Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik azt állítják, hogy egész...

Akik azt állítják, hogy egész napjukat elveszi a gyerek (ek) kel való foglakozás, azok nemcsak takaróznak ezzel, hogy ne kelljen beleszakadni a háztartásba?

Figyelt kérdés

Úgy értem, egyszerűbb este azt mondani Apunak, hogy nem tudtam semmit csinálni, mert egész nap nyűgös volt a gyerek, nem tudtam mellette semmi mással sem foglalkozni. Pedig, ha igazán akarta volna,akkor tudott volna haladni a házimunkával, csakhát valamit mondani kell, hogy miért nincs vacsora, miért van kupi, stb...

Nem kötözködés, csak én úgy látom, hogy sokaknál túl könnyen elmegy minden nap, nem tudom, hogy tolerálják ezt a férjek (az enyém x idő után megkérdezné, hogyhogy ennyire nem volt időd semmire, mit kéne máshogy csinálni)


2012. máj. 22. 22:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
50%
persze nyilván kiakad rajta az apa de ha pl jön a babának a foga vagy beteg lázas és mástse csinál csak üvölt meg nyujtsa a kis kezét h vedd fel akkor őszintén van szived letteni az ágyra h had üvöltsön mig te kitakarítasz? jó persze ha sikerül elaltatni akkor nyílván lehetne csinálni a házi munkát
2012. máj. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
89%

Hát vannak jobb gyerekek,meg rosszabbak is,akik mondjuk egész nap nem hajlandóak aludni.Utóbbi nagyon fárasztó...

Tény,hogy kisgyerek mellett,már nem úgy néz ki a lakás,mint előtte.

Ezt meg kell érteniük.Én mindig leviszem a kicsimet a konyhába és nézi,ahogy pakolászom a mosatlant,mert nekem sincs segítségem.

2012. máj. 22. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
29%
Röviden DE DE!!!!! Pont most válaszoltam egy ilyen jellegű kérdésre! De én erre azt mondom, hogy akkor magamnak is hazudjak????? persze vannak jobb és rosszabb napok..... De miután lefektettem akkor mosogatok, port törlök, mosok.... Van hogy 1ig nyomom! De én így nem lustulok el!
2012. máj. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
100%

De, biztos van.

Én viszont azt sem vetem meg, aki néha-néha úgy dönt, hogy most sz*rik a vacsorára, van a fagyasztóban valami majd estére, mert most jó napja van a gyereknek, akkor nekem is, és igenis pihenni fogok. Van ilyen velem is, viszont soha nem takarózom a gyerekkel, konkrétan megmondom, hogy ma nincs vacsora, mert ma pihentem, lusta voltam. Nem hiszem, hogy egy egészséges kapcsolatban, értelmes emberek között problémát kellene jelentsen. Havonta talán egyszer van ilyen, vagy még ritkábban.

2012. máj. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 A kérdező kommentje:
Az tetszik, aki bevállalja, hogy ma nics vacsora, mert lusta voltam , fáradt voltam. Ennyi tényleg belefér, ha nem mindennapos. És egy tiszta megoldás.
2012. máj. 22. 22:45
 6/65 anonim ***** válasza:

Van, amikor tényleg előfordul ilyen, és nem kifogás.

Ha valaki rendszeresen ezzel jön, az valóban ferdítés, takarózás, mert olyan szerintem sincs.

De tapasztalatból mondom, van rá példa, mikor nem megy (kislányom 2 és fél hónapos volt az első karácsonyán, 24-én átjöttünk délelőtt anyukámékhoz, hogy segítsek estére, kaják, díszítés, stb. A szoptatás mindig nehezen ment, akkoriban épp jobban. Dr életében nem szopott annyit, mint akkor. Nem akarok hazudni, kb 3 órát volt cicin, nagy segítség voltam anyámnak biztos, mert semmit nem tudtam csinálni, aludni sem akart, utána is ringatni kellett:-))

