Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szabad normál szénsavmentes...

Szabad normál szénsavmentes ásványvizet adni 3 hónapos babának (tápszerhez)?

Figyelt kérdés
2010. jan. 6. 12:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem igazán. Inkább adj hozzá sima csapvizet.
2010. jan. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Inkább a felforralt és lehűtött csapvizet add. A babavizet nem ajánlom, épp néhány hete hallottam a Vendég a háznál c. műsorban, hogy az ottani szakértő (gyerekorvos) se volt jó véleménnyel róla.
2010. jan. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Szentkirályit nyugodtan adhatsz neki!Rajta is van a cimkéjén.Mi baráti társaságunkban 3 baba van és mindegyik Szentkirályit kap,semmi bajuk!
2010. jan. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egyedül a babavizeknek olyan az összetétéele, amelyik megfelelő a babáknak. Az összes többi ásványvízben nem megfelelő az összetétel, az egyikben a calcium sok pl, a másikban a magnézium, stb. És úgy tudom, hogy a Szentkirályit is forralni kell, rá van írva az üvegre is. Szerintem is a felofrralt, lehűtött csapvíz a legbiztosabb.
2010. jan. 6. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Szia, én nem adnék sima csapvizet, még én sem iszom meg! Mindenképpen forrald fel, és utána hűtsd le, ha azt adsz. Amúgy én mindig lusta voltam előre forralni, megy ilyenek, körülményes volt számomra(fertőtlenítés stb mellett). Eleinte JANA vizet vettem, de az egy idő után drágának bizonyult és nem tudtam, hogy van más is. Akkor ajánlottak egy másikat: Szentkirályi víz is babavíz. Végig azt használtam, kb másfél éves koráig.
2010. jan. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

A babavíz biztosan jó, a többi szénsavmentes ásványvíznek meg kell nézni az ásványianyagtartalmát. A nátrium (só!) a lényeg, 20 mg alatt kell lennie.

A babavizet nem kell forralni, a többit nem árt, ha érzékeny a gyomra. A forralt csapvíz is jó általában, de erről kérdezd meg a gyerekorvosodat, hogy nálatok milyen, ihatja-e. Mi (lakótelep, panel) pl csak 1 éves kor után használtuk a csapvizet, azt is vízszűrővel szűrve.

2010. jan. 6. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Jana baby, sima Jana, nestlé aquarel, primavera, ezek a legalacsonyabb sótartalmú ásványvizek.
2010. jan. 6. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Első vagyok. A sima csapvizet természetesen forralás után gondoltam, mert látom, valaki félreértette.
2010. jan. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
12:25, igazad van. ezeket simán lehet.
2010. jan. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Eleinte mi is a Jana babavizet adtuk neki, aztán, ahogy nagyobb lett áttértünk az Óbudai gyémánt babavízre (ez jóval olcsóbb). Mi mindíg a hűtőben tároljuk neki felbontás után. Persze néha néha lehet másfajta ásványvizet is adni neki, de ne folyamatosan, és legalább 6 hónapos koráig felforralva (kivéve a Jana babát, arra rá van írva, hogy nem kell forralgatni).
2010. jan. 6. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!