Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Két hónap körüli babátokat...

Két hónap körüli babátokat este hánykor, hogyan altatjátok/tátok? (kiságyban egyedül, cicin, játszás után stb)

Figyelt kérdés
Mennyire volt ez megtanított, vagy magától beálló módszer?

2012. febr. 15. 17:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Az én két hónaposom fél 9-kor eszik utoljára, így fél 10 körül fekszik. Mi születésétől kezdve fokozatosan vezettünk be egy alvási rituálét, így arról már tudja, hogy a hosszú esti alvás következik, így viszonylag könnyű az altatás és reggelig alszik utána. Cici után büfi, majd hálózsákot ráadjuk a babára és beülünk vele a hintaszékbe pár percre, itt babusgatjuk, sssss, stb, a lényeg, hogy kap egy kis babusgatást álomország előtt. Ezután betesszük a kiságyába, és egy picit még ütögetjük a popsiját, ha kell, ha nem, magától elalszik. Nem erőltettük ezt, inkább együtt alakítottuk ki a babával, mentünk utána, azt csináltuk, amiről láttuk, hogy tetszik neki. Fokozatosan alakult ki így kb. 6 hetes korára.
2012. febr. 15. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ahogy sikerül és ahogy a nagytesó hagyja. De elvileg fürdés fél7-7 körül. utána hálózsák, tápszer vagy cici, és lerakjuk,sokszor 1 óra mire elalszik. Hálószobában alszik, mert felkelti a nagyot. Sokat fent van éjjel, van hogy órákig csak nyűglődik. 2szer eszik is. 2,5 hónapos.
2012. febr. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

fél 9-kor fürdés, és 9 körül eszik utoljára, és ő is kb fél 10-10 között elalszik, ha minden jól megy. Evés után büfiztetés, ha nagyon éber még az evés után, akkor kicsit járkálok vele, aztán leteszem az ágyba. Én nem kézben altatom el, inkább 3-4-szer bemegyek hozzá a szobába,és a hátát, buksiját simizem(ezt nagyon szereti).

Ő a második babánk, de a nagyobbnál is ugyanígy csináltuk. A pici még csak 7 hetes, szóval ő még nem alussza át az éjszakát, de kb 2 körül ébred enni.

2012. febr. 17. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Sehogy nem altatom,kezdettől fogva elalszik egyedül.Este 7-kor fürdetés,8-kor megetetem,leteszem az ágyába és már alszik is.11-kor még csinálok neki egy álometetést (mivel nem ébred fel) és alszik reggel 8-ig. 9 nap múlva lesz 3 hónapos,tápszeres baba.
2012. febr. 17. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kerria ***** válasza:

Szia,


kislányom márc. 1-jén lesz 3 hónapos, tápszeres (sajnos).

Elég nehezen alszik el Babó, főleg esténként, mintha félne, hogy lemarad valamiről.


Esti menetrendünk:

19.30 körül szokott enni, így utána büfiztetés, játszás... amikor már enyhül a figyelme, akkor viszem fürdetni, fürdés előtt tornázunk.

20.00-20.30 közé esik a fürdetés, utána masszázs, és megkapja az éjjeli pelusát.

20.30-tól befektetem magam mellé a nagyágyba, ott adok neki cumit (szerencsére csak az esti alváshoz kell, meg néha egy-egy nyugtalanabb időszakra) de szerencsére általában kiköpi. Simogatom a fejecskéjét, énekelgetek neki és így szépen (néha sírások közepette) elalszik. Ez általában 21. 30 körül van. Ekkor Apa átviszi a kiságyába, és ott alszik.


Utána éjjel 1 körül kezd ébredni, de nem várom meg, hogy teljesen felébredjen, hanem félálomban megetetem, és így alszik tovább reggelig, kb. 7 óráig. Szerencsére már nem bukik, így ki szoktam hagyni az éjjeli büfiztetést, és pelust sem cserélek (csak ha átázott, vagy ha kaka van)


Első 6-8 hétben nagyon hasfájós volt, és rengeteget bukott. Akkor abszolút úgy volt minden, ahogy ő akarta. A fürdetése és a napközbeni séta volt egy-egy fix időpontban, így akartam benne erősíteni a rendszert. Természetesen mind a kettőhöz megvolt és megvan a rituálé, így úgy gondolom ez alapján megtanulhatta mi fog következni, ugyanakkor azt is mondhatom, így állt be a jelenlegi rendszerünkre.

2012. febr. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!