Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Születési anyakönyvi kivonat,...

Születési anyakönyvi kivonat, Taj-kártya, egyszeri anyasági segély, Tgyás, családi pótlék, mi van még, amit a szülés után el kell intézni?

Figyelt kérdés
Segítenétek összeszedni? Valamint azt is, hogy mit, hol kell intézni, mihez kellek én is, vagy esetleg Apa egedül is meg tudja oldani?
2010. júl. 19. 06:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Az anyakönyvi kivonatért az önkormányzathoz megy a párod, egyúttal a kicsi lakcímkártyáját is megkapja. A TAJ kártyát, adókártyát kiküldik postán.

Egyszeri anyasági segély, családi pótlék MÁK-nál igénylendő (itt: [link] minden le van írva, lap alján az igénylőlapokat is le tudod tölteni)

Tgyás igénylés rep-től, ( [link]

Apa mindent el tud intézni, csak legyenek nála az irataid (személyi, lakcím, taj, stb)

2010. júl. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lemaradt, hogy a tgyás igénylést a munkahelyhez kell benyújtani, ők küldik tovább.
2010. júl. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Annak a városnak az önkormányzatához, ahol szülök, ugye? Mert valószínűleg nem ott szülök, ahol élünk.
2010. júl. 19. 06:35
 4/8 anonim ***** válasza:
Elvileg a kórház a te lakcímed szerinti (mivel az lesz a baba lakcíme szerinti is:D) önkormányzatnak küld értesítést, így oda kell érte menni.
2010. júl. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Oké! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!
2010. júl. 19. 07:00
 6/8 anonim ***** válasza:
Én Budapesten nem abban a kerületben szültem ahol lakom,így a lakcímkártyáját és az anyakönyvi kivonatát nem a mi kerületünkben kellett intézni hanem abban ahol született...
2010. júl. 19. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mi a kórházban megkaptuk az anyakönyvi kivonatot, és a lakcím kártyát.

Eztuán ataj kártya a fontos, azt postán igényeltem meg. Hamar megkaptuk.

ha ez megvan, akkor feladtam ajánlva a papírokat:

Máknak a családi, egyszero anyasági

Tgyás az oeptől.

Szerintem felelsleges Apának rohangálni, mi csak a postáig mentünk.

Minden nagyon hamar megvolt.

Addig is a saját irataidból másolj egy csomót. Mindenből.(szemig, lakcim, taj, adó) azt majd csatolni kell a nyomtatványokhoz.

2010. júl. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2010. júl. 19. 11:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!