Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1,5 éves gyermeknek mennyit...

1,5 éves gyermeknek mennyit kell aludnia napközben?

Figyelt kérdés
Normális ha csak 1 órát alszik? Eddig mindig 2-2,5 órákat aludt, de most 2-3 napja csak 1 órát. Kissé elvan csúszva a napirendünk, de már egy éve így van: reggel 8-9 közt ébred, 1 órakor megy aludni és este 10 órakor alszik csak el. Segítsetek kérlek hogy normális e ez így( bár Ő ehhez van szokva) vagy változtassak?? Illetve hogy elég e a délutáni 1 óra alvás? (mert nem vettem észre rajta hogy kevés lenne és hát nem is vagyunk egyformák, csak meg szeretnék nyugodni)

2012. máj. 25. 14:35
 1/5 anonim ***** válasza:

délelőtt ébren van 4 órát, majd délután 8 órát.

hát igen, szerintem inkább 2kor tedd le, kevés már a 4óra ahhoz, hogy el is fáardjon. mondjuk az 1 óra alvással nincs nagy baj szerintem :)

2012. máj. 25. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lányom is másfél éves

8kor kel, fél 12 ebéd és legkésőbb délben már alszik is:)

3körül szokott ébredni, délután nagy hancurozás, barátnőzés, motorozás, 8kor fürdés és fél9kor alszik mint a bunda:):)

2012. máj. 25. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Hogy örülnék egy óra alvásnak napközben... :)

17 hós fiaim reggel 6-7 körül kelnek, dél környékén egyikük fél órát, másikuk kb. 40 percet alszik, este pedig fél 8-8 körül alszanak el. Sajnos gyakori, hogy éjjel is felkelnek.


Kérdésedre válaszolva én úgy tudom, ilyenkor még kb. 13-14 óra alvásra van szükségük összesen. De látod, valaki többet, valaki kevesebbet igényel.

2012. máj. 25. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Minden gyereknek meg van egy nap az az óraszám, amit alvással töltenek. Ez a gyerek korától és igényeitől függ. Ha a te gyerkőcödnek a napi alvásigénye 11-12 óra és ő ebből éjjel 10-11 órát alvással tölt, akkor teljesen rendben van az 1 óra alvás délután. Nem igényel többet és azért alszik csak ennyit.

Az én fiam is nemrég múlt másfél éves, nála is ez van, ha ugyanakkor fekszik le aludni, de előbb kel fel reggel, többet alszik délután, ha később kel fel, akkor kevesebbet alszik.

2012. máj. 25. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek! Sokat segítettetek!!:)
2012. máj. 26. 00:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!