Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 1 éves babátok mennyi időt...

Djudit kérdése:

1 éves babátok mennyi időt bír vagy bírt ki evés nélkül?

Figyelt kérdés
Szeretném leszoktatni az éjjeli szopiról, mert már mindent szépen eszik, és már csak lefekvéshez, reggel és éjjel 1-2-szer szopik. A lefekvéses és a reggeli szopit könnyen kiváltanánk, de az éjjeliektől tartok, mert próbáltuk már, hogy ringatjuk, vizet adunk, de akkor csak a szopi nyugtatja meg. Fogalmam sincs mennyit szophat, de sokáig 15-20 percig is.Egy ekkora baba már képes 9-től reggel 7-ig evés nélkül elleni? Mindig az ő érdekeit tartom szem előtt, de már úgy érzem,már nincs annyira szüksége a szopira, mint eddig, és már jó lenne legalább éjjel pihenni. Félek, hogy ha elhagyom a szopit, akkor is éhes lesz éjjel vagy hajnalban, és akkor tápszerezhetek...az még macerásabb, gondolom...

2012. máj. 17. 21:35
 1/9 TKI Ibolya ***** válasza:

Szerintem egy ekkora baba már nem az éhség miatt szopizik éjjel.Ha bele gondolsz vannak olyan babák(mint a nagy lányom) akik már 7 hetesen átalusszák az éjszakát és nem lesznek éhesek.Nekem egy éves a fiam és már rég átalussza az éjjeleket.Ez gyereke válogatja.A szopit most hagyta el ő is 13 hónaposan.Én az esti lefektetős szopi elhagyásától félt a legjobban de meglepően könnyen ment a dolog.1-2 napig volt egy kicsi nyüszi de semmi komoly.

Nehéz kérdés ez mert kell hozzá az anyukától egy jó nagy adag elszántság!

Kezd azzal amelyik nem annyira "fontos" neki.Így szép lassan szokik hozzá a cici mentes élethez!


Sok sikert!

2012. máj. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Enyèm este 9-tôl hajnali 5-ig bírja. De nem bànom. Tologatjuk 5-10perccel odèbb. Majd elhagyja. Soha nem aludta àt evès nèlkül az èjszakàt, fogak is jönnek stb. talàn nyàron nem lesz ennyire èhes ès a víz elèg lesz vagy addigra 5 helyett mèg kèsôbbre csùszik. Èn is ôt nèzem, elôbb-utôbb csak alszunk is majd, addig meg kitartok ès kelek èn is szorgalmasan, ahogy csak te!
2012. máj. 17. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 alaszka ***** válasza:
Enyém 11 hónapos, éjjel 2-3x biztos szopik, de ha fogzás van, akkor ennél gyakrabban is, van mikor úgy érzem, hogy az egész éjjel szopizásból állt...Fogalmam sincs hogy tudnám erről leszoktatni, én is arra várok, hogy magától hagyja el. Biztos hogy nem éhség miatt kelnek már, enyém sokszor csak néhány percig szopizik, és már alszik is.
2012. máj. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 alaszka ***** válasza:
Ja, nekem is ez a dilemmám, hogyha leszoktatom, és netán el is fogy a tejcsi, akkor mit adok éjjel neki, ha sír...Nagylányom ugyanígy volt, őt másfél évesen szoktattam le a ciciről, és az éjjeleket teával csináltuk végig, de nagyon nehezen ment, és mondanom se kell, hogy így meg az éjjeli teázásra szoktattuk rá, ami megmaradt két éves koráig...
2012. máj. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
24%
Az enyém 11 hónapos. Már csak egyszer szopizik este, bár ez is csak komfort szopi nála. Este 9-től reggel 9-ig alszik, nem kel fel közbe.
2012. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 TeniTimi válasza:

Igazából az a jó, ha egy ilyen korú baba még nem aludja át az éjszakát. Sok mindennel magyarázzák (fogzás stb.), hogy nem alszanak ilyenkor, de valójában az ugrás szerű agyfejlődés miatt nem alszanak a gyerekek csak felszínesen.

Szoptatásra, mint táplálékszerzés valóban nincs is szükség már ilyen korban, viszont mikor felébred a gyermek, az anya cicije megnyugtatja, majd újra képes álomba szenderülni.


Nekem egy 13 hónapos babám van. Nálunk is kel 1-2 szer éjjel. Tudom, hogy ez már igencsak fárasztó, de legalább tudom, hogy rendesen fejlődik.


Engem az riasztott volna inkább meg kicsi korában is ha már átaludta volna az éjszakát.. :S

2012. máj. 18. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 TKI Ibolya ***** válasza:

Utolsó válaszoló nem tudok erre mit mondani csak Hú Ha! Ilyet még nem olvastam de nem jelenti,hogy nem igaz!

De ha a gyerek alszik akkor mit csináljunk? Ébresszük?

Nem piszkálni akarlak csak nekem ez furi.

Később az oviban is azt mondják,hogy a gyerek szellemi fejlődéséhez hozzá járul a déli pihentető alvás,mert elfárad a kis agyuk.Persze nem vagyunk egyformák!!!!

2012. máj. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
akkor én kimondom, miért lenne normális ha felkel éjjel és miért nem az a normális, ha átalussza és igen, jó a kérdés, ha nem ébred fel, ébresztgessem? Kérdésre válaszolva, szerintem ha este kap egy bőséges vacsit és szopizik elalváshoz, nem valószínű hogy éhség miatt ébred, lehet fog, lehet megszokás. Egy 1 éves baba képes este 9től reggel 7ig egyhuzamban aludni, sőt többet is. A lányom egy évesen (de már 7hósan is) este 8tól reggel 8ig aludt, pedig nagyon szereti a hasát.
2012. máj. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 TeniTimi válasza:

TKI Ibolya!


Amíg pár hetes a csecsemő igen, akár 3-4 óránkként ébreszteni is kell, ha ez ösztönösen nincs meg benne, hogy felkeljen és egyen.


Természetesen az 1 év körülieket nem kell ébreszteni, de ha kell magától az az agyfejlődése miatt van. Nem kerül az úgynevezett mély álom állapotba. S ezen semmi furcsa nincs.

:)



Minden életszakasznak meg van a saját ritmusa :)

2012. máj. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!