Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leirnátok hogy havonta mennyib...

Leirnátok hogy havonta mennyibe kerül egy baba?

Figyelt kérdés
Ugy értem pelenka,tápszer ha kell,popsikrém vagy ha pl beteg!?
2012. máj. 23. 07:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Mennyi idős babára gondolsz? Újszülöttre?

Az alapfelszerelés meg van? Csak ruha/táplálás?

Anyatejes vagy tápszeres? (Ez nagyon nem mindegy)

És gyorsan változik ez, ahogy telik az idő.

2012. máj. 23. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Igen ujjszülöttre és pl tápszeres!Csak arra lennék kiváncsi pl a gyesböl meg a családi pótlékból havonta ki lehet hozni vagy sem?!
2012. máj. 23. 08:05
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha az alapfelszerelésed meg van (kiságy, kád, ruhák), akkor havi szinten szerintem ki lehet hozni, bár a tápárakról fogalmam nincs.

Én azt tudom, hogy a csp. 12000 Ft-ja nálunk elég volt a papírpelusra, sőt, egy-két hónapon belül már 8-10000-ből is kijön kb.

Ha a 25000 elég a havu tápra, akkor kijössz.

Ha szoptatsz, akkor meg egészen biztosan, mert az ingyen van...

Ami szerintem kérdéses, hogy mindig lehetnek előre nem várt költségek egy gyerekkel, és arra már nem biztos hogy elég, tehát ha teljesen ki van centizve, akkor "izgalmas", de mi sem állunk anyagilag a csúcson, és eddig mindig megoldódtak ezek a dolgok is, valahol máshol húztuk össze a gatyaszíjat, ha kellett.

2012. máj. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
hát ha azt csak a babára költöd, akkor ki lehet belőle jönni. Nekünk kb havi 10 a pelus, 10-12 a tápszer, ha megbetegszik 4-6 alatt ritkán úszom meg. Ruhákat ritkán veszek, de akkor nagyobb csomagot, így olcsóbb. Törlőkendőt, krémet, fürdetőt stb úgy veszek, hogy mindig legyen egy tartalék.
2012. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)Amugy tegnap teszteltem és pozitiv lett:)
2012. máj. 23. 08:15
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

nekem tápszeres babám volt.


de az elsö félévben nagyon kevés.


pelenka is ritkábban kell, alig pisilnek, akkor is jól szívó peluban meg sem látszik, a popsitörlö sem kell túl sok, krémek meg több hónapra elegek. tápszerböl is csak pár milit iszik.


na de félév után. föleg mikor elkezd ülni, nagyobb mennyiséget, enni, inni, akkor pelenkát skkal gyakrabban kell cserélni, a kaja is több...

2012. máj. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Én soha nem számoltam össze a kiadásokat, félek ha megtenném rögtön szívinfarktust kapnék a végösszeg láttán :)
2012. máj. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
17%
A fiam 5,5 hónapos és kb. 40 ezer forintba "van" havonta!
2012. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Az egy kicsit sok!Pl ruhát hol veszel neki vagy mi az ami ennyibe kerül?
2012. máj. 23. 08:22
 10/24 anonim ***** válasza:
15%
Bazze, józsefvároson már mindent lehet kapni?
2012. máj. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!