Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónapos babával 5 napos út?

4 hónapos babával 5 napos út?

Figyelt kérdés
Repülőút lenne (Stockholm), szállodában. Konferenciára kell mennünk. Szerintetek bevállalható, vagy hagyjuk itthon nagyszülőkkel? Egyszerűen nem tudok dönteni. A Manó születésétől kezdve tápszeres.
2012. máj. 30. 12:41
 1/10 anonim ***** válasza:

Nem lenne gond az út, ha nem azt írtad volna hogy konferenciára mentek. És a konferencia alatt a baba hol lenne? Mert hát ezek a programok általában egész naposak és nem éppen kisbabáknak való.

Ha nyugodt a baba, a nagyszülőkre rámered bízni, akkor az is simán számításba jöhet.

2012. máj. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! :) Nekem egy előadás erejéig kell mindenképp ott lennem, ezenkívül tudnánk kicsit sétálgatni amikor éppen nincs alvás, várost nézni, vagy akár pihenni a hotelben. Apukája tartana is előadást és páron ott is lenne, de akkor meg lehetne velem. Maximálisan megbízok mindkét nagyszülőben, viszonylag fiatalok is, tehát ezért is nehéz kérdés.
2012. máj. 30. 12:53
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha nem gond a konferencia, akkor én vinném. Nekem 5 nap egy kicsit hosszú lenne a fiam nélkül, de csak emiatt, nagyon hiányozna :D. Egyébként ő tuti nagyon jól érezné magát a nagyszülőkkel és nem lenne gond.
2012. máj. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen, itt is az a baj, hogy nekem hiányozna nagyon. :D A nagyszülőkkel ő remekül meglenne. :)
2012. máj. 30. 12:59
 5/10 Disi ***** válasza:

Én magammal vinném. Mivel felváltva lenne veletek, nem hiszem hogy gondot okozna. És szerintem a kikapcsolódás is jót tenne mindnyájatoknak. Most lesz 11 hós a babóm, nagyon gondolkoztunk egy kis balatoni kiránduláson tavaly nyáron, de végül nem mertem nekiindulni. Így utólag már bánom. A védőnőm is azt mondta, hogy ami jó anyának az a babának is. Oké, ez egy konferencia, de ahogy írtad, kirándulnátok is, egy kis levegő-változás szerintem jót tenne a kis családnak :)))

A másik pedig hogy én még most sem tudnám egy napra sem otthagyni sehol, de ez szintén az én véleményem, max pár órára szoktam elmenni itthonról.

2012. máj. 30. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Mi 1 hónapos kora óta "cipeljük" magunkkal.Messze lakunk a családtól és havonta elmegyünk nagyszülőnézőbe 4-5 napra;van mikor 1 hétre.Első hónap óta ez van és nagyon jól viseli.Sőt!Szerintem simán lehet vinni,nem lesz vele gond! :)
2012. máj. 30. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azt hiszem akkor jön velünk a kisasszony is! :)
2012. máj. 30. 14:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Annyit azért hozzáfűznék, ha már van kialakult napirendje, amibe nem tartozik bele az állandó jövés-menés, akkor most teljesen fel fog borulni. Vagy az 5 napot úgy érted, hogy a távollét annyi? Mert akkor oké a dolog.
2012. máj. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én nem vinném el, szerintem is totál felborul az eddigi kialakult napirendje, megszokott kis dolgai. MÉg a repülőút is lutri, hogy bírni fogja-e?

De ettől függetlenül biztos nagy telefonszámlám lenne, mert tutira annyira hiányozna, hogy állandóan hazatelefonálnék- de ettől függetlenül én nem vinném magammal, főleg, hogy ennyire megbízhatók a nagyszülők, és nyugodtan rájuk lehetne hagyni. Ha nem bíznék bennük, akkor nem lenne kérdés, hogy jöjjön-e?

(mi férjemmel Dániába készülünk ősszel, most 3hónapos a kicsink, de ő a mamáéknál lesz egy hétig.)


Persze a ti döntésetek.

2012. máj. 30. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Hajj, hát a délután során végül is átgondoltuk a dolgokat, és végül pont a napirend miatt úgy határoztunk, hogy nagyiék addig hozzánk költöznek, és azt az 5 napot itthon tölti velük. Én nagyon vinném, de a férjem szerint és ha nagyon magamba nézek szerintem sem lesz jó, ha minden megbolydul körülötte. Ezen kívül jöhetnek teljesen váratlan vacsorameghívások, stb., tehát lehet jobb így. Csak a szívem szakad meg, nagyon fog hiányozni. A telefonszámla pedig borítékolhatóan hatalmas lesz, de ez van.


Köszönöm a válaszokat, mindenki véleménye nagyon hasznos volt! :)

2012. máj. 30. 20:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!