2012. máj. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 krisztivan ***** válasza:
100%
Nekem nagyon rendes fiam van.Nem kell állandóan a nadrágja mellett ücsörögni.Jön-megy "segít"pakol Ő is.Mindent meg tudok csinálni mellette vagy vele.Persze vannak rosszabb napjai(4 szemfogat növeszt egyszerre)de 1-1- nap lazaság bele kell férjen.És én bizony olyan vagyok(apa is tudja)hogy ha választanom kell a mosogatás és a gyerekkel való játék között akkor a mosogatás marad máskorra:-))De nem a rumli az általános:-))
2012. máj. 22. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
100%
Van igazság benne, lehet, hogy vannak akik "visszaélnek" a gyerekkel, de azért azt sem hiszem, hogy azok a nők tényleg nem csinálnak semmit, max kevesebbet mint korábban, vagy nem ragyog annyira a lakás, mint korábban. És gyereke is válogatja. Van olyan, amelyik könnyen kezelhető, nyugodtabb, jobban eljátszik vagy elvan egyedül, és vannak problémásabbak. Az én kisfiammal kb. 1 éves koráig nem volt semmi gond, mindent meg tudtam mellette csinálni, gyönyörű rend volt, tisztaság, meg minden, pihenni is volt időm. Bár azután, hogy mászni kezdett már kicsit nehezebb volt, de még nem vészes. Viszont mióta jár, azóta egyre rosszabb. Mindenhova eljut, egyre jobban elér mindent, plusz nem nagyon akar egyedül játszani, állandóan nyaggat, vagy ha nem, akkor is rosszat csinál, és rohangászhatok őt is figyelni, meg helyretenni amiket lezavar. Főzés, mosás berakása-teregetés, porszívózás ez azért megy akkor is ha ébren van, de azért igyekszem úgy, hogy ne ezzel menjen el a nap, hanem vele is tudjak foglalkozni. Mosogatás (erre kifejezetten allergiás, akkor mindig sírva cibál), vasalást, felmosást, füdőszoba-kitakarítást, konyhába takarítást csak akkor tudom csinálni, ha alszik. Utána is sokat kell plusszban takarítani, kiöntögeti az innivalóját, nemegyszer kaja is landolt a szőnyegen, firkálja a bútorokat stb, emellett kert is van, amit szintén én gondozok, gazolás, locsolás stb. Szóval az utóbbi pár hónapban már nincs olyan patináns rend, a legfontosabbakat megcsinálom, de előfordul, hogy jópár napig várja a nagy kupac ruha hogy kivasaljam, meg hasonlók, de nem érdekel. Nem vagyok rabszolga, hogy reggeltől késő estig csak dolgozzak. Ezzel az erővel apuci is nekieshetne a házimunkának amikor hazaér. Lehet, hogy ő dolgozni volt, de a háziasszony feladat és emellett egy kisgyermek gondozása van legalább annyira fárasztó, mint a pénzkeresős munka.
2012. máj. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
100%

Gyerektől függ. Ismerős anyuka első babája olyan volt, hogy letette, az mosolyogva elnézelődött a kiságyban vagy a járókában, magától elaludt. nem is értette, a barátnőmmel mit rinyálunk, hogy erre meg arra nem jut idő. Aztán a második gyerekénél megtudta, mi a magyarok istene. Olyat kapott ki, mint én, hogy ha nem volt kézben, üvöltött mint a sakál. És biza kitartó volt, mert van olyan gyerek, amelyik 2 perc után elunja, de van olyan, amelyik nem. Az enyém a mai napig mindenben céltudatos, amit maga elé kitűz, azt eléri. Ez iskoláskorban jó tulajdonság, egy pici babánál nem annyira. Én mosogatni csak úgy tudtam, ha a gyereket a hátamra kötöttem. A szomszéd csaj meg hozzám hozta át a gyerekét, mert az idegrohamot kapott a porszívó hangjától. Szóval gyerektől is függ (kora, természete), mert pl. egy pakolós-totyogós mellett aztán tényleg semmit nem lehet csinálni.


Van egy vicc, hogy apuka hazaér, a lakás romokban, minden fiók kihúzva, ruhák kirángatva, szennyes szétdobálva, kaja a földön és az asztalon szétkenve, stb. Kérdezi anyukát, hogy mit művelt. Erre azt mondja a nő, hogy: ma semmit.

2012. máj. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
Ez érdekes! Engem most is csipked mert nem tud elaludni:D Örökmozgó és igen is leköt egész napra. Igazából nem azért mert nem bírná ki a járókában vagy jumperooban esetleg bölcsőhintában...hanem mert én szeretek vele lenni mindig! Szeretek mellette ülni ha játszik és együtt játszani vele és igen vele aludni is imádok még ha harc is a fele:D Mióta megszületett az én férjem nagyon segítőkész. Többet takarít már mint én, de nálunk én voltam mindig is olyan, hogy egy por szemet sem találni nagyítóval sem... hát valószínüleg hozzászokott és már igényli ő maga is a tisztaságot. Látja mennyit játszunk a gyerekkel és ő is szokott sokat, de ha egyedül vigyáz rá ugyan úgy leizzad mint amikor másfél órára bíztuk az ő apukájára akinek utána patakokban csorgott a verelyték a homlokáról...pedig az egy nyugis időszak volt. De ő imédja, ha dobáljuk, emelgetjük. Még most tanult meg felállni de már hónapok óta sétálltattatja magát (szóval úgy kell emelgetni mintha sétálna). Szereti és én imádok babázni:D Engem leköt, férjem is partner a játékban, de egyedül nem győzi. Én pedig így a háztartást nem. Főzni sosem főzök, mert jobban kijövünk ha rendelünk mivel csak hárman vagyunk és nagyon más az izlésünk:) Ilyenkor ha a gyerek alszik akkor délután én is alszok este pedig tanulok. De ez csak minden 2. éjszaka mert egyébként hárman csucsulunk az ágyikóban amikor a kislányunk összepuszilgat meg csipked minket:) Kifogásként soha nem hoztam még fel, hogy miatta ne tudtam volna bármit is megtenni. Nem mondom, hogy nyugodt gyerek, de igazából csak játszani akar:)
2012. máj. 22. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!