Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet valami baja?

Lehet valami baja?

Figyelt kérdés
Az 1 éves babámnak teljesen véletlenül penészes zsömlét tettem a levesébe amit megevett.Utólag vettem csak észre. Most nagyon félek. Lehet valami baja ettől?

2012. máj. 26. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
17%

2 féleképpen reagálok ha nem baj.


1. Nem hiszem, hogy baja lesz, nyugodj meg. Máskor kicsit figyelj oda.


2. Hogy a fenébe lehet véletlenül PENÉSZES KAJÁT ADNI A GYEREKNEK?

2012. máj. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kerria ***** válasza:
72%

A penész a penicilin alapja azt hiszem, szóval ha nem egy teljesen zöld zsömlét adtál a babának akkor nem lesz gond.


Az első hozzászóló, mindkét megjegyzésének igazat adnék, ha nem vettem volna már boltaban elvileg friss (penészes) zsemlét, amit kettévágtam, megvajaztam...és ettem úgy a 2-3. falatig, akkor lett gyanús az íze, majd akkor pillantottam a zsemlére. Így sajnos ez is előfordulhat.


Viszont, honnan tudod hogy penészes volt az a zsömi? A zsemle másik része megmaradt....

2012. máj. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!! Megnyugodtam. A kamrában szoktam tartani a zsömlét csak hogy kiégett a fénycső és a férjem nem volt itthon hogy kicserélje én meg nem értek hozzá.A sötétből kifelé figyelmetlenségből a zacskón keresztül kezdtem kis falatokra szaggatnia zsömlét a levesébe amit meg is evett. Csak utána néztem hogy a megmaradt darabon zöld kis penész foltok vannak.

Legközelebb sokkal körültekintőbb leszek !

2012. máj. 26. 20:59
 4/6 anonim ***** válasza:

Amúgy én a 2,5 éves fiammal etettem majdnem penészt, kefírt adtam és -nem szoktam figyelni , érdekes valahogy akkor igen- a kanalán egy zöld csomóra lettem figyelmes.Készült bekapni....hát gyors lendülettel kivettem a kezéből a kanalat, amiben egy zöld penész-csomó volt. pfúj, esküszöm majdnem elhánytam magam....:S Szóval, csak a véletlenen múlott......

Egyébként szerintem baja nem lesz a babádnak tőle, végülis igen, a penicilin "alapanyaga".

2012. máj. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem lesz semmi baja nyugi!
2012. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
csak ha penicilin érzékeny!!
2012. máj. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!