Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónapos baba ehet epret...

7 hónapos baba ehet epret pépesítve?

Figyelt kérdés
2012. máj. 26. 22:30
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
51%
én biztosan nem adnék neki.a bébiételben tényleg mag nélkül van,otthon nem tudod teljes mértékben megtisztítani.illetve a magok mellett kis piszok is maradhat.majd kap jövőre.
2012. máj. 27. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
42%

A gyerekorvos is azt mondta, nyugodtan adjam meghámozva az epret, semmi baja nem lesz a gyereknek. Nem is lett.

Egyébként nem is a mag allergizál, hanem az eper felületén az apró kis magocskákhoz kötődő egyéb cucc - amit az előttem szóló zöldséges is írt, meg természetes érésű epernél azok az apró gombák, amik megtapadnak a szemcséken. Ettől kell az epret megtisztítani és nyugodtan kaphatja a baba.

2012. máj. 27. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
59%
az én gyerekem még 2 évesen is kiütötte az eper... nem hámozgatnám otthon az biztos...
2012. máj. 27. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
73%

Az eper az én gyerekemet is kiütötte, még a feldolgozott epres joghurt is.

2 éves korig nem is mertem adni utána. Ma már semmi baja tőle, sőt imádja, de most már 3 éves.

2012. máj. 27. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem mindenki maga eldönti, hogy akar-e kísérletezgetni a gyerekével. Én inkább nem. Ehet még 80 évig epret, az első 1,5-2 évet csak kibírja valahogy nélküle is.

Mivel nekünk nincs saját termelésű eprünk (nem is kertes házban lakunk) és csak a piacon, boltban tudom megvenni, nem tudhatom biztosan, milyen eredetű, mivel kezelték, stb., ezért én inkább csak 1,5 éves kor után adtam, amikor szezonja volt. (mivel januári a gyerek, a 2. nyáron), de nagyon alaposan megmosva.

2012. máj. 27. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
65%

Az a baj, hogy túl sok itt a baromira okos anyuka, aki azt hiszi, hogy mindenkinél mindent jobban tud.

Ha valaki mást ír - és nem is hülyeséget -, azt nem tudják elfogadni, és inkább lepontozzák.

Az ilyen ember a gyermekét is így neveli? Ezért tartunk ott, ahol tartunk. Sok a jóindulat mindenkiben... Szomorú.

2012. máj. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

Sziasztok

Nekem,amikor a kislányom betöltötte az 1 évet azt mondta a gyermekgyógyász,hogy adhatok a babának epret meghámozva a magvaktól,föltől!

Persze ha otthon szedem és nincs vegyszerezve.

Nos én bibelődöm vele és meghámozom neki a szemeket,mert imádja és mert azt is mondta a doktorunk,hogy nagyon sok a c-vitamin benne!


Szóval én 7 hósan még nem adnék neki :)

De ez én vagyok és Te döntesz ,kedves kérdező!

2012. máj. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is itthoni, kerti eperre gondoltam. De akkor még várok inkább, majd kap jövőre :)
2012. máj. 28. 10:15
 19/20 A kérdező kommentje:
És egyébként cseresznyét vagy meggyet azt lehet vele megnyalatni ha már érik és pl én eszem. Megnyalhatja ?Mert ugye még ő csak pépeset eszik.
2012. máj. 28. 10:17
 20/20 anonim ***** válasza:
73%

Szia..

Igen a meggyet és cseresznyét eszegetheti:)

A meggyet én már korábban is adtam a babámnak,imádta.

Ezeket nyugodtan adhatod,az eperrel ráérsz majd jövőre:)

2012. máj. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!