Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért mondta a védőnő?

Miért mondta a védőnő?

Figyelt kérdés

Mikor megszületett a babám Milupa Milumil Ha Startot evett, majd Ha 1-et. Tegnap volt 6 hónapos és a múlt héten a védőnőnek mondtam, hogy akkor elkell-e kezdeni a Ha2-öt. Erre ő azt mondta, hogy csak nyugodtan adjam a babámnak a Ha1-et még 2-3 hónapig. Ez azért is fontos, mert a doki felírná nekünk a ha 2-es tápszert is receptre. De nem értem miért adjam neki továbbra is a Ha1-et. Eddig este 8-tól reggel 8-ig aludt a babám, de most már 6-kor felébred enni. És nem is nagyon bírja már ki a 4 órát étkezések között(van hogy nem tudok főzit adni neki). Szóval szerintem már nem elég neki.

Most akkor várjak, amíg a védőnő rábólint(ő íratja a tápszert mindig) vagy írassam fel én a dokival, vagy vegyek neki másikat, ami nem Ha-s. Amúgy sincs a családban allergiás. És a Ha-s is drágább.

Más is járt már így?


2009. jún. 30. 11:48
 1/7 A kérdező kommentje:
Amúgy eszik már 4 hónapos kora óta nem Ha-s tejpépeket.
2009. jún. 30. 11:50
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem, ha így álla helyzet, írasd fel a dokival. te látod a babán, hogy mennyire elég neki vagy mennyire nem..

Amúgy az én lányom 6 hós és még a Startot eszi. Doki bácsi szerint hozzátáplálással elég 1 éves koráig is.

2009. jún. 30. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

szerintem mindenképp változtass mert a HA1-et csak 6 hós korig lehet adni. Ezt onnan tudom hogy venni akartam startot de nem volt a patiikában csak az HA1-es . Kérdeztem mia különbség és erre a gyógyszerész mondta hogy a startot akár 1 éves korig lehet enni, de az 1-est csak fél évig.

ráadásul nekem a gyerekorvos mikor receptet kértem (8hós a kislányom) már amutómatikusan azt kérdezte hogy a 2-es kell ugye?

szerintem ne hallgass a védőnőre. Sőt szerintem kérdezd meg inkább a gyerekorvost arról hogy külön éjszakai tápszert érdemes lenne e bevezetni mert olyan is van

2009. jún. 30. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tovább is adni az egyest,de nem érdemes,mert nem lakik jól vele.Az én babám koraszülött,12-én lesz 6hós és azt mondta,előtte felír még egy-két dobozzal,de ha az elfogy akkor nyugodtan kaphat kettest. (Pedig az ő korából még 3hót le kell vonni),de ez ugye felíráskor nem számít.

Szerintem a kettes táplálóbb is.

2009. jún. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A kettes valóban sűrűbb, táplálóbb.

Szerintem váltsatok!

Mi most Milumil HA2-t eszünk, vény nélkül veszem a Rossmann-ban.

Nem érdemes tovább enni az egyest, ha már nem lakik tőle jól a babád.

Én automatikusan váltottam, amikor 6 hónapos lett a lányom, és megint váltok, mert 8 hónapos. :)

Szerintem nem véletlenül lett ez így kitalálva. A kettes állaga egészen más, mint az egyesé volt.

2009. jún. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Én is hasonlóképpen gondoltam, csak kíváncsi voltam mások véleményére is. Igazából nem nagyon akarok Ha-s tápszert íratni. Csak a mi orvosunknál ez a divat, hogy egyből mindenkinek Ha-st ír fel. Amúgy is úgy hallottam, hogy a baba 6 hós koráig egyen Ha-st ha azt írtak, utána nem olyan fontos.
2009. jún. 30. 12:51
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsika de a 4 óránkénti etetés nem sok egy kicsit?

egy ekkore babának?

Én a kisfiamat 3 óránként etettem 8 hós koráig!!

és csak utána kezdtem a 4 órás etetést!

Sőt amikor 1 hós volt mivel sárga volt a picim 2,5 óránként kellett szoptatnom!

üdv

2009. aug. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!