Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mit szoktatok játszani a...

Andika7 kérdése:

Ti mit szoktatok játszani a babátokkal?

Figyelt kérdés
A kislányom két hónapos , ti mit szoktatok játszani a két hónapos babátokkal.?
2012. máj. 28. 10:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Énekelhetsz neki, de mást nem nagyon tudsz vele "játszani".
2012. máj. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Kerria ***** válasza:

Masszírozom, tornáztatom, énekelek-mondókázom. A kedvenc játékaival bohóckodom neki. Gyakoroljuk a hangokat...mármint én, hogy szokja (kutya, macska), ha sétálunk mondom neki mit láthat, hallhat. Ringatom...


ezek jutottak eszembe.


Ajánlom figyelmedbe Deákné B. Katalin Anya, taníts engem című könyvét (fejlesztési lehetőségek születéstől iskolakezdésig)

2012. máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Éneklés. . . Mesekönyvből még nincs igazán értelme olvasni, de ha viccesen hangsúlyozol az tetszeni fog neki :))
2012. máj. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi nagyon sokat játszunk, amikor fenn van, szinte mindig, mert imádja ha foglalkozunk Vele. Elvan egyedül is, de max. negyed órát, ha érdekesnek talál valamit, elnézegeti, pl. a csillárokat szereti, meg ami fénylik vagy színes (a tévé nagy mumus, vigyázni kell).

Nekem is meg van az Anya, taníts engem című könyv, támpontnak, ötletadónak nagyon jó.

Van játszőszőnyegünk, azon elnézegeti a figurákat, meg adok a kezébe csörgőt, azzal "kalimpál", és beszélek közben Neki, közben a lábával is rugdalózik. Állandóan beszélni kell hozzá, nagyon imádja. Néha mondókázok, néha énekelek, van amikor beszélek és viccesen hangsúlyozok, meg gügyürészek, berregek, csettintgetek a nyelvemmel, hangutánzó szavakat mondok, dugdosom a nyelvem, hülyéskedek, pofákat vágok. Pl. megtanult már a nyelvével picit csettinteni, hangosan nevet, és próbál utánozni, és nagyon örül Ő is amikor sikerül valamilyen hangot kiadnia. Néha majd' elsírom magam, annyira aranyos, ahogy mondja hogy gee, gagi, meg ilyesmiket.

Apa meg reptetni szokta kicsit.

Meg hasra fektetem, emeli és tartja a fejét akár egy percig is és próbálja nyomni magát előre (2 hetes kora óta tartja a fejét, azóta hason is alszik, 1 hónaposan már hason fekve tartotta a védőnőnél a vizsgálat alatt).

Jó Babázást!

10 hetes Kisfiú anyukája

2012. máj. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!