Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 és fél hónapos babám fél az...

4 és fél hónapos babám fél az idegenektől és sírni kezd. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

4 és fél hónapos babám az utóbbi 1-2 hétben mindig sírni kezd, ha idegen közelít felé, akkor is, ha az idegen (pl. szomszéd) nevet rá, hülyéskedni próbál vele.

Előtte nyugodtan hagyta, hogy mások is felvegyék, most még a nagyszüleitől is megijed (igaz nem gyakran találkozik velük). :-(

Tudom, hogy még nagyon kicsi baba és sokat fog változni, de tudok valamit tenni, hogy ne csak anyát és apát engedje magához közel? Legtöbbször én vagyok vele egyedül itthon. Ez lehet a baj, vagy majd úgyis kinövi?



2012. máj. 30. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges, hogy valakitől megijedt, és azért ez a változás. Erőltetni nem kell az "idegeneket", ha ő nem szeretné. Majd ahogy nagyobb lesz, érdeklődőbb lesz, az emberek felé is. Rendszeresen hord társaságba, ahol sok ember mozog,akár egy bevásárlás, akár egy séta a városban. Vedd ki a hordozóból, babakocsiból, fogd a kezedbe, öledbge, hadd nézelődjön, és megszokja az embereket.
2012. máj. 30. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
21 hónapos lányom is ilyen ha átveszik azonnal sir, életkori sajátosság!
2012. máj. 30. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
17 hos kislányomnak is kell vagy 10-15 perc míg megbarátkozik és utána már nem fél az emberektol.Pár honapos babaként o is sírt mindenkitol, nem tudsz mit csinálni. Ha már ulni fog a kocsiban, akkor fog rácsodálkozni a világra, az emberekre, hogy nem csak anya és apa van :)
2012. máj. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Próbáld minél inkább szoktatni az idegenekhez... pl. séta a piacon, barátnők, nagyszülők minél gyakoribb látogatása. Az én kislányomnak is vannak ilyen időszakai. Most 6 hónapos, volt hogy vigyorgott idegenekre is, volt hogy a nagyszüleitől is keservesen sírt (még most is időszakos nála). Szerintem ez nem gond, egyszerűen nagyon anyás, de ez biztos fog változni (bár anyum szerint ez teljesen baba függő mert öcsém újszülött korától mindenkivel barátságos volt viszont nálam pl. amikor idősebb lettem még rosszabb lett az idegenektől való sírás/tartás aztán kb. 3 éves koromra nőttem ki azt hogy anyu fenekébe bújjak ha idegenek vagy akár rokonok- akiket ritkábban láttam- között voltunk).
2012. máj. 30. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia, nekünk is volt ilyen kb 5, 5 és fél hónapos koráig tartott. Szerintem nem történt semmi, ahogy nyílik az értelmük rájön, hogy nem csak Ő meg Te vagy. Mi ennek ellenére vittük a barátainkhoz, megkértem, hogy tegyenek úgy, mintha itt sem lenne. Úgy értem ne támadják le, szoknya a nyüzsgést stb. Egy darabig 5 percig ölben volt, majd ahogy oldódott letettem a földre, ágyra, szőnyegre. Olyan szépen elmúlt.
2012. máj. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és a mai napig megkérek mindenkit, hogy ne másszanak bele a fejébe....
2012. máj. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi. Igen, az is lehet a baj, hogy ha mások is itt vannak nálunk, akkor mindenki hirtelen szinte egyszerre elkezd hangosan beszélni a babához, képeket vágnak neki (hogy nevessen), de ezzel pont az előző hatást váltják ki és sírni kezd.

Csak nekem hagyja hogy vicces arcokat vágjak neki :-)

2012. máj. 30. 11:14
 8/10 anonim ***** válasza:
Olvasd el Selma H. Fraiberg Varázsos évek c. könyvét! Szerintem nagyon-nagyon jó, hasznos dolgok vannak benne!
2012. máj. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves a lányom,és ő is sírva fakad sokszor.Eleinte azt gondoltam keveset járunk emberek közé,így mentünk oda is ahova nem is kellett csak hogy szokja.Valamelyest javult a dolog,de még mindig vannak időszakai.Szerintem is életkori sajátosság!
2012. máj. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A babák ekkor kezdik megkülönböztetni a családtagokat az idegenektől. + a zaj is zavarhatja.

Ez egy idő után elmúlik. Fontos, hogy néha találkozzon hasonló korú gyerekekkel.

2012. máj. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!