Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan szoktassam le a babámat...

Hogyan szoktassam le a babámat a szájra pusziról?

Figyelt kérdés
Mi csak a férjemmel egymásnak adunk szájra puszit, de valószínűleg túl sokszor látja ezt a gyerek (1 éves múlt) és ő is állandóan úgy ad nekem puszit. Én próbálom elfordítani a fejemet, hogy az arcomra érkezzen, de látom az arcán, hogy nagyon nem érti, hogy miért nem adhat oda. Volt, hogy már két kézre fogta az arcomat és úgy nyomott egy puszit a számra. Mit tegyek?
2009. jún. 29. 13:41
 1/8 anonim válasza:
100%
Semmit, majd kinövi, csak rosszabbat nelásson a gyermek :D
2009. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom.Nálunk ilyen gond nincsen.A lányom mindég is arcra adott pusziit,és ad most is.17 hónapos.Mondd meg a férjednek,hohy a gyerek elött ti is arcra adtok puszit.Aztán szabad a vásár.
2009. jún. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

szia

az én fiam is csinált ilyet,megfogta a fejemet..én mindig elfordulok-és mondom,h az arcomra adj puszit.még sztem nem értik a miértjét-egyszerűen mutasd meg neki hogy kell.ne is mutass olyan nagy gondot ezzel kapcsolatban

egyébként tök helyes,h te is igy gondolod.a csók csak apáé..nem is mindig puszi ez,talán csak nyalakodás,meg próbálkozás-de olyan édesek.ja-és az én fiam már csak arcra ad.nagyapónak,nagyinak..mindenkinek-úgyhogy csak a helyeset mutasd meg-és nem lesz gond

2009. jún. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, jöhetnek még.


Természetesen mást nem lát :), de nekem az automatikus, hogy ha meló után hazajön a férjem, akkor adok neki a szájára egy puszit, néha átölel és nyom egy csókot, nekünk erre szükségünk van, nem tudunk úgy egymás mellett élni, mint két idegen. Számomra elképzelhetetlen, hogy a férjemnek az arcára adjak puszit.

2009. jún. 29. 14:22
 5/8 anonim ***** válasza:
ne is adj máshova..utolsó vagyok.meg kell tanulnia,h apa-anya közt ez máshogy megy.egyébként sztem lehet ölelkezni is elötte-hiszen akkor érzi,h egy szeretetteljes légkör veszi körül,ahol a szülők szeretik egymást.és igenis,van,amit csak a szülőknek szabad
2009. jún. 29. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mi is szájra adunk puszit egymásnak a párommal, eszembe sem jutott, hogy a gyerek miatt változtassak ezen. Annyira édes a lányom, ahogy utána megpróbál engem "lekapni"... :))) De természetesen a kezembe fogom a kis arcát és a pofijára adok puszit. Ezt is meg kell tanulnia. (érdekes, hogy apát nem akarja megpuszilni...- pedig imádják egymást)

Ha már ennyire nagy, hogy ő fogja az arcodat, akkor lehet neki magyarázni, hogy "anyu apu szájára ad puszit, mert ő a férje, de Dezsőke anya pici fia, ezért a pofijára kap naaagy cuppanós puszit" - ilyesmi. Én legalábbis így csinálnám. Sok sikert! :)

2009. jún. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos,hogy leszokik.Egy ismerős gyereke 9 éves és mindenkinek a szájára adja a puszit.Rohadt idegesítő.
2009. jún. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Hát ez az, kedves utolsó, ezt nem szeretném. Ezért kezdek el időben ötleteket gyűjteni, hogy hogyan tudnám erről még most az elején leszoktatni.

Egyébként érdekes, az én lánykám is csak velem akar smárolni, apával nem. Nem mintha nem rajongna érte, vele ölelkezni szeret (biztos a szakálla miatt).

2009. jún. 30. 07:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!