Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mikortól kezdjem a hozzátáplál...

Mikortól kezdjem a hozzátáplálást, kóstolgatást? Nagy divat mostanában, hogy 6 hónapig semmit, de a környezetemben ezek a babák nagyon rossz evők lettek később. Én elkezdeném kicsit korábban a kóstoltatást.

Figyelt kérdés

A kislányom 3 hónapos, nagyon élénk, figyelmes és kíváncsi.

Csak anyatejet kap, jó étvágya van, ezen kívül csak vizet és teát kap néha.

Vacsoránál többnyire kint van velünk a konyhában és a pihenőszékből figyel minket.

Mostanában annyira cuppog, amikor eszünk, hogy az alsó ajkát picit benedvesítettem almalével (nem adtam neki!!!), és nyalta a kis száját és cuppogott.

Ez jelentheti azt, hogy érdekli, vagy csak reflex?

Ja, a két alsó fogacska elindult kifelé.


2009. szept. 4. 12:30
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

A lányom 6 hónapos lesz pár nep múlva, már kóstolgat és nem eszik, hanem fal, nem győzőm lapátolni szájába gyümölcsöt. Nem lesz gond az étvágyával az tuti.

Fiamnál 3 hónaposan kezdtem (meg is bántam, csak akkor senki nem mondta, hogy nem attól lesz több tejem, ha kihagyok egy szoptatást, na mindegy)

Ő is nagyétkű volt, illtve most 9 évesen többet eszik, mint én

2009. szept. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

én 4 hónaposan már adtam neki HIPP almapépet. gondoltam megkóstoltatom vele és megevett egy kis üveggel :)

5 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást és semmi baja!!!

most 15 hónapos, 12 kg, 87 cm! makk egészséges, mozgékony, 10 hónaposan ment egyedül, stb..

2009. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
38%

Nyugodtan kezd meg a hozzátáplálást.Először gyümölcsöt adj neki keksszel,vagy babapiskótával.Majd fokozatosan a többi gyümölcs,és főzelék.Azt nyugodtan sűrítheted lisztes habarással.Később már adhatsz neki a ti ételetekből is.És ha a fogai kijönnek,adhatsz a kezébe rágcsálni kenyérhéjat,akkor nem is fáj neki az ínye.

A késői hozzátáplálást a tápszergyárak meg bébiételgyártók találták ki.És itt is sok panaszt olvashatsz,hogy a későn kezdett hozzátáplálás következtében a pici nem akar darabos ételt,vagy más ételt megenni.Szerintem a baba a fontosabb.nem a tápszergyárak haszna.

2009. szept. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
69%

Én hiába kezdtem volna hamarabb a hozzátáplálást,Kisfiam 8 ! hónapos volt,amikor elfogadta az első almapürét...mert addig csak anyatejet kért:-)még most is szopcsizik,16hónapja! nem verseny ez:-)

nekem is mondtak,h jajj,már ezt meg ezt ""ennie kell"",

de rájöttem,senkire nem hallgatok,csak a Babám jelzéseire és az anyai ösztönökre:-)

16 hós Kisfiú Anyukája

2009. szept. 4. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%
Hát igen,sajnos Divat lett a Minél Hamarabb...sajnos
2009. szept. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
60%

Hasnyálmirigytermelődés 6.hónaptól indul be,igy előtte kifejezetten káros etetni mindenfélével egy Kisbabát.

Nekünk addig csak anyatejet fogadott el,és szerencsére szopik most is,1 évesen.

2009. szept. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
34%
3 hónaposan adtam már neki Hipp teát, négy hónaposan kezdtük a gyümölcsöket, rizspépet.
2009. szept. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, szívesen olvasnék még tapasztalatokat.

Négy hónaposan gondoltam elkezdeni és nem a versenyszellem miatt, hanem mert úgy látom, igényli. Gondolom hatással van rá az is, hogy minket is naponta lát jó étvággyal enni.

Nem versenyeztetni akarom, de egyetértek a hozzászólóval abban, hogy mostanában divat a minél hamarabb verseny az anyukák között.

2009. szept. 4. 13:02
 9/21 A kérdező kommentje:
Ja, és azért is gondolkodom ezen, mert a fogacskák is megindultak. Gondolom almalé, répalé, baracklé mehet az elején.
2009. szept. 4. 13:03
 10/21 anonim ***** válasza:
65%
Nekem mindhárom gyerekem 6 hónapos kor után kezdett enni, nagyon jó evők voltak. Szerintem, ha nagyon kepeszt, egy gyümi, zöldség leveket adhatsz neki, de szerintem azzal is várd meg, amíg 4 hónapos lesz , legalább. A gyümölcssavak nem tesznek jót a gyomrának. Keksz, meg babapiskóta, lisztes habarás??!!! Jesszusom....
2009. szept. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!