Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sírni kéne hagynom?

Sírni kéne hagynom?

Figyelt kérdés

Babánk rendszeresen eljátssza azt, hogy minden különösebb ok nélkül üvölt, mint a fába szorult féreg. TÉNYLEG nincs semmi baja: mindig mindent végigpróbálunk, pedig ez nem más, mint a "foglalkozzatok már veleeeeeem" típusú hiszti. Valószínűleg kicsit a nagymama is ludas a dologban, ő mindig első nyikkre felveszi és abajgatja.

A védőnő azt tanácsolta, hogy tegyük be az ágyába, csukjuk rá az ajtót és hagyjuk sírni, mert nem szabad, hogy megszokja, hogy ha egyet nyikkan, rögtön minden kívánsága teljesül. Ezt is tettük, közel 2 órán át teli tüdőből ordított.

Most akkor hagyjuk sírni, vagy ne? Azt ne írjátok, hogy egész nap abajgassuk, mert ez képtelenség.



2012. máj. 23. 11:46
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
78%

Mennyi idős?

Én nem hagynám sírni. 2 órán át meg végképp! Az enyém is szokott hisztizni, hogy foglalkozzak vele. Oda megyek hozzá, megnyugszik. Vagy ha nem hagyhatom egyedül, viszem magammal. A főzés, és egyebek pedig megvárnak míg haza ér a férjem.

2012. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
75%

Mennyi idős?

Egyébként, meg abajgasd, persze, a kisbabád, nem?

Az anyukája vagy, nem?

Egyébként meg olvass pszichológusoktól szakirodalmat. ott kerek-perec leírják hogyan ártasz a gyereknek azzal, ha nem foglalkozol vele, csak hagyod, hadd sírjon.

Ki a fenére számítson a gyermeked, ha nem rád? És szerinted hogy tudná másképpen jelezni, hogy problémája van? Szerinted miért indul be a teje a kismamáknak, amikor a baba felsír? De gratulálok a védőnőnek is!

2012. máj. 23. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
31%

Próbáld ki azt hogy beleteszed a kiságyba, kapcsolsz neki zenét szép halkan. Ha nagyon sír, akkor hangosítasz és így tovább. Persze nem kell üvöltetni a rádiót!

Milyen idős?

Igen, a mama is ludas, mert nem kellene felvenni az első nyikkantásra. Mondd meg neki, hogy nem veled tesz rosszat, hanem a picurkával, mert te nem tudsz az első nyikkantásra rohanni. Amúgy meg lehet, hogy tényleg egy kis babusgatásra vágyik. Vedd ki ha másképp nem megy és puszilgasd meg, vigasztald meg és utána mondd el neki, hogy most anya beletesz a kiságyba... Kitartás!

2012. máj. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
58%

Nem írtad, hogy mennyi idős!

DE! Nincs olyan ok, amiért én 2 óra hosszan keresztül el tudnám viselni, hogy üvöltsön!!! Csukott ajtó mögött. Hogy bírtad??? Kislányom 15 hónapos, de mindig keresek vmi megoldást, hogy ne kezdjen baromira sírni, mert ha belelovalja magát még rosszabb. És igen, a nagyik ilyenek, én is a mai napig küzdök anyukámmal, hogy ne vegye fel annyit. Ő mindig felveszi, de tudod mi a hihetetlen! Csak vele játssza ezt el, tudja h én nem veszem fel, ennyi. Szegény baba...

