Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leirnátok hogy havonta mennyib...

Leirnátok hogy havonta mennyibe kerül egy baba?

Figyelt kérdés
Ugy értem pelenka,tápszer ha kell,popsikrém vagy ha pl beteg!?
2012. máj. 23. 07:59
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

a mi esetünket írom:


- pelenka, krém, popsitrölő 10. ezer

- tápszer, ha HA-s 15-17 ezer

- nekünk kellett gyógytornára jáni egy időben 16. ezer

- beteg? ha csak megfázás, stb. az is pár ezer Ft


később: (egy éves kora felett)

- tápszer helyett lett tej 3000 Ft

- eldobható pelus helyett mosható, krém minimális fogy 1000 Ft

- nincs már torna

- ha beteg, ugyanaz

- mi ételünkből eszik - ezt nehéz saccolni


Kijön a fentiből egyébként? Mennyi a gyes és csp most?

Ruhát, játékot, stb nem írtam - van itt még költség

2012. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
69%

nem sok a 40 ezer, csak soknak tűnik, mert még nem számoltál utána.

ha csak most teszteltél, miért gondolod, hogy tápszeres lesz? bízz magadban! biztos lesz tejed, kell a pozitív hozzáállás

2012. máj. 23. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
A gyes és családi együtt azt hiszem 27 körül van szoljatok ha nem igaz...Azért irtam hogy tápszeres mert ugy akartam számolni persze ha nem lesz az az csak jo lesz:)Meg akkor nem kell ugye megvenni és csak ugy akartam számolni hogy a kiadásba is benne legyen:)
2012. máj. 23. 08:37
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
ez érthető persze. :) van olcsóbb tápszer is, de ha allergiára hajlamos a baba, akkor HA-t fognak felírni.
2012. máj. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
72%

Szia, csp 12200 ha egy gyerek van. Gyed az 27 ezer körül van a minimál, de ha volt bejelentett munkahelyed, akkor az első 168 napra tgyást kapsz ami a fizetésed 70%-a és nincs maximalizálva, aztán szintén a 70% de max 100100ft (lejönnek a járulékok 94 körül marad).

Gyerekköltségek:

- ha nem ragaszkodsz a márkás hiperdrága pelushoz, akkor már ilyen 6 körül kijön (pl a pelenka.com-on 100db pelus ami nagyon jó minőségű 3500,- ebből 1,5 csomag kell, amúgy pesten több boltjuk is van) törlőkendőt már lehet venni 3-400ft/db, szerintem 2 ebből is elég. Popsikrém 2 ezer körül de elég vagy fél évig.

- tápszer. Első fél évben a doki írja, akkor fél áron kapod szinte. Én Milumil-t iratattam a gyerekkeknek, ennek 900gr 1000ft körül van. Ez kb 2 hétre elég. Fél év után már húzósabb mert akor 2500 ugyanez, így most mi áttértünk a HUmana-ra szintén még 1est kap, ez 1100ft, de ebből a 2es pl a Brendonban mindig akciós és 990,-

- ami szerintem húzós ha beteg a gyerek. A legkisebb megfázás is 5-6 ezeret kihúz a zsebedből és ugye ez nem tervezhető kiadás. De mi úgy oldjuk meg, hogy mivel 2 hetente jártunk tanácsadásra mindig iratattam valamit a dokival, és kiváltogattam apránként és így egy egész kis gyógyszertárat felépítettem itthon :D amikor beteg volt a gyerek szintén felírta a doki, de ha nem volt épp pénz akkor nem kellett kiváltani mert volt itthon. De lázcsillapító, kúp, köhögésre... stb mindig legyen, de ezek is egyszeri beruházások és sokáig elég. Ami nagyon nagyon sokba kerül, de ilyen ne legyen. ÉN az első fiammal 10 hetesen asztmával intenzívre kerültünk, majd 1 hét bentfekvés a heim pálba... ha bent vagy vele, (ami szeritem természetes) az 7 ezer/nap :S

- ruhák: általában tesz-vesz, vatera, turik, piac, ismerősök, netes használt boltok, vagy nagyleárazások a boltokban. Nagyon jó áron ki lehet hozni :)

ÉN pl már most veszegetem az őszi téli rucikat. Sokkal olcsóbb most mint pl szeptemberbe lesz :)

Szerintem nem annyira drága egy gyerek, ha próbálsz előre vásárolgati :)

2012. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk elejében 12000Ft/hó a pelus.

Tápszerre nem kellett pénzt költeni, mert szoptattam.

Törlőkendő 1000-1500Ft/hó (mindig úgy veszem, hogy akcióban 2-3 csomagot, előre betárazok, ugyan ez a pelus).

Popsikenőcs az, amit felírnak gyógyszertári, ha kicsit pirosabb a popsi, akkor megtámogatom egy kis Sudocremmel (ebből elején vettünk egy tégellyel, a babó 2 hónapos, kb negyede hiányzik), azt hiszem, 2000Ft volt.

Hintőpor, egyéb kis apróságok 1000Ft.

Ruhát outletben, vagy Tescoban veszünk (body 3db 1000Ft, és nem rosszak, kb ilyen árak vannak).

Így összességében havi 15-16000 megy el havonta a picurra. A ruhát nem számolom bele, de ha okosan csinálja az ember, beleférhet a gyes és csp. összegébe (én gyeden vagyok vele, nem tudom, mennyi most a gyes).

Az eleje volt húzós, beszerezni az "alapfelszereltséget", mint kiságy, babakocsi, stb... Ez 250000Ft-ba került (a pozitív teszttől kezdve havonta 20000-ret eltettünk a babára), semmit nem kaptunk ajándékba.

Ezzel egy kicsit túlzásba estem, de a babkocsiból nem engedtem (Peg-Pérego Pliko Switch, akcióban 140 volt). A többi dolog is jó minőségű, de nem a legdrágább kategória.

2012. máj. 23. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek:)Örülök hogy leirtátok!Sokat segitettetek:)És már most nagyon várom a picit és remélem minden rendben lesz:)
2012. máj. 23. 08:58
 18/24 anonim ***** válasza:
75%
Gratulálok a babához!
2012. máj. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok a pozitív teszthez!!

Én sem tudom mennyibe is kerülnek pontosan a babáim havonta (ikrek), de én mindig mindent akciósan veszek. Pelenkát nagy mennyiséget veszek, ha nagyon jó áron tudom megvenni(pamperst). Johnson's popsitörlőt használunk, a Tescoban volt valamikor leárazva 299 Ft-ra, akkor vettem belőle 80 csomaggal. Tápot a Rossmannban szoktam venni Rossmannosat, fél éves korukig Ha-s Bebát ettek(esetleges allergia miatt). Ruhákat a legtöbbet a Tescoban veszem, de azt is csak, ha le van árazva!

2012. máj. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!Ja és még!Nektek is volt ilyen nagy hangulatingadozás?:DMinden hülyeségen sirok:DVan mikor fél oráig is utánna semmi bajom:D
2012. máj. 23. 09:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!