Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudnátok nekem abban segíteni,...

Tudnátok nekem abban segíteni, hogy most született picurkámnak mikor küldik meg postai a papírjait? (születési anyakönyvi kivonat, TAj kártya ill. lakcím kártya)

Figyelt kérdés
Előreláthatólag nem fogom tudni személyesen elintézni ezért muszáj vagyok postai úton kérni.
2012. máj. 27. 08:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Fiamnál a khba küldték az anyakönyvit kb 2hét, a lakcímkártyát nekem kellett intézni, majd egy éves volt a kicsi, nem kapkodtuk el.

Tajt azt hiszem 3hét, az adókártya szintén.

A lányomnál az anyakönyvit 3nappal a szülés után lehetett intézni(férjem elment az okmányirodába, egy körben meglett a lakcímkártya) taj adókártya ugyan úgy, mint a fiamnál.

2012. máj. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a lakcímkártya+anyakönyvi kivonat pont egy hetes korában érkezett meg, a TAJ csak 2 hetes+ pár napos korában.
2012. máj. 27. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi az anyakönyviért és lakcímkártyájáért az okmányirodába mentünk:2 nap volt!A TAJ-t 1,5 hét alatt küldték ki postán.Az adókártya macerásabb:nincs pénze a NAV-nak,így csak egy igazolást tudnak kiállítani,ami egyenértékű a kártyával,amíg meg nem érkezik a kártya (én a sajátomra tavaly szeptember óta várok!!!!és még mindig semmi).
2012. máj. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem a lakcímkártyát és a születésit már a kórházban odaadták. Csütörtökön szültem, pénteken jött az anyakönyves, felvette az adatokat, hétfőn hozta a papírokat (ha nem lett volna hétvége, akkor másnap). A TAJ kártyát kb 2 hét alatt megkaptuk. Az adókártyát nem kaptuk még meg, sem igazolást, ma 17 napos a kislányom.
2012. máj. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!