Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet hogy attól nem alszik...

Lehet hogy attól nem alszik végig éjszaka mert éhes?

Figyelt kérdés
9 hónapos a fiam.Kb 4-5 napja kezdtük el azt bevezetni hogy legkésöbb fél 9-9-kor egyen aztán alvás és már ne egyen és legyen fennt 11-kor.Hát ennek most az az eredménye hogy minden éjjel fennt vagyunk és nagyon nehéz visszaaltatnom.Eddig pedig átaludta az éjszakát(max akkor nem ha foga jött vagy ilyesmi).Nem tudom hogy kialussza magát vagy éhes azért kel!Tápszert eszik este vacsira esetleg adjak tejpépet vagy mást??
2012. máj. 24. 11:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
az teljesen normális hogy 9kor ágyba van egy ekkora baba.. delehet nem álmos mert tul sokat alszik napközbe..megirnád pontosan mikor kel mikor alszik ababád egy nap folyamán?
2012. máj. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Úgy néz ki a napunk hogy reggel olyan 7-8 körül reggeli,aztán vissza szokott aludni egy óra még felkel játszik elvan 10 fél 11 körül tízórai aztán játszás van 1 óra körül ebéd uttána szokott elaludni ha sikerül és okés minden akkor másfél 2 óra,aztán fél 5-5 uzsi-játszás és 8-9 fürdés-vacsi-alvás.Így néz ki a napunk most.Igazából napközben az éjszakán kivül reggel alszik vissza 1 órát kb ha valami csoda történik akkor 2:) meg délután van egy kicsit nagyobb.Ennyii.
2012. máj. 24. 12:42
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja igen még azt hozzáteszem hogy napközben hagyom játszani és már csak akkor altatom amikor jelez nekem,sírdogál nyüglödik látom hogy álmos.
2012. máj. 24. 12:43
 4/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam ennyi idősen kapott este fürdés előtt egy babakaját (általában müzlis gyümölcsöt, alma+srépa+zabpehely, tejpép), és fürdés után elalváshoz pedig tápszert 210 ml-t. Ő mind a kettőt igényelte, így nem volt éhes éjjel. Szerintem szüksége van valami laktatóbb ételre is lefekvés előtt, mivel már elég nagy.
2012. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ.
2012. máj. 24. 13:21
 6/11 anonim ***** válasza:
lehet hogy tényleg éhes..bár ezt most nem igazán tudtam ki kombinálni hogy mikor ébred és mikor alszik:) azt irtad reggel mikor fel kel 7-8 körül akkor még visszaalszik?? tehát akkor ébredéskor kap tápit és vissza alszik?vagy utánna alszik? uhh nem értem ne hari...lehet csak én vagyok fáradt..
2012. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

igen, 9 hónapos kor körül azért már be kéne vezetni a vacsit ha éjjel kel :)

azontúl a reggelit is bevezetheted lassan, de a reggeli-esti tápi maradjon, az már csak félig számít ételnek neki.

tehát 5 étkezés + 2 tápi :)

2012. máj. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Semmi gond,a fáradtság ismerős helyzet:)

Szóval 7-8 körül eszik tápit 180ml és uttána alszik még vissza 40 perc max 1 óra.10 fél 11 körül tízórai gyümi vagy joghurt,ebédkor főzelék,uzsi gyümi-keksszel,vacsi tápi 180ml.Így eszik most és akkor volt még egy tápi 10 fél 11 körül amiről próbáltam leszoktatni.De akkor legalább aludt mikor még későn evett.

2012. máj. 24. 16:49
 9/11 anonim ***** válasza:

Mint ahogy márt írtam, fürdés előtt lehetne neki adni valami laktatóbb ételt. Nem kell későn vacsiznia, ahhoz, hogy átaludja az éjszakát, sőt.

Most már a fiam 14 hónapos, ő felvágottat szokott vacsorázni 6 körül (mert éjjel zavarja, ha későn eszik), és fél 9-kor a lefekvéshez tápszert.

Mikor annyi idős volt mint a te fiad most, akkor közvetlenül a fürdés előtt adtam neki egy üveg babakaját, és a lefekvéshez tápszert. Nekünk jó volt így, hátha nálatok is beválik.

2012. máj. 24. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
sztem 7-8 körül mikorébred ne adj neki már tápit..hogy ne aludjon vissza..tudom korán van és az a 40perc is jol esik neked is még lustizni vagy erre arra..de én ugy csinálnám hogyreggel mikor ébred akkornem altatnám vissza tápival..vidd reggelizni..én müzlivel kezdtem a reggeli tápi elvonást de lehet griz vagy tejpép..vagy bármi amit te jonak látsz.. utánna vmikor egy orával kaphat egy gyümit vagy szintén belátásod szerint egy tizórait..10 körül mikor álmos akkor adj neki tápit..miután ébred adj neki főzit vagy amit ebédre adnál..kb 4 körül megint álmos lesz ha ugy érzed tulsok idő telt el ebéd ota adj neki egy joghurtot vagy ilyesmit.. nem tudom megsaccolni mennyit fog aludni de ha nem evett alvás előtt jöhet egy uzsi ezután már csak fürdés előtt egy orával adj neki tejpépet,fürdés tápi alvás este 9kor és elvileg álmosabb lesz mert korábban kelt.. a pocija is meg lesz tömve ugyhogy nem hiszem hogy gond lesz..ha ébredne már tápival a kezedbe menj be hozzá..és akkor tuti vissza fog aludni rögtön..és ne félj nem szokja meg..az enyém magátol hagyta el az éjjeli evést nem kellett szoktatnom...ha ezek ellenére is felébred kösd fel a gatyád:) mert vagy fogzik vagy kezdődik a szep. szorongása!!:-S szoval én igy csinálnám..nemkötelező de egy probát megér...majd látod hogy látsz e esélyt h ez bejöhet!!
2012. máj. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!