Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás babának meddig...

Tejallergiás babának meddig szokás tápszert adni, mikor szoktak átállni másra, ami helyettesíti a tejet?

Figyelt kérdés
Dokink mondta, hogy próbáljam meg a szójatejet, de nem szeretnék nagy mennyiségben szóját adni. Egyelőre Peptit kap, de arra gondoltam, ha annyira ragaszkodik a doki a váltáshoz, akkor inkább rizstejjel próbálkoznék.
2012. máj. 29. 13:45
 1/9 A kérdező kommentje:
14 hónapos egyébként.
2012. máj. 29. 13:45
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy éves kor felett szakorvosi javaslatra továbbra is felírhatja a háziorvos a gyógytápszert (pl Mimumil peptit). Mi enyhe ekcémára megkaptuk a gasztroenterológus tápszerre vonatkozó javaslatát, így még 2,5 évesen is a gyógytápszerből készült kakaót issza. Ha amúgy nem kap tejterméket, v csak keveset, akkor érdemes a tápszer mellett maradni és nem rizstejet adni neki. Az ára sem mindegy mellesleg...
2012. máj. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam 22 hónapos, ő Pregomin tápszert eszik a mai napig is. Reggel 6 körül ébred, akkor 210 ml vízzel készült tápszert iszik meg. 7kor reggelizünk, akkor általában rizstejet, szójatejet, vagy zabitalt iszik, de ezeket csak úgy hajlandó meginni, ha kakaót is teszek bele. Alvás előtt szintén 210ml tápszert megiszik.

Mi 2 évesen megyünk tejterhelésre, addig mindenképpen tápszert kap (szakorvosi javaslatra).

2012. máj. 29. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

2,5 éves múlt a fiam, tejallergiás. Még mindig gyógytápszert iszik, múlt hét pénteken írta meg a következő 1 évre az ajánlást a gasztroenterológus doktornő.

Szójatejet én sem nagyon adnék, valahogy ódzkodok a szójától, mert az is erősen allergizál, és bőven van mindenben egyébként is.

2012. máj. 29. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Fiam betöltötte a 3 évet. Még nem nőtte ki az allergiát így reggel -este tápszer. Szerencsére szereti.


Ne szóját adj neki, hanem rizstejet. Nekünk féléven belül keresztallergia alakult ki a szájára is :(

2012. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
s*zójára (nem szájára)
2012. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, akkor megmondom a dokinak, hogy maradni szeretnék a tápszernél.

Igen, az ára sem mindegy, csak az a baj, hogy külföldön élünk, itt magánbiztosítós "csoda" egészségügy működik, a tápszert ingyen kapjuk, de a dokinak a biztosító pénzére is figyelni kell, gondolom, ezért is szeretné, ha átállnánk másfajta tejre. Megpróbálom megmagyarázni neki, hogy írja továbbra is a tápszert.

2012. máj. 29. 17:09
 8/9 anonim válasza:

Én mostanában nézek utána a tápszer helyettesítőknek, mert még szoptatom a 11 hónaposomat, de idegenkedem a tápszertől. Aztán lehet, mi sem ússzuk meg teljesen nélküle.


Viszont! A rizstejről olvastam több helyen, hogy magas lehet az arzéntartalma (termeléséből adódóan), ezért kisgyerekeknek nem ajánlják rendszeres fogyasztásra. És itt mindegy, hogy bio vagy nem.

Inkább zabtejet, ha már növányi tej.

2012. nov. 12. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4. válaszoló vagyok


Az a probléma a növényi "tejekkel" hogy nem tartalmazzák azokat a vitaminokat, ásványi anyagokat, amiket a tejtermékek, ezért nem alkalmasak egy az egyben annak kiváltására, így a tápszert sem helyettesítik.

Viszont itt többször olvastam, hogy a doki nem tápszert javasolt a gyereknek, hanem vitaminkészítményeket adott.

Nálunk sajnos ez heti 2 injekció formájában lenne kivitelezhető, úgyhogy inkább maradunk a tápszernél, lekopogjam, megissza a gyerek, igaz csak félálomban!

2012. nov. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!