Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van, ha 15 hónapos kisfiam...

Mi van, ha 15 hónapos kisfiam epret evett? Lesz valami baja?

Figyelt kérdés
Kiütést hallottam, az hogy múlik el? Ha lesz valami baja, akkor orvoshoz kell mennünk?

2012. máj. 23. 22:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
29%
Semmi. Ha allergiás rá, piros pöttyök jelenhetnek meg a bőrén, de pár nap alatt elmúlik.
2012. máj. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Lehet, h allergizálni fog, de az is lehet, h nem. Figyeld őt, ha esetleg pöttyöződik akkor mindenképpen megmutatnám orvosnak, esetleg calciumot itatnék vele, de talán csak egy fél ampullát szabad. Orvos - 100%-ig ez a biztos!
2012. máj. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Lányom 14-15hósan kapott epret, semmi baja nem lett tőle, főleg nem hasmenés! Figyeld őt, ha nagyon pöttyös, akkor calcium és hívd az ügyeletet, de valószínűleg nem lesz semmi. Rögtön pöttyöződnie kellett volna.
2012. máj. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 kíváncsicska ***** válasza:

Az első nem komoly válaszoló szerintem nekem is ő válaszolt.Bocs az offért.

Amúgy szerintem hívd fel holnap a dokit.Ő biztos meg tud nyugtatni

2012. máj. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Ha nem jelennek meg rajta kiütések, pirosság, akkor nem allergiás rá és semmi gond nem lesz. Ha nagyon bepirosodna pl. az arca, érdemes felhívni az orvost, valószínűleg, nemcsak kálciumot, de fenistil cseppeket is ki fog írni. Ha nagyon-nagyon bepirosodna, esetleg duzzadt lenne a szeme vagy hasonló szokatlan tünete lenne, akkor azonnal ügyelet, mert elég veszélyes tud lenni. Ha nincs semmi tünet, ne aggódj, ha nem allergiás, semmi baja nem lesz. HA enyhe allergiája, kiütései vannak, semmi gond, pár nap alatt elmúlik, csak akkor legközelebb nem kell még neki epret adni. Az eper az összes allergén között tud a legrosszabbul hatni az allergiára hajlamos babákra, nem tudom miért.
2012. máj. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
57%
Semmi baja nem lesz, ennyi idősen már simán lehet epret enni.
2012. máj. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Kedves előző, igen, lehet epret enni nyugodtan ilyen korban, ha nem allergiás rá a gyerek. Ha allergiás rá, akkor több tünete is lehet, a kis kiütés a legkellemesebb mind közül. Egyébként ezenkívül, a következő tünetek jelenhetnek meg: könnyező szemek, viszketés, csalánkiütés, hányás, hasmenés, duzzanat a nyelven, szájban vagy a torokban, légzési nehézségek. Nagyon nagy tévhit, hogy az allergia tünete csak egy kis kiütés, pirosság lehet, ez szervezetfüggő. Persze, a súlyosabb tünetek ritkábbak, de ezt interneten keresztül nem lehet megmondani, hogy melyik babánál mit vált ki éppen az eper, ezt a szülőnek kell észrevenni, mérlegelni, forduljon-e orvoshoz. A legdurvább tünet az anafilaxiás sokk , ami végzetes kimenetelű is lehet. Ezt egyáltalán nem okoskodásnak írom és nem ijeszgetésnek, csak, mint információ, ezek a tények. Persze, a légzési problémák ritkábbak, nem kell megijedni. Csak leírtam, milyen tüneteket produkálhat egy kis eper egy allergiára hajlamos babánál. Ezért sem ajánlják 2 év alatt a babáknak a fogyasztását.
2012. máj. 24. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
az eper hisztamint szabadít fel a sejtekből, így álallergiát okozhat
2012. máj. 24. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Ha allergiás rá akkor utánna nem sokkal lennének rajta pöttyök:)Én allergiás voltam rá gyerek koromba és most is az vagyok még ha epres dolgot eszem pl csoki utánna egyböl!Pedig imádnam:)Ja és azt mondták kinövöm:)21/L
2012. máj. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
egészségére
2012. máj. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!