Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményetek arról, hogy...

Pokri kérdése:

Mi a véleményetek arról, hogy bölcsődében, azért a kinti cipőben tartják a gyerekeket egész nap, hogy gyorsabb legyen az öltöztetési idő?

Figyelt kérdés
Ma reggel vitáztam a gondozónőnkkel, mert most már sorozatosan úgy kapom meg a gyerkőcöt délután, a csoportszobából kiadva, hogy kinti cipő van a lábán. Ugye jelenleg az idő elég hűvös, ezért zárt, meleg, de nem bélelt cipőt adok a gyerkőcre. Ebben van szegény reggel negyed nyolctól, délután négyig. Sajnos izzadós a lába. Kértem, hogy amíg benn vannak benti szandál kerüljön rá, erre azt a választ kaptam, hogy nincs idejük áthúzni. 14 gyerek jár a csoportba, általában 10 a rendszeres létszám. Úgy gondolom az a tíz perc, nem ér annyit hogy egész nap ugyanabban a cipőben legyen a gyerek, valamint a koszról nem beszélve. Sokszor a gyerkőc cipőjének színét nem lehet látni a kosztól,portól és a kinti játék után ebben van benn. Jeleztem ezt is mint problémát, közölték, hogy takarítanak. Igen, csak ha a gyerek kintiben bemegy hiába takarítottak, utána minden por és kosz. Ebben hemperegnek, játszanak. Kíváncsi vagyok más hogy vélekedik erről a kérdésről, mert csoportunkban még senki nem jelezte a gondozóknak, hogy nem ért ezzel egyet. Én lennék túl kényes?

2012. ápr. 17. 12:09
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Reggel mikor beadod nem adod rá a bentit? Mert ha te ráadod, akkor már annyival is tovább van rajta a benti és a kinti csak a kimeneteltől a haza menetelig.
2012. ápr. 17. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kötelesek lennének lecserélni, mert a kintivel behordanak egy csomó "koszt, bacit", ha nem cserélik le a csoportszobában, jelentsd a vezetőnek.
2012. ápr. 17. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Én ráadom, ők ha elmentem lecserélik.
2012. ápr. 17. 12:36
 4/15 anonim ***** válasza:

Mit szólna ehhez az ÁNTSZ?

Kötelességük átcserélni. Nekem anno 30, 3 éves gyereken kellett a cipőt cserélnem. + volt egy dadus, aki segített.

(volt óvodai dolgozó)

2012. ápr. 17. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Tegnap egész nap kintiben volt, ráadásul nem is voltak az udvaron. Ez verte ki nálam a biztosítékot. A gyerek hazajött a lába teljesen beleizzadt a cipőbe. Felmerült bennem a kérdés, hogy vajon alváskor sem veszik le a cipőket? Mert, ha igen, akkor ugyan miért nem lehet kicserélni? Délután ezt is megkérdezem. Valamint az is felmerült, hogy udvari homokozó használat után a homokot sem szórják ki? Ha igen, akkor miért nem lehet cipőt cserélni? Eddig jó tapasztalataim voltak a bölcsivel, de mostanában egyre inkább csalódok.
2012. ápr. 17. 12:40
 6/15 A kérdező kommentje:
Tegnap az egyik apuka mikor szembesült ezzel, megkérdezte, hogy a kinti ruhát hogy adják a gyerekre? Hát nem adják rá. Azt a kislányok szüleitől már korábban kérték, hogy ne adjanak szoknyát , mert sokáig tart átöltözni. Ezt még úgy ahogy el tudom fogadni, de hogy kintivel benn, ezt nem. Én is úgy gondolom, hogy ÁNTSZ nem nézné jó szemmel.
2012. ápr. 17. 12:44
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szólj légyszi a bölcsődevezetőnek! Nagyon fontos lenne! Nem kell vitatkozni, de annyit mondhatsz, miután ezt a kérésedet elutasították, hogy jelezni fogod az igazgatónak!

A gyerek érdekében nem szabad beszarinak lenni.

2012. ápr. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Jeleztem reggel feléjük, hogy amennyibe a kérésem nem teljesíthető szerintük, megyek a bölcsőde vezetőhöz, ennek ellenére, csak azt a választ kaptam, hogy nincs idejük átöltöztetni a gyerkőcöket, mert arra törekszenek, hogy minél többet legyenek levegőn. Ezt pártolom én is, de tíz percet jelent áthúzni max 14 pár cipőt. Úgy gondolom inkább a lustaság, mintsem az időtényező játszik szerepet. Véleményem szerint a bölcsőde vezető is hallgatólagosan egyetért velük, ellenkező esetben nem mernék csinálni, ugyanis rendszeresen körbejár a csoportokban és látja, hogy nem benti van a gyerkőcökön. De nem ítélek, beszélni fogok vele is. Délután azonban megpróbálom még a másik gondozónővel megértetni a kérésemet. Nem vagyok egy beszari alak semmilyen téren, de a gyerekeimért aztán mindent kiharcolok.
2012. ápr. 17. 13:06
 9/15 anonim ***** válasza:
Mindegy azért jelezd feljebb, ha ez sem hatásos, akkor sajnos marad az ÁNTSZ, aminek komoly bünti a vége! Nagyon fontos, hogy a gyerkőc lába szellőzzön. Ez nem vicc! Kinti cipőben egyébként is tilos bent tartózkodni, mert mindenféle kórokozót bevisznek, majd azon hasalnak a szőnyegen. Ahol eddig óvodában dolgoztam ott ilyen fel sem merült, sőt!
2012. ápr. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Az oviban nálunk sem vetődött fel ilyen. Én sem hordok egész nap teljesen zárt utcai cipőt. Nem is értem, egyáltalán hogy juthatott ilyen eszükbe.
2012. ápr. 17. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!