Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek rosszul kezeltem...

Szerintetek rosszul kezeltem ezt a szituációt?

Figyelt kérdés
Kisfiam 22 hónapos,már jelentkeznek a dackorszak tünetei.Nagyon mozgékony egész nap pörög,a játszótéren is egyfolytában rohangál.Ügyesen motorozik,csak ebben is önfejű és makacs,mint általában mindenben.Igazán hosszú távot még nem mertem vele megtenni babakocsi nélkül,mert nem hajlandó kézen fogva jönni és sokszor elfogy a türelmem.Tegnap viszont elindultunk motorozni és megdöbbentem milyen fegyelmezetten ment nagyon sokáig és eléggé eltávolodtunk a lakásunktól.Gondoltam,gyorsan forduljunk vissza,nehogy elfáradjon és cipelni kellejen.Egyik pillanatról a másikra kifordult magából,már nem akart motorozni és persze kézen fogva se pedig az is jól ment 10 perccel korábban.A motorral csak ügyetlenkedett,a kezét kitépte a kezemből,térdre rogyott és az utolsó pillanatban úgy elfutott,hogy alig értem utol.Erősen fogtam a kezét és szegényt vonszoltam magam után,mert annyira ellenkezett.Mire hazaértünk elfogyott a türelmem és rákiabáltam,hogy miért ilyen hisztis és elsírta magát.Utána erélyesen és mérgesen elmondtam Neki,hogy ezt a viselkedést nem értettem és,hogy így nem lehet viselkedni.1 perc múlva már én is lenyugodtam és Ő is nevetett.Úgy éreztem,hogy nem hagyhatom,hogy ezt csinálja az utcán,ahol annyi veszély van,bármikor kiszaladhat a kocsik elé.Vagy nem kellett volna ilyen messzire menni?Rosszul érintett a dolog azért is foglalkozok még vele.Őszinte véleményeket kérek,nem sértődök meg.
2012. máj. 25. 22:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Bűntudatod van, mert rákiabáltál és hazamentetek? Szerintem egyáltalán nem kezelted rosszul, meg kell tanulnia, hogy mit szabad és mit nem és erre csak te taníthatod meg. Az én kislányom 21 hónapos és ő is szereti cipeltetni magát, de ez nem akadályoz meg abban, hogy akár messzebbre is menjünk babakocsi nélkül. Van, hogy leül az utca közepén és ordít, megvárom, amíg lecsillapodik és tudunk tovább menni, ilyenkor vagy elterelem a figyelmét, vagy a bevált módszer: tudsz egyedül is jönni, vagy anya segítsen? Ilyenkor persze, hogy tud egyedül jönni és már el is felejtette, miért ordított. Ha biztonságos helyen vagyunk, akkor elindulok és hátraszólok, hogy szia, anya megy a játszótérre, pápá. Megyek jó pár métert, utána már rohan utánam, hogy anya, anya. Kell engedni néha az akaratuknak, de a határt is meg kell húzni, nekem egyszer kiszaladt az úttestre, nemhogy rákiabáltam, de a fenekére is kapott egyet, azóta sem próbálkozott vele, nagyon úgy tűnik, hogy hatásos volt és megértette, túlment minden határon ezzel.

Nem tettél semmi rosszat, hogy fogtad a kezét és hazavonszoltad, mert ebből ő is rájött, hogy rosszat tett, vége a sétának és mentek haza. Ezt a módszert szakkönyvek is ajánlják hiszti esetére, akár boltban fordul elő, ki kell vele jönni azonnal. Nagyon hamar megtanulják, mikor lehet és mikor nem.

2012. máj. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pont ez volt múltkor, amint a kertbe értünk, hagytam, hagy hisztizzen kint, persze kinéztem rá mindig.Erre észreveszem, hogy a postás nézi, magyarázhattam, hogy csak ráhagyom a hisztit, most biztos egy szörnyetegnek néz. De megértelek, borzalmas mit tudnak akaratoskodni.
2012. máj. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Isten a tanúm,hogy annyi szabad teret kap amennyit csak lehet,de sajnos hamar visszaél vele és olyankor próbálom kordában tartani.Nála az nem használ,hogy szia én erre megyek,mert akkor Ő tuti,hogy a másik irányba.És ugye ahhoz már nehéz,hogy egyik kezemmel őt,a másikkal a kismotort cipeljem.Az utolsó métereken már így is felvettem,mert már nagyon elegem lett.Ezért is ragaszkodtam ahhoz,hogy igen is jöjjön a kis lábain.Ilyenkor nem is igazán bűntudatom van,hanem kicsit csalódott vagyok,hogy olyan jól indult és végül egy hisztivel,hogy elrontottuk a végét.Lehet,hogy Ő még nem akart haza jönni,de az volt bennem,hogy azért induljunk,hogy megelőzzük a hisztit.Remélem,hogy szépen lassan megérti,hogy csak jót akarok neki.
2012. máj. 25. 23:00
 4/5 anonim ***** válasza:
Kitartás! Az én lányom 2,5 éves és ugyanez a szitu nálunk, hiszti ezerrel, és én is neha rákiabálok. A múltkor meg is kérdezte: Aja, mé kiabálsz? :-))) Egyébként nálunk sem jön be az, hogy én elindulok és ô majd jön utánam, mert inkább elszalad a másik irányba és nekem kell utána mennem, mert esze ágába sincs szótfogadni. Szerintem teljesen jól csináltad.
2012. máj. 26. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 xStefix ***** válasza:

Nálunk ezt az is fokozta, hogy a lányom le van maradva a beszédben, úgyhogy nehezebben is értette meg ilyenkor, mit és miért akarok. Illetve ő se tudta eléggé kifejezni magát.

A szabályokhoz való ragaszkodás és a határozottság mindenképp kell ilyenkor - és egy nagy adag türelem! Te is tudod, hogy erre a korszakra is szükségük van az egészséges fejlődéshez. Próbáld megtalálni mindig az arany középutat; de ne vádold magad, ha néha mégse sikerül. Emberek vagyunk mi is, néha túlzásokba esünk (én is csaptam már meg az enyémet, ha nem is vagyok rá büszke). A lényeg, hogy szeressük a gyerkőcöt és ennek fényében tegyük, amit. :)

2012. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!