Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Laevolac szirup vagy glicerine...

Kíváncsicska kérdése:

Laevolac szirup vagy glicerines kúp? Kinek mi használt?

Figyelt kérdés
Babám sajna szorulásos (6 hónapos) Kúpot a doki ajánlotta a szirupot a védőnő.Ki melyiket használja használná?
2012. máj. 30. 15:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%

Azt hittem az anyukának :)) (szülés után nekem a kettő együtt nagynehezen eredményt hozott)

Így, hogy magamon próbáltam, a szirupot javasolnám

2012. máj. 30. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Nekem 4 hónapos a fiam és egy antibiotikum kúra miatt alakult nála ki a probléma.Én mindenképpen a szirupot ajánlom.Nekünk egy fél teáskanál már használt (előtte 1,5 hétig nem volt semmi a pelusban).Nem gyógyszer,nem teszi tönkre a pocakját.Én mindenképpen azzal kezdenék.Nekem is a védőnő ajánlotta.Ő azt mondta délben kapjon egy kicsit,ha estig semmit nem használ,akkor még este ugyan annyit.Csak nagyon kell vele vigyázni,mert ha türelmetlen vagy és sokat adsz neki,akkor hasmenést okoz.
2012. máj. 30. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
En a kupot hasznalnam, mert nem szivesen adnek a babamnak szintetikus dolgot. Az en vedönöm azt javasolta, egyek napi 3x1 evökanal lenmagot, miutan vizben azott 4-6 orat es az az anyatejen keresztül jotekony hatassal lesz a babara (az en babucim is nehezen kakalt). Jo par nap, mig elkezd hatni, de hat. Egyszer a doki javaslatara (meg a lenmag elött) adtam neki "mini beöntest" (az is glicerines, csak folyekony), attol par percen belül telerakta a pelust :)
2012. máj. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
látszik, hogy a leavolac-ot nem ismered, mert nem szintetikus. szoptatás, terhesség alatt is lehet használni, ártalmatlan
2012. máj. 30. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A fiamnak egyik sem használt... A kúpot nagyon nem szerette, a laevolac pedig semmit nem használt... Még ideig-óráig a probiotikumok voltak a leghatásosabbak (pro-kid, normaflore)


Próbálj gyümölcsleveket (de ne almát banánt mert azok is fogják a hasát) A Hippes szilva nagyon jó volt, sárgabaracklé, őszilé, meggylé. Bébiételek közül pedig a sütőtökösek. Lassan majd kaphat joghurtféléket is, az is segíthet.

Amikor már kicsit nagyobb volt, (1,5 éves) akkor bizony én a Guttalax csepphez nyúltam... nem sűrűn, de inkább az, mint a szenvedés... 2 csepp elég volt neki, hogy szépen kitisztítsa és akkor 2-3 hétig újra rendben volt. Akkor jött rendbe amikor elhagyta a pelenkát, azóta semmi gond nincs.


Nagyon fontos a sok-sok folyadék, az is lazítja. valaki ajánlotta a mira-babyvizet is, de arra végül nem került sor.

kitartás!

2012. máj. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mi vettünk mindkettőt, de én a szirupot ajánlanám. A kúp kijött egészben úgy ahogy van, pedig feltolás után pár percig összefogtam a fenekét,és mégis. Először még hatott, de utána már kijött egészben. De mikor hatott, akkor is csak úgy, hogy ingert okozott, és végül is kijött, de megszenvedett vele, mert elég kemény és nagy volt. Mondjuk nálatok 6 hónaposan ez még nem valószínű, az enyém 2 éves. A szirup meg székletlazító, szóval sokkal kényelmesebben kijött. Nem hatott egyből mint a kúp, de nem is viselte úgy meg.
2012. máj. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Kúpot már vettem mert a dokim azt ajánlotta, de a védőnőm meg a szirupot.Akkor mindenképp kipróbálom a szirupot is.
2012. máj. 30. 17:07
 8/11 anonim ***** válasza:
31%

8 hós a fiam. Kb 1 hetes kora óta adjuk a Laevolac szirupot. Mindennap adok neki. Szerencsére van is eredménye. Nekünk orvos is és védőnő is ezt ajánlotta. Tápszerbe szoktam keverni reggel, vagy a tízórai tejberizspép-hez. Pár óra múlva már jön is a cucc... ;-) Próbáljátok ki!

Sok sikert!

2012. máj. 30. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Számos dolgot kipróbáltunk, de csak a kúp vált be!

Nem szokott hozzá!!!

2012. máj. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat!
2012. máj. 31. 09:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!