Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Külön legyek tőle? Napközben...

Külön legyek tőle? Napközben is a kiságyában van, akinél külön szobában alszik a baba?

Figyelt kérdés

4 hetes a babám.Napközben velem van a nappaliban, ha elalszik,illetve éjszaka a kiságyába teszem az Ő kis külön szobájába.

A védőnő azt mondta ne legyen velem napközben,mert nagyon megszokja , hagyjam a szobájában. Mit gondoltok?


2009. jún. 29. 15:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szia!


a fiamat én is tettem a szobájába kiságyba ha ébren volt,h ismerkedjen a dolgokkal, stb. de azért főleg velem volt.

most születik augban a lányom,vele úgy lesz,h amikor alszik akkor az ágyában,ha ébren van,velünk a nappaliban a járókában. viszont most még a mi hálónkban van a helye,ezért lesz így.


persze szokja h egyedül is van,de ha pl 1-2 órát ébren van akkor is legyen egyedül az ágyában nehogy megszokja? ez sztem nem jó,fiam másfél éves,tök jól elvan egyedül egyáltalán nem lett kismajom belőle..

2009. jún. 29. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia, 7 hónapos a babám, én csak akkor viszem be a szobájába a babámat, ha alszik. De ezt is akkor kezdtem el, amikor 3-4 hónapos volt már. Előtte egész nap velem volt a nappaliban, még amikor aludt akkor is.

Nem értem, amit mondott a védőnőd. Ébren van a baba és ott kuksol egymaga a saját szobájában, te meg a nappaliban mondjuk tévézel? Szerintem ennek eljön majd az ideje, ha kamasz lesz. Szerintem ha ébren van a babácskád, használd ki, játszatok, ölelkezzetek, beszélgessetek. Inkább ahhoz próbáld szoktatni, hogy egyedül is tudjon játszani. Például te netezel vagy olvasol vagy valami, ő meg ott van ugyan melletted, de egyedül játszik.

Remélem tudtam segíteni.

2009. jún. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem csak részben van igaza. Nem hagyhatod egyedül egész nap! Napközben velem is ott van babóka a nappaliban a járókájában (2,5 hós). Ott van neki a játszószőnyeg és elvan magában egy ideig. Aztán odamegyek játszom vele, beszélek hozzá egy kicsit. Majd megint egy kicsit magára hagyom, de attól még a szobában ott vagyok. Este természetesen a szobájában alszik. Napközben ha elalszik vagy a nappaliban van, vagy néha velem a hálóban alszik, vagy a szobájában. Felváltva mikor milyen kedvünk van, hogy minden helyzetet megszokjon.
2009. jún. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Te szivesen magárahagysz egy párhetes kisbabát, egyedül a szobájában, nehogy túlzottan megszokja a jelenléted???na, most őszintén! Szerinted mi baja lesz, ha veled van a nappaliban? ....inkább nem folytatom. Szóval csináld ugy, ahogy érzed, és ne ugy ahogy a védőnő épp utasít.
2009. jún. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

ha alszik,napközben is azt a szobájában a kiságyban teszi.amellett szoktam ott hagyni kis időkre a szőnyegen,pl.míg elmegyek wcre,zuhanyozni...vagy csak enni,inni.addig nagyon jól elvan magának a játékaival.Viszont így is a nap nagy részét velem tölti a nappaliban.vagy a hintájában,kompban,vagy az utazóágyában.Vagy a kanapén ücsörgünk.

hülyeség,hogy egyedül hagyd órákra a szobájában,társas lények vagyunk.szerintem arra gondolt,hogy ne a kezedben legyen.

8hónapos fiús anyuka

2009. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Még mindig inkább téged szokjon meg, mint azt az érzést, hogy örökösen magára van hagyva!!!! Tudom, nagy divat ez a "tegyük külön a kisbabát, mert az milyen jó...". csak azt nem tudom, pontosan mire is jó. Nem azért szülünk gyereket, hogy vele legyünk/velünk legyen, és gondozzuk???!!! (megjegyzem, talán majd öreg napjainkban mi is visszakapjuk ezt a törődést, vagy az ellenkezőjét...) Az biztos, hogy nem feltétlenül szerencsés, ha folyton CSAK veled van, bár 4 hetesen nincs is igazán másra szüksége. Én 2-3 hónapos koráig nem is nagyon vittem idegenek közé, de a nagyszülőkkel már akkor is sokat volt a baba. Ha vele is vagy, igyekezz minél kevesebbet kézben tartani, feküdj mellé egy nagyobb ágyon, ülj mellé a kiságyhoz.. Én nem engedtem a nagyszülőknek sem "felkapatni", de nem is bánom, mert így, ha ki kell mennem, nem sír utánam... Sok sikert. 4,5 hós kislány anyukája.
2009. jún. 29. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Éjszakánként 4 hós koráig együtt,1 szobában,de a kislányunk az ágyikójában aludt!Napközben mikor ébren volt Velem volt a nappaliban a játszószőnyegen,v az ágyon és nézegetett én beszéltem hozzá,néha magára hagytam pcit(wc,főzés stb) mikor elálmosodott akkor bevittem a szobába a kis ágyikójába és letettem aludni,majd mikor felkelt és még nem volt igazán éhes akkor ott játszottam vele majd evés és játszószőnyeg!

Szilveszter óta akkor 4 hós volt pedig éjjelente már külön szobában alszik!

2009. jún. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hiszem hogy a védőnő arra gondolt volna hogy ha ébren van akkor hagyja magára, hanem nappal is aludjon a kiságyában, nem?

Nálunk így van, ha ébren van velem van a nappaliban, ha álmos beviszem és elalszik a kiságyban Tudja hogy az az alvóhelye és sztem a védőnő is erre gondolt, hogy tudja a baba hogy hol kell aludni...

2009. jún. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem arra gondolt, hogy hagyni kell egy kicsit egyedül is játszani, hadd foglalja el magát. később, ha nagyobb lesz, többet lesz ébren, és nem tudsz minden pillanatban vele foglalkozni (háztartás, főzés, stb), kell hogy egyedül is ellegyen egy kicsit. Lányom 6 hós, eljátszogat fél-1 órát is a szobában vagy a nappaliban a játszószőnyegen, járókában, közben én tudom a dolgomat csinálni. Persze rengeteget játszunk együtt, mondókázok, énekelek, mesélek neki, de tud egyedül is játszani, és ez jó, szerintem.
2009. jún. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát én régen abban a hitben éltem, hogy a babák tök jól elvannak az ágyukban ébren is. Rá kellett jönnöm, hogy ez nem így van. Az újszülöttek mondjuk szerencsére sokat alszanak, így én a kisfiam mindig bevittem a szobájába, az ágyába amikor aludt. De ébren kint volt velem, ahol én voltam. Mivel ha nem voltam ott, akkor sírás volt. Nem kellett fogni, tartogatni, csak annyi, hogy lásson. Később, amikor már kúszott mászott úgysem "csüngött" tajtam állandóan, most meg már két éves és jön megy mindenfelé, szóval azért szerintem hülyeség, hogy ébren egyedül kell hagyni.
2009. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!