Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha ásványvizet forralok...

Baj ha ásványvizet forralok fel a tápszerhez?

Figyelt kérdés
Nálunk (miskolc) a vezetékes víz elég gáz...kiül az edény oldalára a vízkő ha forralom:S nem mérgezném ezzel szegényt.A szentkirályi vizet szoktam erre rá is van írva hogy babáknak még forralás nélkül is adható,de most nem olyan van itthon!Főzhetek neki belőle?2hónapos.
2012. máj. 24. 13:01
 1/3 anonim ***** válasza:
A vizko nem mereg, hanem kalcium. Egyebkent a szentkiralyi es az egyeb babavizek tenyleg jok. Viszont a sima asvanyviznek meg kell nezni a nitrat es a natrium tartalmat. Ezek ha alacsonyak es az egyeb asvanyianyag tartalma sem magas, akkor egyszer-egyszer adhato, de hosszu tavon nem ajanlott egy ket honaposnak adni.
2012. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
nitrát abszolút ne legyen benne és akkor adható
2012. máj. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Egy alkalomból nem lesz baja, de hosszútávon ilyenkor még nem jó a kicsiknek a sokféle ásványvíz, a különféle ásványi anyag tartalom miatt. De mondom hosszútávon nem jó. Egy-egy alkalom miatt nem lesz gond.

Nálunk tiltják is amúgy a csapvíz használatát 1 éves kor alatt, annyira rossz a minősége állítólag, így én is Jana babavizet vagy Szentkirályit vettem. De egyszer-egyszer előfordult, hogy másféle ásványvizet kapott, ha pont elfogyott, vagy elfelejtettem magammal vinni otthonról...és semmi baja. Lassan 2 éves.

2012. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!