Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Valamit rosszul csinálok? 3...

Valamit rosszul csinálok? 3 hónapos ma a kislányom. Kb. 2 hete nem hízik (2500 grammal jöttünk haza a kórházból, most 4200 gramm.

Figyelt kérdés
1 hete az első két evés jó (110-150 ml), de a többi evés során alig eszik. Van, hogy 60 ml-t. Alig szívja, pedig van a ciciben. Elalszik rajta, a végét nem szívja ki, ilyenkor inkább átteszem a másik mellemre. Egy evés minimum egy óra. Naponta ötször, hatszor eszünk. Ha jól alszik, akkor négyszer. Lehet, hogy nem éhes, csak én erőltetem a hat evést? Amikor felébred, eszünk. Most lenne elvileg a három hónapos fejlődési ugrás, mi meg stagnálunk. Vagy csak egyszerűen meleg van, és emiatt étvágytalan?
2009. jún. 30. 13:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha megvan a havi fél kg,akkor nincs gond. Az enyém se valami nagy evő.
2009. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg nem fogy addig nincs baj, vagy ha nem látod rajta betegség jelét, h talán azért nem enne. De lehet, h egyszerűen csak meleg van, vagy nagyon tápláló a tejed és elég neki annyi, amennyit megeszik. Sztem ne erőltesd úgyis jelzi ha éhes. :) Az én lányom is étvágytalan.
2009. jún. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy kevés a tejed vagy híg. Én legalábbis azt gondolom, hogy ha egy evés 1 óra, akkor azért lehet mert kevés. Nálunk kb.10 perc volt egy szoptatás. Egy barátnőm ugyanígy járt és kiderült, hogy kevés volt a teje. Próbálj sok-sok folyadékot inni és tartalmasan táplálkozni és sokat fejni.

Egyébként az is lehet, hogy nem kell 6 evés. Ismerek olyan anyatejes babát, akinek elég volt napi 4-5. De ha nem hízik, akkor inkább a fenti lehet az oka.

2009. júl. 1. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Honnan tudom, hogy kevés? Nem sír utána ugyanis. Nem sírna, ha éhes lenne?
2009. júl. 1. 11:53
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azért eszik olyan sokáig, mert kevés neki és próbálja addig szívni, amíg lehet. Aztán azért alszik el, mert elfárad. Legalábbis a barátnőméknél így volt. Azt te magad is meg tudod állapítani, hogy van-e elég tejed. Ha etetés után is jön még, utána is tudsz belőle még fejni, akkor biztos. Ha nem, akkor lehet hogy kevés neki. Persze van olyan kisbaba, akinek kevesebb is elég, de ha nem gyarapodik, akkor az egy jel lehet.

Ha meg esetleg híg, azt az állagán és a színén észre lehet venni. Olyan lesz, mintha kicsit vízzel higították volna.

A babáknál előfordul az is, hogy ha hosszra hirtelen sokat nőnek, akkor súlyra meg addig nem gyarapodnak. Szóval sziplán ez is lehet az ok, hogy nem hízik.

2009. júl. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!