfőzi receptem, a fiamnak még mindig az a kedvence :)

csak akkor van gond mikor a vendégségbe is tökfőzit kér és a hagyományosat kapja :DDD


na szóval hagymát pirítasz, rárakod a gyalult tököt (előtte nem sózod és nyomkodod!!!), megsózod, kicsi kaprot teszel bele és petrezselymet. fedő alatt megpárolod, az olyan negyed óra.

utána egy doboz tejfölbe teszel lisztet és felöntöd tejjel.

én 1kg tököt, egy nagy doboz tejfölt és 2-3 k liszttel csinálom.

hozzá kis rántott csirkefalatokat szoktam leginkább csinálni.


ugyan ez a recept cukkinivel is, az valami isteni :)

2012. máj. 22. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!