Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szüleitekkel (saját, és a...

Szüleitekkel (saját, és a párotok szülei is! ) előre megbeszélitek, hogy mikor jöjjenek unokázni, vagy mennek, amikor akarnak bejelentés nélkül?

Figyelt kérdés
Rátok is kíváncsiak, vagy csak az unokára? Mennek akkor is, ha alszik a baba, és csak veletek lehet beszélgetni, és nem látják az unokát?
2009. jún. 29. 16:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi a szüleimmel lakunk.... de anyósom mindig szól, mikor jönne és ha alszik a baba, akkor nem ragaszkodik a felkeltéséhez. Nyilván ilyenkor a baba az első, de persze velünk is beszéget/nek, hiszen a gyerekeik vagyunk. Azt azonban fura látni, hogy mennyivel másként szeretik az unokájukat, mint minket...
2009. jún. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Anyukámék nem jönnek,azokhoz mi megyünk néha,ugy látszik ők annyira nem kiváncsiak se ránk,se a 10 és 8hós unokájukra.

Anyósómák azok jönnek,akár bejelentés nélkül is :)Ha a pici alszik akkor is itt vannak :)

Minden jót

2009. jún. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Is-is. Scrabble-zni csak akkor tudunk, ha a manó már alszik, máskülönben leszedi a betűket a tábláról. :-)

Van, hogy bejelentik, vagy hogy nem. Általában azért bejelentik (néha csak akkor, amikor elindultak hozzánk), mert volt már rá példa, hogy nem voltunk itthon.

A barátok viszont csak bejelentésre jönnek, valahogy ez náluk egyértelműbb volt.

2009. jún. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%
Apósék: egyszer-egyszer segítséget kérnénk (pl. kórházba ne taxival kelljen mennünk 10 e HUF-ért vagy folyik a wc) - akkor "sajnos augusztusig nincs szabink, nem értünk a wc-hez" stb.... sosem segítenek, de pofátlanul bejelentik, hogy jönnek, amikor ők akarnak, hangosan beszélnek, hogy tuti felkeljen a babám, puszilják a kezét, arcát, ültetik (5 hónapos), álltatják, ha sír, akkor sem adják vissza- énpedig csendben végignézhetem, hogy szent maradjon a béke, de nagyon nem szeretem őket. Ja Afrikába, oda tudnak menni. Kivagyok tőlük.
2009. jún. 29. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Mindig meg van beszélve mindenkivel.
2009. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi nálunk az a szokás, hogy anyóshoz kb. 2-3 hetente mi megyünk, vagy Ő jön ki hétvégére és vasárnap megy haza, mert messze lakik. Anyukám meg hetente 1-2 szer jön csak néhány órára. Tőle is messze lakunk, de ő tud egyedül közlekedni:)
2009. jún. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A szüleimmel egy telken élünk, ők minden nap látják a kicsit, meg ránk is kíváncsiak.

Az anyósom általában "elfelejt" felhívni, vagy "nincs pénz a kártyáján". Beállít váratlanul, szétrázza a kicsi popóját, eszik, kávézik, "jól vagytok, leányom?", majd megy. :/ Tojik rá, hogy dolgom lenne, alszik a gyerek, keveset főztem,...

Ez van. Még jó, hogy nem jön gyakrabban! Havi 2-3 alkalom bőven sok belőle (+ egyszer mi megyünk).

2009. jún. 29. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk jó a helyzet, mert mindkettőnk szülei elváltak.

Apuval egy telken lakunk ők látják minden nap a gyerekeket, de nem jönnek be feltartani.

Anyu havonta 1 x jön, 5 utcára lakik, hirtelen jelenti be, hogy kösd meg a kutyát, mert itt vagyunk.

Anyósom (1 utcára lakik anyutól) vele hetente 2 x talizunk. Egyszer ő jön "fürdetni", hétvégén mi megyünk.

Apósom kb 3 havonta.

Azért tőlük tud aludni a baba, tudok főzni, ilyen bajaim nincsenek a családdal.

(10 éves és 1 éves fiúk anyukája)

2009. jún. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nálunk majd a "Mikulás hozza" a babust, de már előre félek én is, hogy fogom a nagyihadat leállítani. Bár most is úgy van, a védőnőtől kedzve mindenkinek megmondtam, ha csöngetnek, én nem nyitok ajtót, ha nem várok senkit. Panelházban lakunk, nem vagyok kíváncsi a sok házalóra, szórólaposra. Sőt azon gondolkodom, hogy a kaputelefont is kiiktatom valahogy. Szóval most még mindig azon a véleményen vagyok, hogy azért van a mobiltelefon, immár tizenx éve, hogy szóljon, ha valaki szeretne valamit, akár jönni, akár bármit. Anyáék egyébként közel laknak, pár percnyire, nagyon várja már az unokát, de remélem nem lesz nálunk minden egyes délután, vagy nap, anyósék vidéken laknak, ők nem jönnek bejelentés nélkül, velük megbeszélhető a dolog.
2009. jún. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk mindig be kell jelentkezni. Így beszéltük meg, és minden ismerősünk tudomásul vette. Fogalmam sincs hogyan alakult ki, de jó, mert így fel tudok készülni az érkezésükre. Persze van, hogy a baba nem igazodik a vendégséghez, de mindenki türelmesen kivárja a sorát. Addig kávézunk, beszélgetünk, jól érezzük magunkat. :D
2009. jún. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!