Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért divat manapság úgy...

Miért divat manapság úgy beállítani az anyaságot, hogy ha nem vagy 0-24-ben a babával akkor önző vagy, rossz anya?

Figyelt kérdés
Már nem merem senkinek elmondani, ha a nagymama vigyáz a gyerekre, mert "húúúúú, ilyen kicsi, biztos nagyon rossz neki" vagy " miért kell kihasználni a nagymamát, én magamnak szültem a gyereket".
2012. máj. 23. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Mert vannak,akik annyira görcsösen ragaszkodnak a babájukhoz és az anyasághoz,hogy ezen kívül nem érdekli őket semmi,még saját maguk sem.Meg kell találni az egyensúlyt a gyermekes anya és a női mivoltunk között.Kell magunkra időt szánnunk,elmenni egyedül akár vásárolgatni,fodrászhoz stb.Nem szabad begubózni,nyugodtan el lehet menni a baba nélkül pár órára.Emiatt nem vagy rossz anya!A gyereknek is boldog kiegyensúlyozott anyára van szüksége. Üdv.:egy 9,egy 4 és egy 27.hetes még pocakban lévő gyermek anyukája.
2012. máj. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
9 és 4 évest akartam írni,bocs...
2012. máj. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyereknevelés kérdésben az emberek általában szeretnek kéretlen tanácsokat adni.

Ha nem bízod a nagyszülőkre a gyereket, akkor azt mondják, mi lesz, ha jön az ovi, nem fog leválni rólad.

Ha rábízod, akkor meg önző vagy.

Az ilyen megjegyzéseket érdemes elengedni a füled mellett.

2012. máj. 23. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
63%

Nézd, szerintem van különbség a között, hogy valaki hetente 2-3 órára hagyja a nagyszülőkre a babát, vagy az egy hónapos mellől megy el nyaralni egy hétre. Ismerek olyat, aki hétvégente "lepasszolja" a pár hónapos gyerekét a nagyinak, (péntek este viszi és vasárnap délután találkoznak újra)mert ő bulizni akar, barátnőzni és a férjével lenni. Apuka persze dolgozik hét közben, így csak hétvégén lehetne együtt a család. Én ezzel nem értek egyet, mert szerintem igenis fontos a gyereknek a szülők közelsége, persze a nagyi nagyon szereti, de azért az mégsem ugyanaz.


Mekkora babáról van szó?

2012. máj. 23. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Miért érdekel ennyire más véleménye? -szerintem itt a gond!!!
2012. máj. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

# 4

Végül is csak a lényeget felejtettem el leírni (csak közben megéhezett a kisfiam). Szóval, attól nem leszel rossz anya, ha néha időt szakítasz magadra, mert mindenkinek szüksége van kikapcsolódásra, hogy ne kattanjon be. Csak szerintem mindenkinek vannak hasonló ismerősei (mint akiről korábban írtam) és emiatt vannak előítéleteik. A gyereknek a legfontosabb az anyja közelsége, de nem mindegy, hogy egy kiegyensúlyozott anya látja el, vagy egy idegroncs. Tehát szerintem néhány óra teljesen rendben van, de azért az egész hétvégékkel én sem értek egyet, ennek ellenére sosem dörgöltem ezt az illető orra alá, mert szerintem mindenki úgy neveli a saját gyerekét, ahogy akarja.

Az "ősanyákkal" ne foglalkozz, a lényeg, hogy te és a babád jól érezzétek magatokat. Tudod azt hisszük, hogy mostanában "elszaporodtak" a tökéletes anyukák, de ez nem igaz. Régen is állandóan kapták az újdonsült anyukák a jobbnál-jobb tanácsokat (ne vedd fel ha sír, így erősödik a tüdeje; csak 3 óránként etesd, akkor is, ha ebből 2 órát a ciciért ordít; fogzásra pálinkás kenyér; két hetes babának pacalpörkölt, stb.).

A mai világban a tökéletesség a cél. Legyen bomba alakod, jól kereső állásod és mellette legyél tökéletes anya is.

Szerintem a tökéletesség kérdése szubjektív. Ne mások számára, hanem a saját magad értékrendjei szerint legyél jó anya és ne foglalkozz mások véleményével.

2012. máj. 23. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
73%

Válasz: mert Magyarországon a gyerekhez, focihoz és a politikához mindenki ért :)

Szard le mások véleményét, rá kell nézni a gyerekre. Ha akkor is boldog amikor a nagyira hagyod és nincs rebellió, akkor nem rossz neki. Ha nagyon anyás, akkor úgyis jelzi, onnan tudod, hogy na ez már sok neki. A gyerket nézd, úgyis rá van írva.

Sokan azért csüngenek a gyereken, mert a gyereknevelés az életcéljuk, ha Neked nem ez és a gyerek is jól érzi magát és kiegyensúlyozott amikor távol vagy, akkor miért ne lehetne a nagyival is?

2012. máj. 23. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A környezetemben sok olyan nő van,aki ezen a téren tud és akar csak kizárólag bizonyítani.Ismerek olyat,aki utálja a munkáját és inkább 2 évente szül egyet,van olyan aki a párkapcsolati problémáit félresöpri ezáltal és teljesen belemerül a gyereknevelésbe.Ezek a nők görcsösen ragaszkodnak a gyerekhez,senkinek nem adják oda.

Én nem csináltam gondot abból soha ha 1-2 órát máshol töltött amíg elintéztem a dolgaimat.

2012. máj. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 7 hónapos! Néha otthagyom a nagyszülőre fél 1 órára, ha dolgom van. De a kislányom mindig végig sírja azt az időt és én is rosszul érzem magam nélküle. De ha nem kérem a segítségüket örök harag van. Más nézeteket vallanak, mint én. Sokszor el szeretnék menni, csak 1 kávéra a barátnőkkel, de félek, hogy megetetik valamivel (régóta mondják, add a gyereknek, amit ti is esztek...)...Te hagyd csak ott, neked jó, neki is jó, hisz boldogok vagytok. Én utálom itt hagyni, inkább nem is teszem. Csak félek, hogy elveszik a nő belőlem és csak anya leszek:..
2012. máj. 23. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

4-es: nem ilyen szinten csinálom én sem :-))

Mondjuk heti 1x átjön anyósom, addig én bevásárolok, fodrász, kozmetikus vagy vasalok, főzök, pihenek otthon velük.

2-3 hetente elmegyek a barátnőimmel pár órára koktélozni, akkor az apukájával van.


8 hónapos, úgy 3-4 hónapja állt be a napirendünk, már ami az evést illeti, addig igény szerint szoptattam. Azóta vannak ezek a szabad óráim.

2012. máj. 23. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!