Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan kezelitek az olyan...

Hogyan kezelitek az olyan szituációt, amikor valamilyen gyerek nevelés kérdésben nem értetek egyet férjetekkel? Mondjuk, ha olyasmi, amiben nem tudtok közös nevezőre jutni, közös megoldást találni? Ki "győz". álltalában?

Figyelt kérdés
2011. febr. 3. 14:41
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

Az "győz " aki a gyereket napjában neveli. Könnyű okoskodni ha hazajön és 2 óra hosszat van a gyerekkel. Mindig ez a kérdés "TE ilyenkor nem szólsz rá? MIért nem úgy csinálod? Miért nem eszik egyedül, rá kell szoktatni...stb"

Könnyű neki türelmesnek lenni

2011. febr. 3. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem néha mondja, hogy én mindent rájuk hagyok, holott ez nem igaz. Csak kicsit többet vagyok velük, jobban ismerem őket. Ha ő rájuk szól valamiért, igyekszem nem rombolni a tekintélyét, mert feleslegesen nem szól rájuk, de szerintem abban nincs igaza, hogy én mindent rájuk hagyok, és ezt meg is mondom neki az adott pillanatban.
2011. febr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
nálunk nincs vita, én vagyok a gyerekkel 24 órában, férjem napi 1-2 órát látja, így én döntök. ha valamit nem tud, megkérdezi. de ha valamit megenged neki amit nem szoktam akkor nem szólok rá a gyerek előtt, csak később mondom férjemnek.
2011. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hol ő győz, hol én. Amikor beteg a gyerek, akkor mindig a férjem hozza meg a jó megoldást, mert akkor én általában nem látok reálisan, ideges leszek, ezért sokszor össze is kapunk. Általános nevelési kérdésekben pedig én szoktam győzni, mert én olvasok utána a dolgoknak. Ő sosem.
2011. febr. 3. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Sajnos majdnem mindig én győzök, mert a párom megalkuvó típus :( Pedig olyan jó lenne, ha neki is lennének jó ötletei, amiről észérvekkel meg tudna győzni és nem mindig nekem kéne kitalálni a megoldást :(

Pl. tegnap azon problémázott, hogy miért nyomkodja a 15 hós kisfiúnk a mosógép gombjait, meg hogy miért engedem a mikró gombját tekergetni, amikor a kezemben van. Mindkettő kb. 2 perc volt, tehát szó sincs arról, hogy egész nap ezt csinálná, azt természetesen én sem hagynám neki. Szerinte nem tesz jót nekik, mármint a gépeknek, és elromolhatnak tőle...

Hát ha tudná, hogy a porszívó zsinórját is imádja kihúzni és utána mutogat, hogy nyomjam meg a gombot, ami behúzza :))))

2011. febr. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én győzök, de csak mert pedagógus vagyok így értek a dologhoz némiképp, ha nagy vita akkor néha rákérdez anyósnál a férjem, aki mindig nekem ad igazat:D
2011. febr. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!