Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mindig megbeszélitek a szüleit...

Mindig megbeszélitek a szüleitekkel, hogy mit vegyenek vagy ne vegyenek a gyereketeknek karácsonyra?

Figyelt kérdés

A kislányom 16hós. Karácsonyra babát kap nem is akrámilyet. Anyám messze lakik, ritkán találkozunk, nem tudja milyen játékai vannak, annyit tud csak amit elmesélek neki hogy most ezt vagy azt szeret játszani.

Ha én mondom neki hogy ne vegyen babát mert tőlünk már kap ráadásul szupert, babakocsival,( és mikor kitalálta hogy babát vesz már rég tudta hogy mi is azt veszünk)akkor még ő sértődik be.

Titkolózik mit vesz, egy vagon pénzt költ többet mint mi pedig nem teheti meg anyagilag. Én sem, hát még ő.

Rosszul esik, hogy mindig többet akar adni mint mi, nem érti meg, az indokaimat.

Most azt mondja, megtiltom hogy ezt vagy azt vegyen, és végül olyat talált ki amit a másik nagyi vesz neki, persze szóltam neki erről már régen, hogy ilyet már ne vegyen, férjem is hallotta. Letagadta..

Be van sértődve természetesen még ő.

Kérlek mondjátok meg mit tegyek vele?

Elhiszem hogy őt a legjobb szándék vezérli, de a messziből nem tudhatja mire van szüksége a gyereknek, miért nem lehet meghallgatni engem és miért veszi ezt utasításnak?

Ráadásul azt sem értem, miért kellene neki mégegy baba, mikor ennyi idős korban a játékok tárházából lehet válogatni annyi mindenfélét lehetne venni.


2010. nov. 22. 10:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
44%
Tojd le. Ha nem hallgat rád, akkor ne csodálokzzon, aztán ennyivel el van intézve.
2010. nov. 22. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:

Igen csak az a baj, hogy ez vitáből vitát szülni, és pont, hogy valami hathatós megoldás érdekelne.

Meg az is érdekelne, hogy egyáltalán valaki járt-e így már a szüleivel?

Illetve az is, hogy egyet értetek-e velem, vagy rosszul gondolom-e a dolgokat?

2010. nov. 22. 10:46
 3/28 anonim ***** válasza:
84%

Mi mindig egyeztetünk, pont azért hogy nem kapjon három szánkót pl. De szerintem nem olyan nagy gond, ha kap még egy babát. Lehet vele családot játszani később. :-)

Egyébként ajándékozásról és karácsonyról van szó, tehát követelőzésnek és vitatkozásnak nincs helye, szerintem.

2010. nov. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
83%
íSzerintem nem nagy tragédia ha 3 babája van a lányodnak ugyis fogyóeszköz. Hagyd had vegyen amit akar, ezen ne vesszetek ösze:-)
2010. nov. 22. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

Nah, pont ez az, hogy én sokkal többre értékelném, ha pl ő készítene valamit saját kezűleg!

De erre sem ideje sem idege.

És pont hogy azért szeretném megoldani ezt a problémát mert karácsonyról van szó.

Ezek után hogy legyen meghitt?

2010. nov. 22. 10:52
 6/28 A kérdező kommentje:

A lányomnak már most vagy 15 babája van....

Nem hinném, hogy szüksége volna mégegyre.....

Amit tőlünk kap az pedig különleges.

2010. nov. 22. 10:53
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nálunk nagyon örülnek a nagyszülők, mert levesszük ezt a gondot a vállukról. Mindenkitől pénzt kapunk, és azt veszünk a kisfiúnknak, amire szüksége van. Most például jön a szülinapja is, a karácsony is, már most láttam a nagyszülőkön, dédszülőkön az aggódalmat, amikor megkérdezték, mit vegyenek ajándékba. Kérdezték, hogy nem lenne-e nagy baj, ha megint pénzt adnának. Mondtam, hogy mi nagyon örülnénk, mert egy pár húzósabb dologra szükség lenne, pl. autósülés kellene, kinéztem egy fejlesztő játékot is, ami elég drága, a hálózsákját is kinőtte, stb... Így mindenki boldog, és senkinek nem kell stresszelni meg szaladgálni boltról-boltra :-))) Minden jót Nektek!
2010. nov. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
Én meg szoktam venni az ajándékot a nagyik nevében. Megkérdem, mennyi pént szán rá, és így nincs gond. Becsomagoljuk, ő meg odaadja.
2010. nov. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még jobb most tisztázni a nagyival. Még az elején vagytok, sok karácsonylesz még, amit együtt fogtok ünnepelni.

Nálunk is hasonló volt a gond, igaz nekünk anyóssal, de a probléma megoldása végül mind a 2 oldali nagyszülőre vonatkozik a vita elkerülése végett. Ugyanis, amikor csak anyóst probáltuk kezelni, akkor arra hivatkozott, hogy persze, mert az én anyukám vehet neki olyan ajándékot, amit csak akar.

Így a megoldás az lett, hogy mindenki ideadja a rászánt összeget, és mi abban az értékben veszünk ajándékot neki. Persze, előtte felhívom, hogy akkor pl. zenélő kisvonat jó lesz-e? Így mindenkinek megvan a saját becsomagolt ajándéka a fa alatt :-D.

Főleg, most hogy 3 gyerek van, így még neccesebb lenne nekik dönteni.

A szülinap és névnap nálunk úgy működik, hogy akkor csak egy ajándék van, de az nagyobb értékű, és az árába mindenki beszállhat. Pl. a nagy (5 éves) micimackós kerékpárt kért szülinapjára. 21 ezer Forint volt. Így mindenki 7 ezerbe került. Inkább így, mint 3 felesleges dolgot.

2010. nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
75%
Mi mindig megbeszéljük ki mit vesz.Az anyukám általában a kislányomat kérdezi mit szeretne.Ebből sosincs vita.Az anyósom soha nem vesz neki semmit az meg már az ő baja legyen.
2010. nov. 22. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!