Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti egy, kettő vagy 3 gyerek...

Ti egy, kettő vagy 3 gyerek mellett mennyi segítséget "vártok el" a nagyszülőktől?

Figyelt kérdés

Én nagyon kiakadtam, anyum mesélte a következőt: Anyukának 2. babája meg lett, a tesó 4 éves. A nagyi (a csaj anyukája) a következőket vállalja magára, hogy a lánya életét könnyítse a 4 hónapos baba mellett: reggel korán felkel, elmegy a boltba és reggelit csinál amit fel visz a családnak(egy lépcsőházban laknak), ekkor az ovis unokát összekészíti, elviszi az oviba, bevásárol ebédhez, megfőz, délre pontban kész kell lennie, vinni kell a kismamának. Ott gyorsan kivasal, majd ő is haza megy ebédelni, du gyakran a 4 hónapos unokával elsétál az oviba a másik unokáért, még 4-5 ig sétálgatnak, majd haza viszi őket. És még mentegetőzött anyumnak a nagymama, hogy ennél többre nincs ereje segíteni. Én kiakadtam nagyon, mert szinte az anyukának otthon nincs dolga, még ha szívesen csinálja is a nagyi, én szégyellném magam, mert ez már a kihasználás kategória. Ja és pár napja nem lett kész az ebéd délre, mert a mama beszélgetni mert kicsit a városba, meg is lett szidva, hogy csak 1kor volt ebéd...Amúgy anyukának semmi baja nincs, jól alvós a babája állítólag.

Én nekem egy babám van, és azt mondom, ha lenne egy kis tesója, akkor persze, jól jönne a segítség, de ez annyira túlzás, sokan megoldják 0 segítség nélkül. Én nekem elég lenne, ha néha az oviba elvinné a tesót, meg talán az elején a főzésbe kis segítség, míg nem állnánk át a 2 gyerekes életre, de azért ne hónapokig főzzön már más ránk...

Ti mennyi segítséget "várnátok/vártok" el vagy épp engednétek több gyerek esetében?


2012. máj. 23. 08:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Segitséget ELVÁRNI nem jogos, de ha a mama ömként csinálja, vagy beleegyezik, hogy ennyire igénybe legyen véve, az kettejük dolga.

Nekem 4 gyerek mellet sem volt semmi segitségem, de megfelelö szervezéssel ez is megoldható volt.

Szerintem ez igy túlzás. de nem rá, tartozik, ahogy rád sem.

2012. máj. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%

TE nem látsz bele ennek a családnak az életébe.


Ami gusztustalan hogy nagymama kiköpi a lelkét majd másoknak erröl cseveg, hogy neki milyen rossz....

Gondolom nagymamának is szabad akarata van így ha nem tetszik ne csinálja.


Amúgy úgy hogy nulla vagy is 0 segítségme van (max 2 hetet lesz anyukám a szüléskor), azt mondom eltudnék sok sok segítséget fogadni. utolsó hónapos vagyok, és alányom erös dackorszakos. így ha minden nap megföznének, vagy csak a gyerekre vigyáznának is eltudnám fogadni.

2012. máj. 23. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Tusom nem tartozik csak rájuk, csak egy ilyen szituációról mégis érdekel az anyukák véleménye:)
2012. máj. 23. 08:15
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

egyrészt a nagymama önszántából vállalt magára ennyi mindent. nagyon idegesítő egyébként, amikor valaki erőlteti a segítségét. nyilván valamit kompenzálni akar, talán nem érzi fontosnak magát az élet más területén.

az csak a hab a tortán, hogy az anyuka ezt meglovagolva valóban kihasználja a nagymamát. ezzel az ebédes sztorival...

nem örülnék, ha ilyen szituációa kéne lennem. akármelyik fél helyén is

2012. máj. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pofám nem lenne elfogadni ennyi segítséget, még ha önként ajánlkozna a nagyi, akkor sem!
2012. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
vélemény, vagy inkább megoldás: mindkét félt föl kéne világosítani a szituáció abszurditásáról és segíteni őket abban, hogy az egyensúly helyrebillenjen. mindenki tudja, hogy hol a helye, mi a feladata, stb
2012. máj. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen egyrészről nem tudni, vajon a nagyi mennyire túloz vagy mennyire lebeszélhető egyes dolgokról...

