Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Merjek e a 10 hónapos babámmal...

Merjek e a 10 hónapos babámmal 1-2 napra elutazni, ezzel felborítva a megszokott környezetét?

Figyelt kérdés

Kb. 2-3 hete végre kezd kialakulni valamiféle napirendünk. Az ébredések nem mindig ugyanakkor vannak, de

átlagban f8-8 körül ébred, szopizik,

10-11 között tízóra

13-14 között ebéd

14-15 között ALVÁS (átlagban 1 óra)

17-18 között uzsonna

19 körül vacsora

19:30-20 között fűrdés

20-21 között altatás - (szopi)- ALVÁS


Ezek közül talán az ALVÁS ami fontos lenne, hogy meglegyen, és gondolom ugyanolyan rituáléval, ahogy megszokta. A környezete is számít (?), gondolom... Voltunk már többször egész napos programon, kirándultunk is, akkor persze nem aludt, enni is alig evett, de vidám, kiegyensúlyozott volt... Korábban nem is izgattam magam, mert össze-vissza aludt nappal, volt, hogy többször nem aludt egész nap... De amióta beállt neki ez az ebéd utáni, nem szívesen borítanám fel. Olvastam valahol, hogy elég 1-2 nap, hogy kizökkenjen és lehet, hogy hetekig nem áll vissza a rendes kerékvágásba. Viszont férjemmel már tervezzük egy ideje, hogy jó lenne a környezetváltozás, de én a baba érdekeit nézném elsősorban...


Várom a tapasztalt hozzászólásokat!

Köszi előre is!



2012. máj. 22. 17:03
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, lehet én működök másképp, de én már elég hamar, 7 hetes korától kezdve vittem ide-oda, és persze a napirendet figyeltem, de a helyszínnel nem volt gond. Aludt ő a nagyszülőknél (mi is ott voltunk), a barátaimnál (szintén mi is ott voltunk), nyaraltunk is...

Szóval ő volt az első, az ő igényei voltak szem előtt, de nem akartam emiatt otthon ülni 12 évig, amíg hozzá nem szokik a külső környezethez. :)

Most másfél éves, és bárhol elalszik, nem zavarja őt semmi. A napirend megvan, de ha van programunk, akkor jön velünk, és nincs baj az alvással. Hozzászokott ahhoz, hogy néha anyának és apának is szüksége van környezetváltozásra, és ő ehhez alkalmazkodik. A napirend ettől még nem borul fel, csak a helyszín más néha. Ennyi kell szerintem.

Olyan programra viszont nem szoktunk menni, ahol neki nem jó semmi és nincs alkalma aludni sem egész nap.

2012. máj. 22. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én biztos mennék. A középsőm 6 hós volt, mikor mentünk nyaralni, a kicsi is annyi lesz majd, mikor megyünk.

Kisebbel is simán mennék, szerintem ha fel is borul kicsit a napirendjük, azért elég hamar visszaáll a megszokott,a mikor újra otthon vagytok.

2012. máj. 22. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válasz,


persze mi is jövünk-megyünk velem, de őt megzavarja, ha máshol van, anyóséknál nyugtalan azért nem alszik (mwg nincs is ott olyan nyugodt, csendes hely), anyukáméknál izgatott és fel van spannolva, ott azért nem alszik...egész napos kirándulásnál hordozóban nem aludt, élén sé virgonc volt (más baba már beájult volna a hordozóban is) A lényeg, hogy olyan helyet keresünk akkor (apartman), ahol hasonló körülményt tudok neki teremteni és akkor talán nem lesz gond...

2012. máj. 22. 17:22
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Attól függ hogy életre neveled vagy vitrinbe vele.Most komolyan ez kérdés? Milyen gyerek lesz így? hetes kora óta viszem a babám mindenhova. Nem omlik össze ha valami másképp történik vagy más környezetben van...
2012. máj. 22. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

én pont az ellentéted vagyok ezek szerint.


én mindenhova vittem, 6-10 hónapos volt mikor nyár volt. 1 hetet itthon voltunk, 1 hetet a telkne, 1 hetet nyaraltunk, majd 2 hetet itthon, megint telek megint nyaralás...

közben volt, hogy apával napokig nem is találkoztunk, már néha azt se tudtuk a játszótérről hova menjünk haza :DDD


na de bárhol voltunk, mindig betartottam a napirendet, tehát hogy mikor eszik és mikor alszik. ebből nem engedtem, már pár hetes korától így csináltuk, lehet ezért nem is zavartol hol van, mindig aludt, ha nem is 2 órát de egy fél órát mindig :)


úgy kell csinálni, hogy az ebéd utáni alvás időben vissza kell menni a szállásra vagy ha elalszik az autóba akkor el kell menni kicsit kocsikázni, ilyesmi.

2012. máj. 22. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi vittük 2x is nyaralni 600 km-re az otthonunktól, és csak egy dolog számított neki, hogy én és apa ott legyünk, plusz 1-2 megszokott dolga. Nagyon jól érezte magát mindkét alkalommal. Én azt figyeltem meg, hogy az 1 napos programok sokkal inkább felborítják az életét, mint a többnapos kiruccanások. Ha pl átmegyünk a papájához, akkor ott nem tud elaludni, így 2,5-3 óra ott tartózkodás után indulhatunk is haza, az autóban tud elaludni a haza úton.
2012. máj. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja, és magától tartotta a napirendjét, akkor álmosodott el, amikor itthon is, akkor volt szopizási vagy evési idő, amikor itthon is, ebben ő saját magához igazodott a nyaralások alatt.
2012. máj. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket.


Pár hozzászólónak Para mami"-nak tűnök, de nem azért van, mert én "vitrin"-ben akarnám nevelni, csak ugye figyelem az ő változásait és ahogy írtam, csak most kezd nála kialakulni a naprend, ezért gondoltam, hogy talán még várnom kellene a hosszabb utazásokkal... Minden gyerek más... Őt is 1-2 hónaposan már hurcoltuk ide-oda, és össze vissza változott az evés- és alvási szokása.

A kocsiban próbálta ilyenkor behozni az alvás kimaradásokat, de persze mindig 5 perccel a hazaérkezés előtt (ilyenkor még hagytam a kocsiban), de akkor meg pont a fürdetési idő következett, (ezért volt, hogy emiatt meg sem fürdettük, csak egy kis szopi és csicsi az ágyba)...

Szóval valószínűleg belevágunk a többnapos kiruccanásba :-)

2012. máj. 23. 09:28
 9/9 anonim ***** válasza:
En 7 hos kislanyommal mentem angliaba, borzaszto volt.... Vegig nyuglodte, sirta az utat... Pedig aludt elotte. Ott hiaba probaltam tartani a napirendjet, nem akart aludni... Nyuglodott, folyton a kezembe akart lenni... !1 hetig voltunk, amikor hazajottunk meg egy par napig tartott ez a nyugossege, majd ujra visszatert a jo kedve az en mosolygos babamnak :) En negativ pelda vagyok..... Nekem igy sikerult..
2012. máj. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!