Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy 11 hónapos babánk....

Van egy 11 hónapos babánk. Párom nagyija amikor ott vagyunk náluk folyamatosan ilyenek mond a gyereknek: Ti hogyan kezelnétek ezt a szituációt?

Figyelt kérdés

:Nincs itt anya! Ne törődj anyával! Anya nem érdekel téged! Nekem ilyenekt mond: Nézd, a gyerek nem foglalkozik veled! Nézd a gyereked azt sem tudja, hogy a világon vagy!

És mindezt olyan dallamos, idegesítő hangnemben. És nem tudom miért. Tudom, hogy a gyerek nem érti, meg azt is tudom, hogy nem igaz. CSak azt nem értem mi a francért kell ilyeneket mondani. Nekem mint anyának kifejezetten rosszul esik. Amikor ezt szóvá tettem, még annál is jobban mondta mint addig:/ Roppant mód zavaró dolog ez :-(


2012. ápr. 27. 10:01
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
67%
Ne hívjátok magatokhoz a nagymamát.
2012. ápr. 27. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
Párod beszélt már vele erről?
2012. ápr. 27. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:

Mi nem is hívjuk :-D Meg is van haragudva e végett.

De ha megyünk a párom anyjáékhoz akkor ő is ott van. Az elég furcsa lenne, hogy ha megérkezünk, az öregasszonyt meg kizárnám véletlenül:-)

2012. ápr. 27. 10:11
 4/40 A kérdező kommentje:

A párom rászólt ezerszer. Mama miért mondod, Mama ne mondj ilyeneket.

Mama válasza legtöbbször: Azt mondok ami akarok, ne szólj rám!

2012. ápr. 27. 10:13
 5/40 anonim ***** válasza:
67%
határozottabban kellene fellépned, mondd neki hogy te sem hangolod a gyereket ellene.. én biztos nem hagynám hogy ilyeneket mondjon, később még gondot is okozhat..
2012. ápr. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
81%

Mondd meg a Mamának, hogy ha ilyeneket mond, nem fogod engedni, hogy a gyerekkel foglalkozzon. HA rákezdi ennek ellenére, egyszerűen elvinném a gyereket a közeléből, és lekötném valamivel.

Vagy azt mondanám a gyereknek, hogy "látod a Mama milyen butákat beszél? Ne is foglalkozzunk vele."

2012. ápr. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

Borzasztó milyen emberek vannak!! Mármint a nagymamára értem! egyébként nem ZIZI kicsit az öreglány, hogyha megkéritek valamire akkor sem úgy csinája? hu de utálom az ilyet!

Szegénykém, neked csak kitartást kivánok! Egy darabig még nem érti a kicsid ezeket a dolgokat, de később igeinis érteni fogja, de akkor meg ti is mondjátok majd a babának, hogy szegény dédike már nem teljesen normális, sokszor össze-vissza beszél, stb. ... persze a dédike előtt, hátha veszi a lapot!

2012. ápr. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
Amikor szóltam, hogy nincs értelme ilyeneket beszélni a gyereknek, és megkérem hogy ne tegye, akkor mindig azt válaszolja, hogy nem érti a gyerek. Ha esetleg azt merem mondani, hogy ENGEM zavar, arra az a válasz burkoltan, hogy az senkit nem érdekel.
2012. ápr. 27. 10:19
 9/40 A kérdező kommentje:

:-D Hogy ez nekem nem jutott eszembe. "Dédike összevissza beszél":-DD Na ezt elsütöm legközelebb.

Igen, sajnos, ő egy akarnok típus. Az unokájával megcsinála azt, hogy a lábára lépett, hogy ne tudjon elfutni, és úgy pofozta fel:-( meg sem mertem kérdezni,hogy vajon a lányával is ezt csinálta e, ha a az unokájával igen:/

De lényeg, hogy neki bárki bármit mond, őt nem érdekli, hiába kérem meg valamire ő nem akarja tudomásul venni. Mondjuk engem amúgy sem szeret, mert beházasodtam a családba, és jólmegfogtam az unokáját magamnak, sőt a gyerek is azért van, hogy örököljön. Fúj...ezt most ahogy leírtam kifordult a gyomrom. Pedig szóban hányszor megkaptam már, mégsem ütött ekkorát, mint így visszaolvasva.

Na jó, majd vissza "Dédike összevisszabeszél"-ek majd neki:-D Mekkorát fogok nevetni az arcán:-DDD

2012. ápr. 27. 10:25
 10/40 anonim ***** válasza:
én is azt mondanám viccesen a babának, hogy dédi már nem teljesen normális és össze vissza beszél :D
2012. ápr. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!