2012. máj. 23. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
74%
Én mindig felvettem első nyikkra, érdekes, sosem "használta ezt ki". Teljesen természetesnek vettem, hogy felvegyem, és ne hagyjam sírni. És nem esett le a karikagyűrű az ujjamról.
2012. máj. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
52%
És miért kell betenni az ágyába és rácsukni az ajtót és sirni hagyni?azért mert hisztizik? ezzel mire tanitod meg a védőnő szerint? arra hogy ha figyelemre vágyok anya jól megfog és bezár engem egyedül?ugyhogy legközelebb lehet hogy éppen baja van,lehetmajd fáj valamilye,vagy éhes vagy szomjas és akkor jol megbüntetjük érte? figyelj 16 hós fiam nagyon nehéz eset..szó szerint düh és hisztirohamokat kap felváltva..14 hós kora körül kezdődött..egy hónapig teljes pánikba voltam mi lett a babámmal..már pszichologushoz akartam vinni..teljesen kifordult magábol,amint nem vettem fel amikor akarta,amint nem ugy volt vmi ahogy akarta vagy dühkitörés vagy hisztiroham..probáltam a szép beszédetnem szabad ezt kis fiam..stb..le se sz@rta,néha már el orditottam magam hogy mostmár aztán elég legyen..semmi..minél inkább probáltam rávenni hogy nem kellene sirnia ahhoz hogy megkapjon vmit annál jobban csinálta..ami bevált: ne vegyél rola tudomást..elkezd sirni te meg csinálj ugy mintha ez tök természetes lenne..mintha nem is hallanád ugyanolyan hangnemben beszélj hozzá mint elötte, teszem azt sir hogy vedd felde nem érsz rá akkor csináld a dolgod ha fölhöz veri a fejét akkor is(az enyém ezt csinálta) de mondjuk legközelebb ha ráérsz és sir hogy vedd fel akkor vedd fel mert miért ne ha éppen van időd?igy ezt minden dolognál észre fogja venni hogy nem a siráson mulik hogy megkap evmit vagy sem..igy előbb utobb elmarad..én fiam már csak lebiggyesztett szájjal hagy ott mikor nem érek rá..előtte rám ütött és amit tudott hozzám vágott..mindent megtett h márcsak azért is vele kelljen foglakozni.. sztem ez jobb attolhogy bezárod ráadásul az ágyába???és akkor védőnéni nem gondol bele hogy majd nem akar aludni az ágyában mert azthiszi hogy büntiből van benne? más dolog ha valami tényleg rosszat csinál és elkülönited pár percre a szobájába..(nem az ágyba) meg más ha azért bünteted mert figyelmet akar magának..leheth ő csak igy tudja még kifejezni a "gondjait" amugy nem tudom mert nem irtad mennyi idős!
2012. máj. 23. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
73%
Én 10 percig sem hagynám, hogy üvöltsön. Ha altatni akarod, de nem megy, valsz még nem elég álmos/fáradt. Ha játszani akar veled, hát rajta. Én egész nap figyelek a picire 9 hónapos, és akárhogy számolom délelőtt 3-4 óra és du is 3-4 óra. Ebből a fele egyedül játék, meg evés, pelenkázás stb. A napközbeni alvást nem számoltam bele. Ez sok lenne?
2012. máj. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 A kérdező kommentje:

4 hónapos.

Pont ezt csinálom: zenét kapcsolok neki, illetve néha bemegyek és felveszem. Ekkor azonnal megnyugszik. Mintha gombnyomásra működne: felveszem megnyugszik, leteszem ordít.

A zene néha elaltatja, de nem mindig válik be.

Nagyinak meg mondtuk már egy párszor, hogy ne kapassa el, tudjátok, hogy van ez.

A 2 óra ordítás meg a véglet. Az általános tendencia az, hogy kb. fél órát üvölt, aztán elalszik. Hogy bírom? Jó kérdés, hát elég nehezen.


Csak azt nem szeretném, hogy megszokja, hogy egyet nyikkan, és teljesül a kívánsága. Én ilyen gyerek voltam, emlékszem rá, még "nagyobb" koromból is vannak olyan emlékeim, hogy a vásárban, vidámparkban, akárhol, hosszasan torkom szakadtából ordítok, őrjöngök és toporzékolok, míg a végén anyukám megveszi nekem a játékot, nyalókát, akármit. NAGYON nem szeretném, ha ő is ilyen lenne.

2012. máj. 23. 12:04
 9/37 A kérdező kommentje:
6-os: kicsit félreértesz. Ne úgy képzeld, hogy állandóan száműzöm őt a szobájába. Néha, pár naponta van egy ilyenje. Ez talán nem is számít olyan gyakorinak, de amikor rájön, akkor elképesztően lefáradok tőle. Természetesen ellátom a szükségleteit, játszom és foglalkozom vele. A védőnő azzal magyarázta, hogy meg kell szoknia, hogy nem kaphat meg mindent azonnal, és minél korábban megszokja, annál kevésbé lesznek gondok később. Egyébként panel lakásról van szó, még ha a lakás legtávolabbi pontján lenne az ágya, akkor se lennénk túl messze egymástól. Ha a szomszéd elereszt egy szellentést, azt is hallani lehet, nem hogy azt, hogy a másik szobában mi van.
2012. máj. 23. 12:11
 10/37 anonim ***** válasza:
75%

4 hónaposat ne hagyd 2 óráig sírni! Lehet, hogy épp tényleg fáj a hasa v. bármije. Akkor tedd a kocsiba és vidd ki a levegőre. JÓ az idő már, nem kell 86 millió ruhát ráadni! :)

4 hónaposan már kinyílik a kis figyelme. Szeretne csörgővel játszani stb. Tessék vele foglalkozni! Az igazi hiszti majd 15 hónapos körül alakul ki, még lehet, hogy földhöz is vágja magát. Az meg már egy másik nevelési módszert igényel.

Ő még annyira pici. Még csak most született. Hiányzik neki a jelenléted. Csak majd ne lepődj meg, ha nagyobb lesz és a mamához jobban odabújik...De ezzel nem azt akarom mondani, hogy egész nap cipeld!

2012. máj. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!