Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 21hónapos kisfiamnak rossz az...

21hónapos kisfiamnak rossz az elsö két foga és nagyon fáj neki. a fogorvos már ilyen korban húz fogat?

Figyelt kérdés
2012. máj. 23. 22:38
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
00:21! Ezt úgy írtad mintha már legalább hat éves lenne
2012. máj. 24. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Húznak ilyen korban fogat. Onnan tudom, hogy az én fiam 2,5 éves, letörtek a felső metszői és sajnos tövig rohadtak neki idővel. Múltkor hatalmasra duzzadt a felső ajka a csonkjaitól, és visszamentünk a fogorvoshoz. Azt mondta ha sűrűn begyullad neki akkor ki kell húzni őket, de jobb minél később, mert a maradandó fogainak az a jó ha bent maradnak. Azóta nem gyulladt be, de szerintem elkerülhetetlen lesz. Mondjuk neki nem fáj egyáltalán, és fogat is mos rendesen. Remélem hamar megoldódik ez a fogas kérdés nálatok is! :(
2012. máj. 24. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Én írtam már, talán másodiknak...


Az jutott még eszembe, hogy mindenképp kell tisztítani a fogacskákat, ha nem megy a fogmosás, próbáld meg máshogy, kis zsebkendővel vagy törölköző csücske vagy textil pelus benedvesíted pici gyerekfogkrém rá és szépen átdörgölöd neki a fogait. Biztos nem fogja szeretni első két nap üvölt, megharap, de következő héten már nyitja a száját. Nem állapot hogy romló fogai vannak, és mi lesz ha jönnek az igazi fogak, akkor azokat is tömni kell meg húzni mert nem lesz hajlandó megmosni? Igenis fontos a fog ápolás, kicsi korban is, főleg ha tudod hogy cumizik is, ilyenkor még jobban oda kell figyelni. Te vagy az anyja állj már sarkadra és vedd el azt a cumit, nehogy már a gyerek mondja meg mi a jó neki, ha a konnektorba nyúlkál azt is hagynád, hát mert szereti, és sír ha nem szabad neki?Persze, hogy nem, akkor?

2012. máj. 24. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
23:39-es vagyok, a lányom már most mutatja a fogát és tudja mi az hogy mosni, azért mert nem tudnak mondatokban válaszolni, már bőven értik az összefüggéseket. Az enyém ennyi idősen úgy tesz mintha cseppentene a szemébe (sajnos nekem többször kell naponta), a körömcsipesszel piszkálja apa lábát miután az ő körmeit levágtam és a fülpiszkálóval matatna a fülében ha hagynám, tehát utánoz minket. A fogkefét mozgatja a szájában miután megmostuk a fogát. Ezekből gondolom hogy fél év múlva még értelmesebb lesz, mint ahogy a Kérdező kisfia is valószínűleg érti a dolgokat, ha esetleg nem is válaszol még rájuk.
2012. máj. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Valóban!Ezeket a dolgokat az enyém is épp úgy megérti nem is erről beszéltem
2012. máj. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Gratulálok, szép kis anya vagy! Hány éves vagy, 16?
2012. okt. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

jesszus miért ne cumisüvegezhetne ha azzal nyugszik el az a kisgyerek,nincs ez sehol előirva,a rossz fogakat örökölhetik a picik,meg hallottam már olyat ahol a pici semmi kárositó dolgot ne kapott,még teát is cukor nélkül,mégis elrohadtak a kis fogacskái a picinek,úgyhogy nem kéne általánositani,mellesleg egyikőtök irta hogy tudja hogy húznak fogat,légyszi irjon privit ,köszi



34 éves anyuka...

2013. nov. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!