Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek ez így jó? Akkor...

Szerintetek ez így jó? Akkor az Anyák mit tanítanak?

Figyelt kérdés

Nagyon sok jó tanácsot kaptam már itt. Most inkább megerősítésre, vagy nem is tudom, hogy fogalmazzak, mire van szükségem.

Van egy 14 hónapos kislányom, akinek a fejlesztésére nagyon oda figyelek egész pici kora óta. Ez eddig ugye rendben is van, hisz' szerintem a legtöbbünk így csinálja. Én azonban nem egy bizonyos játékmárka (FP)segítségével teszem mindezt. Használom az Anya taníts engem c. könyvet, szereti a komolyzenét (ne nevessetek ki), mesélek, képeket nézegetünk, mondókázunk.

Tudja, hol a fejünk, szemünk, stb., megmutatja hány éves, mekkorára fog nőni, tud néhány babajelet is, felismer 3 színt, és háromig ki tud rakni pl. kockákat. Na de nem is ez a lényeg. Azon vagyok megdöbbenve, hogy sok anyuka azért veszi a fent említett játékokat, hogy azok énekeljenek, számoljanak, testrészeket tanítsanak, mondókázzanak. Egyik ismerősöm mondta nekem, hogy "ő nem fog még este a cicni-cini muzsikából tanulni", azért vett egy bizonyos játékot. Én hülye vagyok és tanulok....

Ne értsetek félre, az enyémnek is vannak ilyen játékai 2-3 db, de én nem ezért vettem ezeket. Sőt, drágának is tartom őket,nem is igazán játszik velük. Bennem viszont rossz érzést kelt, hogy sokak szerint ezektől a játékoktól fog fejlődni a gyerek és akinek nincs az.. hajajj... Ti mit gondoltok erről?



#tanulás #baba #fejlesztés #márkás játékok
2012. máj. 26. 20:31
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%

Én úgy csinálom, hogy nem csinálom.Megtudom számolni 1 kezemen, hogy mikor ültem le fejlesztő céllal a lányom mellé.A testrészes tanulást, este fürdésnél csináljuk, bármit amit mosok mondom neki.Én egész délelőtt háztartást vezetek.Így ha megkérem hogy nyissa ki az edényes szekrényt, kinyitja, ha zoknit pakolunk a helyére, akkor ügyesen segít..Na mindegy..Remélem érthető mit akartam.Most az emberek vehetnek mindenféle idióta játékokat, tulajdonképpen a gyerek úgy is az életből tanul.Szerintem legalább is.Nekünk is van FP tanuló kutyusunk..nagyszülők vették és azt kell mondjam, hogy a drága lányom le se tojja, hiába dugtam az orra alá, és énekeltem a kutyussal..

Egyébként nálunk a komolyzene nem menő, mi a rádióra táncolunk ebédfőzés közben a konyhában!! ;)

2012. máj. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:

Persze, én is pont erre gondolok, hogy amikor teszünk-veszünk is tanítjuk őket, mert folyamatosan mondjuk, hogy "Anya most ezt csinálja, jössz segíteni?" Az enyém is tolja utánnam a porszívót, jön kipakolni a mosógépet, mindezt persze teszem egyrész azért, mert a házimunkát muszáj elvégezni, de így ő sem nyafog.

Csak hülye vagyok, mert engedek a rossz érzésnek, amikor arra gondolok, hogy én ezt nem veszem/nem tudom megvenni...

2012. máj. 26. 20:47
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy te az egyik véglet vagy, a fp játékos anyuka pedig a másik.

Nekem mindkettő túlzás.

14 hónaposan számolni tanítani és a színeket? Had legyen már kisgyermek, aki önállóan is eljátszik a homokozóban és saját maga fedez fel dolgokat.

Oké, tanítsad, de szerintem ne ess a ló túloldalára. FP játékaink nincsenek, de flakonok, építőkockáink, alap játékok igen.

