Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akiknek csak babakocsiban...

Akiknek csak babakocsiban volt hajlandó elaludni a babája, annak mikor és hogyan sikerült átszoktatnia a kiságyba?

Figyelt kérdés
2012. márc. 19. 12:58
 1/8 anonim ***** válasza:
13 hós volt, amikor már nem fért el benne. Előtte kivittem a levegőre, mivel azt szokta meg, utána betettem a kiságyba. Eleinte parádézott, sehogy sem akart elaludni, aztán 1-2 hét alatt beletörődött és alszik rendesen, mint este is.
2012. márc. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 xStefix ***** válasza:

Próbálkoztál már a testközelben altatással?

Mert a babakocsis elalvás rázkódós része is ugyanonnan származik, mint amikor a baba a pocakban "utazott" az anyával.. Nem csoda, hogy ettől az egyenletes mozgástól elalszanak. :)

2012. márc. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Már sok mindennel próbálkoztam, aztán hagytam a dolgot.

Próbálkoztam a Suttogó-féle technikával, nem jött be, magam mellé vettem, kezemben ringattam, semmi...

Egyszer a magára hagyóssal is, de nem bírtam hallgatni ahogy sír. Ahogy bekerült a kocsiba már aludt is, annyira ki volt merülve, h ringatni sem kellett. Most már elég nagy és kezdek félni mi lesz, ha már nem fér el benne.

2012. márc. 19. 13:31
 4/8 anonim ***** válasza:

Milyen idős a babád? Ez nem derült ki.

Mi kb. 4 hónaposan tettük át a saját szobájába a babónkat, addig is kiságyban altattam, de előfordult, ki kellett vennem magam mellé, mert egyszerűen ez volt jó neki.


Aztán mindig úgy tettük le, hogy először elaltattuk, aztán tettük be a kiságyba. Az elalváshoz használtunk segítségeket, amik mára is megmaradtak.

Kispléd, nyuszi, maci, másik pléd, puha pelus.


Aztán ébren betettük a kiságyba este, minden alvós cuccal. Nem mondom, hogy könnyű volt az eleje, volt, hogy félórákat énekeltem, meséltem, voltak sírós rohamok is, de lassan megtanulta.


Ma már egyedül alszik el, 7 hónapos, persze minden ott van körülötte. Amikor lekapcsolom a villanyt, bent maradok és dúdolok úgy 3-4 percet, hogy ne féljen a sötétben, aztán belebújik a takaróba és nyöszörgéssel altatja magát.


Azt elfelejtettem írni, hogy az esti szeánszokat megelőzve, mindent nappal kezdtem el. Hogy lássa, hogy biztonságban van, jól körül tudjon nézni.

És én is lássam, hogyan viselkedik.


A fokozatosság nagyon fontos! Mi is csináltuk, hogy hagytuk sírni. Oh hát kár volt akkor még! Annak is eljött az ideje, de nem az elején.

Remélem segítettem.

2012. márc. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 xStefix ***** válasza:

Szopizik még? Mert akkor mellen is altathatod. Bár sokan félnek ettől.

Az életkora tényleg fontos lenne, mert többször is van olyan szakasz, amikor normális, ha nehezen alszik el vagy épp sehogy.

2012. márc. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
7 hónapos már és tápszeres :(
2012. márc. 20. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia a 8:51-es vagyok. Az enyém is tápszeres és 7 hónapos.

Kezd el bátran úgy ahogy leírtam. Kb fél órával az után, hogy elaludt, tedd át a kiságyba. Nem fog felébredni, mert már mély alvásban lesz. Tedd úgy, ahogy ő szokott aludni.

De nappal kezd!!

ez mennyen így egy ideig.

Aztán vegyél erőt magadon és ébren tedd a kiságyba. Hosszú lesz! Mese, ének, csörgés zörgés mellette. Adj neki játékot, elfoglaltságot. Mesélj a játékokról, kreálj történetet. A hangod fogja megnyugtatni!

Cumi is segít, ha tápszeres, biztosan cumizik is. Ha kiveszi a szájából, adj neki egy másikat játszani.

Ezek segítenek az alvásra való ráhangolódásra.

Csak nyugodtan!

Az eleje kicsit melós, de után a több időd van este. Minden nap egyre ügyesebb, így megtanulja.

Minden nap este felé mondd el neki a menetrendet, ami nálatok van.

Fürdés, aztán vacsi aztán alvás reggelig. Segíts neki, hogy örömöt találjon abban, hogy a kiságyban van a kedvenc állatkái és takarója társaságában.

Tetszen neki a környezet.

Aztán később ha betetted a kiságyba, körülette minden, hagyhatod ott egy rövid időre eleinte 3 majd 5 percre. De mindig menny majd be hozzá, hogy tudja ott vagy. Később többre. Aztán majd elalszik egyedül is szépen idővel.

Éjszaka mit csinálsz ha felébred?

2012. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 xStefix ***** válasza:

Megpróbálkozhatsz a fenti módszerrel is, de azt azért tudnod kell, hogy még mindig (megint) olyan életkorban vagytok, amikor teljesen normális, ha nehezen alszik el a babád. Tudom, ez neked nem jó hír, de ha tudod, hogy ennek élettani okai vannak, talán könnyebben megszokod a gondolatot, ha végülis úgy látod, tényleg semmilyen módszer nem segít (most).

Valószínűleg hozzátáplálsz már, a babád pedig aktívan fejlődik, egyre ügyesebben mozog, felül, kúszik-mászik, egész nap pörög. Az idegrendszere is gőzerővel érik, sorban jönnek a fogai és lassan szeparációs szorongása is lesz, mert egyre tudatosabban raghaszkodik hozzád... Szóval minden megvan ahhoz, hogy bár estére valószínűleg eléggé kifárad mindettől, mégis nehezen tud kikapcsolni a kis agya. Ezért normális ilyenkor (is), ha nehezen megy az elalvás.

A fenti rituálés módszerben sok jó elem van. Az a lényeg, hogy lassan kialakíts egy olyan menetrendet, amiből egyrészt tudni fogja, hogy alvás következik (vagy legalábbis nyugizás, pihenés, aztán majd elalszik, ha odajut), másrészt sikerül/segítesz neki kellően ellazulni, hogy könnyebben átessen a holtponton.

Azt javaslom neked, hogy bátran próbálkozz ezzel-azzal, amit úgy érzel, beválhat - de ne legyél erőszakos, akaratos, ha valami egyértelműen nem tetszik neki. Ha egyelőre nem szeretne magára hagyva elaludni (ezt általában sokáig nem szokták szeretni), akkor elégedj meg most annyival, hogy pl. azt megszokja, hogy beteszed a kiságyba, de egyelőre még ott maradsz mellette. Vannak babák, akik csak lassan érnek meg a nagyobb változtatásokra; de bárhogy is, én azt látom, hogy sokkal könnyebb a mi dolgunk is, ha kivárjuk, amíg a pici saját maga "dönt úgy", hogy együttműködik valamiben.

2012. márc. 23. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!