Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mivel kezdte a hozzátápit?...

Ki mivel kezdte a hozzátápit? Püré (bébiétel) vagy gyümilé?

Figyelt kérdés
Légyszi márkát is írjatok, mert pont tegnap nézegettem, hogy csak a szentkirályi típusú gyümilében nincs cukor, node 2 deci 300Ft?!

#fsaw
2012. máj. 24. 10:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Sokkal olcsóbb ( főleg az elején, mikor még csak kóstoltatsz) , ha te magad csinálod a gyümölcslevet , pürét! Én almalével kezdtem a kóstoltatást, aztán barack lé , utána meg jöttek a pürék gyümiből, majd zöldségekből. Hidd el sokkal takarékosabb lereszelni egy almát, és a levéből kóstoltatni, mint megvenni egy egész üveggel!
2012. máj. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én is eleinte csak csináltam az almalevet,baracklevet,majd reszelt almát.

Felesleges lett volna megvenni,hisz ugysem eszik 2 kanálnál többet,el nem áll sokáig bontva,pénzkidobás lenne.

2012. máj. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem. És az almát lehet fém reszelőn lereszelni? Mert úgy hallottam, hogy nem:(
2012. máj. 24. 10:08
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is magam csináltam a dolgokat és a mai napig is nagyon ritkán veszünk üvegeset, maximum tartaléknak, ha nagyon nem lenne idő főzni. :) Én fémreszelőn reszeltem az almát, úgy tudom van üveg almareszelő, valószínű az jobb, de nekem a fémmel sem volt semmi gond, max. macerás, szóval én sose szerettem csinálni. ^^
2012. máj. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én pürével kezdtem. Ha most akarod kezdeni, szerencséd van, mert nyáron meg tudod venni a gyümölcsöt és magad leturmixolni. Én az univer és a kecskeméti márkákat vettem, teljesen meg voltam vele elégedve. Csalóka amúgy, mert olcsóbb általában az univer, de 30 grammal kevesebb a tömege, úh azért :) (ez csak háttérinfó :D)

Gyümölcsleveket meg először megvettem a drága Hipp-est, aztán rájöttem, hogy a Spar 100%-os gyümilevekből egy litert kapok annyiért és azokban sincs cukor, ugyanúgy sűrítményből és vízből készülnek. Ja! És természetesen hígítva adtam a babámnak, kb 1/3 gyümölcslé, 2/3 víz. Babavizet is vettem egy darabig, aztán kaptunk ajándékba egy Laica vízszűrő kancsót, ami kitisztítja belőle a klórt, meg egyéb vackokat és azt issza most már mindenki a családban.

2012. máj. 24. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én gyümölcslével kezdtem, Hippel (ebben sincs cukor, azaz a legtöbben nincs). Különböző 4 hótól adható gyümölcsleveket adtam neki kb. 1 vagy 2 hétig (ekkor volt pár nap híján 4 hónapos). Aztán mivel egyiktől sem lett baja, elkezdtük a kóstolgatást gyümölcspürékkel. Én bébiétellel kezdtem a kóstoltatást, bármilyen márkájút vettem, a lényeg az volt, hogy ne legyen benne hozzáadott cukor és ha lehet bio is legyen (bár ehhez nem ragaszkodtam annyira mint a cukormentességhez). Az én lányom az almát nem nagyon szerette magában csak sütőtökkel (ez volt az első amit szívesen megevett). Mostmár 6 hónapos a kislányom, gyümölcsöt még mindíg üvegeset kap, zömmel Hipp, Univer, és Nestlé alete márkájúakat. Főzeléket pedig főzök neki, mert egyszerűen semmilyen üveges főzeléket nem fogadott el, így végső esélynek kipróbáltam, hogy mi van ha én főzök neki és ezt jobban megeszi.

Saját magad is csinálhatsz neki gyümi pürét vagy levet, de az én kislányom nem bírta az elején a nyers gyümit (fájt a pocija tőle és nem is ette olyan szívesen, az üvegesektől pedig semmi baja sem volt). Tehát nekünk az elején az üveges gyümik jöttek be (mindet szereti ami 4 hótól adható), majd később a saját készítésű főzelékek.

2012. máj. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pürét adtam neki mindjárt, orvosi javaslatra üvegeset, mondván az ne annyira savas mint ha otthon csinálnám. Most már eszik "hazait" is, szerencsére szereti ezt a cukor nélküli verziót is.
2012. máj. 24. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!