Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok 15 hó...

Hogyan altatjátok 15 hó körüli babátokat?

Figyelt kérdés

kedves anyukák! szeretném ha megosztanátok velem hogyan altatjátok a babátokat..mennyi ideje,és mennyi időbe tellik mire elalszik..

Az a helyzet hogy én 7hónapos kora ota nem ringatom..beszokott ügyesen a kiságyába..de ott maradtam vele..dudoltam..dudolok még most is..kb egy hete minden elalvás egy rémálom..azelőtt sokszor tápi után beájult..de ha nem akkor is max 15 percig tart..az uj szokása hogy nem marad fekve..felál.."bulizik"probál minden féle butaságot csinálni hogy ne kelljen aludnia..amikor látja hogy nem bir kizökkenteni elkezd ütni,rugni..ha kiveszem a kezem akiságybol akkor nem alszik el..ha bent hagyom..hát kész horror de ha ugy csinlok mint akit nem érdekel kb3-4perc után leáll és lefekszik..aztán megint jön a simi simi anya..puszipuszi puszi..kész vagyok nekem nincsnapi 3órám altatásra !most tényleg ez nem normális!! az kizárva hogy nem álmos mert ha pl nem teszem az ágyábba a konyhai járolapra fekszik le és ott alszik el..dehát nem altathatom a konyhapadlon a gyerekem!! mondjátok el ti hogycsináljátok azok is akik egyedüli alvásra tanitották a babájukat mondják el miért,miota,meddigtartott amig meg tanulta és stb..Ja! és nézetek miatti különbségek miatt NE VESZEKEDJETEK! :)(azért irom mert általába vitába torkollnak az ilyen jellegű kérdések!előre is köszönöm!


2012. máj. 22. 13:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A lányom bemegy, lefekszik, és ott ülök mellette. Muszáj, különben ki-be mászkál, mert nem rácsosban alszik. :)

Sokszor forgolódik, felkel az ágyban, felül, feláll, olyankor rászólok. Ha nem fogad szót, akkor lefektetem. Akkor fekve pörög-forog össze vissza, és magyaráz megállás nélkül. Nem simogatom, nem énekelek, csak felügyelem. :D

Aztán egyszer csak bekattan neki valami, és kidől.

Nappal egyszerűbb, mert lefekszik, iszik cumisüvegből, aztán nekem adja és utána simán elalszik szó nélkül. De erről most le kell szoktatnom, mert ősszel megy bölcsibe, ott meg ezt nem lehet.

2012. máj. 22. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
kedveselső ésmeddig felügyeled? mert nekem ezzel van a gondom hogy tul hosszura nyulik és tényleg nem tudom megvárni mig egyszer csak kidől szegény..arrol nem beszélve hogy én is most akarok nem rácsos ágyat venni..én ugy szerettem eddig nézni ahogy szépen lassan elalszik..nem is értettem azokat akik egyedül hagyják a babájukat hogy hogy hagyhatják ki ahogy álomba szenderülnek mert az olyan szép!ja..csak ha ehhez megrugdos megharap meg szétüt a gyerek inkább én is kihagynám:)
2012. máj. 22. 13:44
 3/15 anonim ***** válasza:
Eddig a max az fél óra volt. De általában 15-20 perc alatt alszik el. És imádom nézni, amikor már csak néz, pislog nagyokat, és egyszer csak elalszik. :)
2012. máj. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
igenn akkor márolyan cukik..mikor félkómában vannak:) csak ezt a látványt mostanában vérző körömággyal és megtépett hajjal élvezhetem:)ezért is gondoltam rá hogy talán lemondanék rola
2012. máj. 22. 13:55
 5/15 Adilari ***** válasza:
nekem 13 hónapos a babám!Van egy nagynénink aki szeretettel ott akarja többször tartani magánál.ha ott van és ott alszik ő ringatja amíg el nem alszik!Velem ugyan ezt akarja eljátszani de így 1 hét bekeményítés után rájött nálam nem válik be a hisztije.Nekem nincs időm órákat ringatni mivel most vagyok várandós a 3. picurral!Nappal úgy alszik el hogy kap egy üveg tejet,beteszem a kiságyba kapcsolok halk zenét becsukom az ajtót és még félig sem issza ki és már alvás is van!Egyszer alszik csak nappal 2-2.5 órát!Este fürdés,vacsi fél 9-kor ágyikóó!Amíg ringattam volt hogy 1-1.5 órámba beletelt!Volt egy műsor a tévében ahol ezt láttam és gondoltam kipróbálom!Az elején megszakadt a szívem.Betettem a kiságyba tejcizni fél 9 kor és első nap fél órát sírt mire elaludt!Becsuktam az ajtót és kijöttem,de 5 percenként bementem megsimogattam érezze hogy nem hagyom ott.De én ott álltam azt ajtó előtt és hullott a könnyem úgy sajnáltam!Második nap már csak 15 perc volt a sírás,3. nap 5 perc,negyedik nap mintha elvágták volna beraktam megitta a tejet és elaludt.Azóta egy hang nélkül elalszik,sőt....azóta végigalussza az éjszakát!Egyszer kel föl reggel fél 6- 6 körül adok neki inni és visszaalszik fél8-8 óráig!Úgyhogy cseppet sem bánom hogy megtettem ezt a lépést!
2012. máj. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Mellettem alszik születése óta.

1x alszik nappal.

Becsomagolom a hálózsákba, forog, mozog két-három percig, majd bedugja a fejét a párnához és alszik szó nélkül 3 órát.

Éjjel 12 órát.


Akár ki is mehetek mellőle, nem kel fel.

2012. máj. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Adilari ***** válasza:
Lehet így kegyetlennek tűntem de higyjétek el hoszzútávon nem lehet a ringatást csinálni és a gyereknek is jobb így!!!
2012. máj. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
babám 14 hónapos. Nappal beteszem az ágyába (az ágyneműhöz való kispárnaszerűséget ölelgeti-ez a választott alvókája) közben bölcsődalokat beteszem és elalszik. Este az ölembe megissza a tejcsit, felvesszük a hálózsákot ismét zene és alvóka és elalszik. Éjszaka akkor sír fel ha nagyon szomjas vagy ha nem találja a cumit, egyébként reggelig alszik.
2012. máj. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, az lemaradt hogy nem kell mellette maradnom. Kijövök a szobából és elalszik egyedül később ránézek párszor.
2012. máj. 22. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
mintahogy irtam7hós kora ota nem ringatom és egy hete van csak probléma! arra lennék kiváncsi egy ilyen idős babánál is meguszhatnám "csak félóra" sirással?annyira félek hogy megütné magát mert olyan kis szeleburdi..összevissza ugrál az ágyba..esik kel..vagy lehet csak ezért csinálja mert van "közönsége"hozzá?
2012. máj. 22. 14:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!