Nekem pl. egyszer volt csak itt anyósom "segíteni" olyan dolgokat csinált amit egyáltalán nem kért senki, ha szóltam megsértődött, és amúgy meg előadta a mártírt hogy ő mindennap felporszívóz felmos,3 fogásost főz amit meg se ettünk mert hiába próbáltam mondani mit szoktak megenni a gyerekek, ő csak a férjem ízlését nézte stb.stb...holott ezekkel nekem pont nem segített, de mindegy.

Haza is ment hamar mert nem voltunk eléggé hálásak őszerinte.

Egyébként meg 3 gyereket egyedül látok el, segítség nélkül (ez volt egyszer amit előbb leírtam).

És van olyan ismerősöm nem egy akinél így van amit írsz hogy szinte ÁLLANDÓ jelleggel ott van náluk a nagyszülő, és úgy vállalnak 3-4 kicsi gyereket hogy majd nagyi sok terhet levesz a vállukról.

Hát erre alapozni szerintem kicsit meggondolatlanság hiszen nem élnek örökké, ne adj isten megbetegszenek komolyabban akkor mi lesz?

Egyik barátnőmnek is az anyukája hetente elviszi egy egész hétre a nagyobb gyereket (4 éves fiú) nem nyaralni hanem rendesen elviszi magához egész évben.

Nekem ez kicsit soknak tűnik.

2012. máj. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Én elég önfejű vagyok, így nem várok el segítséget, pláne azok után, hogy az Anyósommal való nagyon jó viszonyom megszakadt, mikor megszületett a Lányunk másfél évvel ezelőtt. Ő még 40 évvel ezelőtti dolgokat szajkóz és megsértődik, hogy nem úgy csinálom a dolgokat, ahogy ő csinálta. De nem érdekel, másfél év alatt voltak kisebb-nagyobb csatáink, de azt meg kell mondanom, hogy rá bármikor számíthatok, pedig 240km-re lakik tőlünk. De bármikor mobilizálható, örömmel repül az unokájához, ami hatalmas segítség nekem és ennél többet nem is várok el. Mikor itt van, szeretne mindenben segíteni, de mindig elmondom, hogy nekem a legnagyobb segítség, hogy vigyáz az unokára és tudom, hogy bármikor nyugodt szívvel ráhagyhatom.

Ezzel szemben az Anyukán már a terhességem alatt közölte, hogy rá semmiben ne számítsak, mert ő dolgozik, nem ér rá, hozzánk rohangálni, pedig ő csak 80km-re lakik. No comment. Most, hogy a másodikat várom, újra kikötötte, hogy ő nem tud segíteni. Hát, mit mondjak, nagyon rosszul esik, hogy ilyen, de legalább tudom, hogy Tőle mit várhatok.

Egyébként az Anyósom is olyan lenne, mint a fent említett Nagyi, ha hagynám, de én nem szeretem ha kiszolgálnak. De mindannyian mások vagyunk....

2012. máj. 23. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy babám van csak, de anyukám rengeteget segít! Egy tündér!! És én pl hiába mondom neki, hogy nem kellene ennyit aggódnia miattunk meg segíteni, ő mégis mindent megtesz értünk ami csak lehetsèges. De ő ilyen! És majd ha az én pici lányomnak lesz gyereke, akkor mivel előttem ilyen példa van, én is minden tőlem telhetőt meg fogok tenni.. Hidd el, vannak nagyszülők akik ezt élvezik.. Még talán jobban is, mint amikor a sajátjukat nevelték.

Az más kérdés, hogy én ezt soha nem várnám el édesanyámtól, de jól esik, és ennyire közel még soha sem éreztem őt magamhoz, mint most..

2012. máj. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Itt a környéken is rengeteget segítenek a nagyszülők EGY unoka ellátásában.

Egyik bácsika reggel elmegy a 11. kerületbe a 2 éves gyerekért, áthozza a 21. kerületbe egész napra-anyuka nem bír a fél évesével és a két évesével. Nagypapi alig tud menni is. hm.


Nagyon sok nagyszülő hozza le délelőtt az unokáját, anyuka addig otthon pihen az öregek szerint.


Lehet, hogy nekem is azért érdekes ez, mert 0 segítségem van a 3,5 évesemre, a 15 hósamra és kismama vagyok. Nálunk a nagyszülők nem kíváncsiak az unokákra, eszükben sincs segíteni.

Én teljesen egyedül megoldom az egész napot 8-20-ig.

2012. máj. 23. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!