Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kiságyba altatás, de hogyan?

Grófházy kérdése:

Kiságyba altatás, de hogyan?

Figyelt kérdés

Segítségetilletev ötleteket kérnék tőletek.

2 hónapos kislányom nem hajlandó kiságyban elaludni,csak ha a kezemben ha elringatom.

Hiába teszem le akkor mikor már laposakat pislog,ahogy leér a kiságyba 1 perc és kipattannak a szemei.

Hanyadt egyszerűen sehol nem marad meg,égtelen sírás krokodilkönnyekkel.Egyszerűn nem szeret így.ha hasra teszem,akkor meg annyit erőlködik-kinlódik-nyög-evickél,hogy hányás lesz belőle,aztán sírás.Nem hiszti,mert mindig akkor könnycseppek folynak a kis arcán,hogy majd megszakad a szívem.Hiába veszem fel nyugtatom meg és visszateszem, kezdődik előlről.csak akkor alszik ott,ha a kezemben alalszik,és úgy teszem le.

Sajnos mikor pici volt anyuék részoktatták,és most iszom a levét...

Légyszi segítsetek bármilyen tanáccsl vagy praktikával

minden megldás érdekel!!!!!


2012. máj. 25. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%

Én nem engedtem hogy más altassa csak a férjem akinek előre vázoltam mi lezs a helyzet, ha erre rászokik, persze rászokott és mi is isszuk a levét, de egy babával nem könnyú...sajnos nem tudok semmilyen praktikát. A mi babánk 8hós és nem túl jó alvó nappal, éjjel viszont alszik és nappal is és este is ringatom, anya vagyok, hát ringatnom kell és persze tudom, nekem lesz nehezebb, de így alakult és nehéz leszoktatni róla. Sokan mondják majd hogy hagyd sírni, mások hogy ne hagyd. Én nem hagytam és nem bántam meg, mert eljött az az idő amikor örülök az estének, hogy magahoz ölelhessem és én altassam. Nappla nagyon keveset alszik de akkor hamar úgyhogy épp csak felveszem és már ki is van bukva. Este jó kicsit együtt.

Amikor már nagyon pislákol én nem tenném le hanem várnék amíg elalszik és akkor fektetném hasra, a mi kicsink sem alszik, csak hason, háton felébred 5 percenként.

Kitartás!

2012. máj. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
67%

Sajnos ötletem nincs, de talán reményt ad, hogy nálunk is ez volt a helyzet. Aztán kb. 2 hónaposan mindig fészkelődött az ölemben, aztán letettem, és elaludt magától. Tehát egyszer csak nem volt már neki úgy kényelmes. Aztán jött az, hogy cumisüveggel aludt el, arról pedig türelemmel leszoktattam.

Cumizik esetleg? Mert nekünk a cumi bevezetése segített még sokat.

És háton sem tudott aludni, elég hamar rájöttünk, csakis hason. Mondjuk a fiam nem volt hányós.

2012. máj. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

cumit nem szereti.1 perc és kiköpi.

ha a kezemben elalszik,sajnos utána is felébred,és csak sír sír és sír.hiába veszem fel,akkor is csak sír.

Alig bírom néha fogni,úgy vagdalja magát.

Ő sem hányós,csak a sok kinlódás miatt hányik.

Éjszaka nincs gond,de nappal nem akar aludni.

2012. máj. 25. 12:02
 4/13 anonim ***** válasza:

Elég nehéz helyzet :-(

Én ebben a korban még nem bántam, hogy cicin/mellkason alszik el. 4 hónaposan szokott le róla. De ez a Te döntésed :-)


Mennyi ideig hagyod sírni? Anyukám nekem azt mondta, hogy mi 10-15 perc után aludtunk el.

