Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikortól adtatok babátoknak...

Ti mikortól adtatok babátoknak naponta két szilárd ételt?

Figyelt kérdés
6 hónaposan, 3 hete kezdtuk a hozzátáplálást. Még anyatejes. Ebédre zoldségeket eszik, elég jól elfogadja, de nem eszik meg egyszerre max. 30-40g-ot. Attól, hogy kiváltsunk egy étkezést szerintem még messze vagyunk, de jó lenne tízóraira már valamilyen gyumolcsot adni neki. Ti mikor kezdtétek naponta kétszer szilárddal etetni? Amikor már egy étkezés ki volt váltva, vagy így is mehet?
2012. máj. 23. 15:41
 1/4 anonim ***** válasza:
én mindig egy hónapaban egy étkezést váltottam ki, 6 hónaposan és párhetesen azt hiszem már kétszer evett szilárdat.
2012. máj. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mehet így is.

Az én 3. gyerekem egy éves korában evett meg kb egy adagra való szilárd ételt egy nap elszórva. Szívesen megkóstólt mindent, de csak pár kanállal kellett neki. Aztán később teljesen jól belejött, ma ő a "legjobb" evő a gyerekeim közül.

2012. máj. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Kerria ***** válasza:

Mi tápszeresek vagyunk, és 3 hónaposan terápiás céllal kezdtük a hozzátáplálást, mert székrekedéses volt.

5,5 hónaposan volt 2 szilárd étkezése, így nézett ki a napunk:

04:00 körül 180 ml tápszer

08:00 körül 90-120 ml tápszer

12:00 körül 160 ml főzelék (burgonya, cukkini, cékla, paradicsomos krumpli, stb)

16:00 körül 160 ml gyümölcs (szilva, barack, alma, banán,stb)

20:00 körül 120 ml tápszer


Kérdésedre a válasz így is mehet ahogy Te gondolod, sőt! Mivel mi a terápiás céllal gyümikkel indítottunk, sokáig volt úgy, hogy főzelékből csak pár kanállal tudott/akart enni, viszont a gyümölcsből jóval többet evett. Mai napig is láthatóan a gyümölcsevést várja a legjobban! :)

2012. máj. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat
2012. máj. 23. 20:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!