2012. máj. 26. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
88%

Nekünk is van egy FP-nk,kaptuk,egy "zongora"... Tanulni ettől egy gyerek sem fog,hiszen csak zenél,mint bármely más,olcsóbb zenélős játék. Arra jó,hogy egy ideig lekösse a gyerekeket,hogy a szülők nyugodtan csinálhassák a dolgukat-vagy nyugodtan beszélgessenek...

Én nem foglalkoztam ilyen komolyan,ilyen "korán" egyik gyerekkel sem,mint ahogy Te,kedves Kérdező, nálunk a két nagyobb minden ilyet (számolás,testrész,színek) 2 évesen tanult meg. Oviba úgy ment a nagyom,hogy amit én tudtam mondókákat,énekeket,azt Ő is tudta,megmondta hány éves,ismerte a színeket,tudta az összes testrészét -a tarkóján és a lapockáján kívül,elszámolt azt hiszem 10-ig. Ha valamit tanult az oviba,azt önkéntelenül is megtanultam én is,és együtt szoktuk énekelni a két naggyal- a középső még csak szeptembertől lesz ovis,Ő már nem sokkal az után,hogy betöltötte a 2-t, elszámolt 19-ig úgy,hogy a 12 mindig kimaradt.

Az én háztartásom nem csak fél napos meló,de amikor lehet,igyekszem kimenni Velük,és hintázás közben énekelünk,mondókázunk, a legkisebb (8 hónapos) is ott szokott velünk lenni.



Kicsi off: megnézném azokat az anyukákat,hogy a FP hogy tanítja meg a szobatisztaságot a gyereknek?



Üdv:3 lányos

2012. máj. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:

Ja, nem nem, félre értettél. Nem tudatosan tanítommam ezeket, csak sokszor ismételtem amikor játszottunk. Például: "a piros kockát erre teszem". És egyszer csak azt vettem észre, hogy tudja.

Hát igen, lehet, hogy már a másik véglet vagyok.... sőt!

2012. máj. 26. 21:01
 6/33 anonim ***** válasza:
81%

Egyezünk ki!Az FP játékok mellett jut idő a köröm reszelgetésre! :)

Ne legyen emiatt rossz érzéseid mert te nem tudod, vagy nem akarod meg venni azokat a játékokat.Mondom nekünk van 1db, de az is minek??1 doboz meg egy flakon és egy délelőtt meg van oldva! :) (jó nem) De a lényeg, hogy tényleg a gyerekeket kreativitásra kell nevelni, ahogy azt a 2. válaszoló is írta.Ezek a játékok tulajdonképpen már kész tények a gyereknek.Meg amúgy is anya érdekesebb minden gyerek számára! :)

1. voltam.

2012. máj. 26. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Egyébként sajnos a kislányomnak kell is pici plusz segítség, a fejlesztés, akár a mozgásában is. A mozgás/beszéd/értelmi képesség össze függ, de ez most nem ide tartozik.


Na igen, arra én is kíváncsi lennék. Egyébként szerintem ha én lennék gyerek, sikítva menekülnék ezektől a zenélő biliktől. De lassan már erre is tesznek mindenféle fejlesztő kütyüt, hogy amíg végzi a dolgát, tanuljon is. :D

2012. máj. 26. 21:06
 8/33 anonim ***** válasza:
89%

Tudja, hol a fejünk, szemünk, stb., megmutatja hány éves, mekkorára fog nőni, tud néhány babajelet is, felismer 3 színt, és háromig ki tud rakni pl. kockákat.


14 hónaposan? Gratulálok, az Ön gyermeke zseni.

2012. máj. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
69%
Én "csak" foglalkozok a fiammal itthon, nincs fp-os játékunk, "csak" éneklünk, építőkockázunk, kirakózunk; és sok mondókát tud mostmár, versikéket; szépen , összefüggően beszél, ....:) szóval én vagyok a gyerek fp-os saját fejlesztője ;)) De sztem sokan vagyunk így ezzel....:))
2012. máj. 26. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Ugye-ugye? :)
2012. máj. 26. 21:41
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!