2012. máj. 25. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
ilyen idősenén még ringattam mert nem tudtam eldönteni miért sir..féltem hogy csak anyát akarja énmeg leteszem és nem vagyok ott neki mikor szüksége van rám! 7 hónaposan kezdtem leszoktatni akkoris csak 4 napba tellt az egész de sosem hagytam magára még ha be is tettem az ágyába szorosan feléhajoltam eleinte hogyérezze ott vagyok aztán szép lassan már elég volt az is hogy simogatom a hátát..de imádom nézni ahogy elszundit..nem hagynám magára soha hogy sirjon..persze sirt mikor az ágyba szoktattam nem is keveset de ott voltam vele végig..egy időre megoldás lehet a babakocsi..bár szinte ugyanaz a "rossz szokás" fog rögzülni benne hogy ringatni kell hogy elaludjon(és előbb utobbugyis meg kell tanulnia enélkül elaludni) de talán neked könnyebb lesz..mert most mégkönnyű..de pár hónap mulva már sózsák lesz..:)sógornőm a 3 éves lányát esténként furikáztatta autoval hogy elaludjon mert ő is megszokta ezt a rázogatást..én ezért szoktattam a kiságyba de sztem ő még pici nagyon..lehet a pocija fáj vagy bármi..hiszti semmi esetre sem lehet egy ilyen pici babánál!!!még amit megprobálhatsz hogy bebugyolálod,ha a polyát kinőtte már..ez nálunk néha megoldotta ahelyzetet..sokszor csak a saját kis kalimpáló karjátol ijedt meg..én körbe tekertem egy pléddel..még 5 -6 hónaposan is egy egy esetben megnyugtatta ez..de nem minden elalvásnál..
2012. máj. 25. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez totál babafüggő. Van akit letesznek, és tök jól elnézelődik és elgagyarászig a kiságyban vagy járókában, majd elalszik könnyen és hamar, van akinek meg ez nem felel meg. Magamból kiindulva, ha tv-re alhatok el, minden oké. Ha úgy kell elaludnom, hogy tv kikapcs és megyek a helyemre, akkor elkezd pörögni az agyam, és pillanatok alatt újra olyan éber vagyok, hogy csak forgolódok sokáig, mire nagy nehezen el tudok aludni. Én a baba igényeihez igazodnék, és ringatnám, sétálnék vele, vagy a mellkasomra fektetve altatnám. Én a sajátommal így tettem, és semmi nem lett igaz abból, hogy el fogom kapatni. Szerintem ilyen pici korban még nagyobb szüksége van rád, minthogy önálló tudjon lenni, de mondom, ez babafüggő. A te babád jobban igényli a testi közelséget.
2012. máj. 25. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
És igaz amit a többiek írtak, ma még így van, holnap meg már lehet hogy máshogy. A babák szokásai folyamatosan változnak.
2012. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár az én lányom jó alvó, de én ha kicsit nyűgös mikor leteszem, akkor az orrommal simogatom az arcát és szuszogok a fülébe! Attól ő teljesen megnyugszik, nekem ez be szokott válni, ha nem nagyon megy az elalvás! Én is hason altatom, mert ő is így szeret és ő is kinyomja magát és erőlködik, h nem akar aludni, de közbe álmos és dörzsöli a szemét! És jön a kis buki! Megtörlöm az arcát, nyomom a szájába a cumit, amit ott tartok és jön a nózi simi! :) Próbáld ki hátha beválik! Sok sikert és kitartást!

2012. máj. 25. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%
Az én fiammal is sok volt a probléma,ő sem maradt az ágyban de ő már születésétől fogva csinálta ezt,első két hétben nem aludtunk,teljesen kibuktunk így hát közénk fektettük attól kezdve semmi baj nem volt.Két-három hétig így aludtunk,aztán elkezdetem visszaszoktatni az ágyába,próbáltam oldalt,háton,hason de nem ment,végül maradt a hason fekvés és közben símogatom a kis hátát fejét,az ágyát a miénk mellé tettük és így könnyen tudom símogatni és ő is lát engem.Két nap múlva lesz 3 hónapos,ma már csak este kell símizni és akkor sem sokáig,ha fölébred megnézi hogy ott vagyok e és szépen alszik tovább.Nappal már csak beteszem az ágyba,adok neki egy puszit és ott hagyom,két másodperc múlva már alszik is.Már átalussza az éjszakákat,este 10kor eszik,egy kicsit még játszunk 11kor megy aludni és reggel hétig alszik.
2012. máj. 25. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 2 hónapos és aő csak a kiságyban hajlandó elaludni. Betakarom a kisplédjével és van egy vastagabb plédje azt viszont odahajtom mellé, hogy érje a kis orrát és a feje tetejét. Így olyan mintha valakihez bujna és kuszilja az orrocskáját. Vagy próbáld a kis feje tetejét pellussal takarni.
2012. máj. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!