Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom állandóan...

1 éves kislányom állandóan feláll az etetőszékben. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Olyan etetőszékünk van, ami szétszedhető kis székké és asztallá és ebben nincs öv amivel becsatolhatnám. Azt mondták a boltban, hogy nem tud benne felállni, mert az előtte lévő asztalka úgy van kiképezve, hogy ne tudja a térdeit felhúzni. Na hát az én lányom ezt megoldja és alig rakom bele, már fel is áll. Ez már odáig fajult, hogy nagyon enni sem akar. Amikor elkezdi csinálni, akkor rögtön befejezzük az evészetet (kb. 1 kanál kajcsi) kiveszem és beleteszem a járókába. Ezt kb. 10-szer megismételjük minden evésnél és addigra jól is lakik. Én meg tisztára kivagyok ettől. Valakinek valami ötlete? Vagy vegyünk másik etetőszéket?
2012. máj. 24. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

szedd szét és üljön a kisasztalhoz.

ezzel meg kell küzdenetek előbb-utóbb, jobb előbb, épp itt az ideje. vagy tegyél a rendes székre egy párnát és kösd a támlához egy sállal, elég hülyén hangzik, de ez is egy megoldás, új etetőszéket én 1 évesnek feleslegesnek tartom. kb. még 4-5 hónapig használjátok aztán úgyis szét kell szedni kisasztal-székké

2012. máj. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az előző gyereknél nekünk is ilyen etetőszékünk volt. Én egy nagyon hosszú kendővel a csípőjénél odakötöttem a gyereket a székhez. Persze nem tetszett neki, bár megszokta, de legalább nem volt veszélyes.


Ebből tanulva a kicsinek már 5 pontos övvel ellátott széket vettem:)

2012. máj. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi az ötletet, erre már én is gondoltam, hogy szétszedem asztallá meg székké. Ebédnél ki is próbálom.
2012. máj. 24. 11:07
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk van benne biztonsági öv, de ahogy felkerült a tálca, sosem kötöttem be. Ő is feláll benne mindig. Viszont ha bekötöm, akkor meg hisztizik és nem eszik. Így nem kötöm be, sokszor kérem h üljön le, le is ül, majd újra feláll, megfordul, ráül háttal a tálcára, stb. Én kivártam és már nem olyan érdekes, egy ideje megint nem áll fel benne. Megoldás volt az is, hogy adtam a kezébe kanalat, villát és ő is próbálkozik enni, így ülve marad :)) 15 hós kiscsaj
2012. máj. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, ő még csak most lesz egy éves egy hét múlva. Nagyon értelmes, minden jobban érdekli, mint az evészet, úgyhogy most már ott tartunk, hogy inkább nem eszik, csak mehessen. Remélem, ha nagyobb lesz, akkor valamivel változni fog a helyzet, mert most minden evészet tiszta tortúra, már nagyon kivagyok miatta. Most ebédkor szétszedtem az etetőt, de így is felállt. Kb. 6 kanál főzeléket evett, meg egy fél doboz túrós bébidesszertet. Nagyon idegesít a helyzet, de bízok benne, hogy javulni fog.
2012. máj. 24. 13:08
 6/6 anonim ***** válasza:
nem ondom hogy vegyél újat te tudod meddig akarod a babád etetőszékben etetni,nekünk egy Fp-s van és etetőtálcával nem tud benne felállni akkor se ha nincs be kapcsolva a biztonsági öv(ki is szereltem belőle)..most 16hónapos és még Én nem látom esélyét annak hogymajd ő a kedvemért le fog ülni enni a kis székére..ha észre veszi hogy szabad a pálya megy is..
2012. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!