Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy megóvjam a...

Mit tehetnék, hogy megóvjam a kisbabám egészségét az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a Párom nagymamájával élünk együtt. Jelenleg a Páromnak nincsen munkája, minden befolyó jövedelmünk tőlem származik. Mivel felsőoktatásban tanulok, rengeteget készülök, így jó az átlagom, ösztöndíjban részesülök, szociális támogatásra tartós betegségem miatt vagyok jogosult, emellett gyes, családi pótlék és amit tudok (munkát) elvállalok 4 órában, ezalatt az idő alatt a Párom vigyáz a kislányunkra. A helyzet az, hogy a Párom nagymamája rendszeresen vigyáz a másik unokájára mert a kislány szülei (vagyis úgy tudom csak az egyik szülője) hétvégén dolgozik, mivel alkalmai munkákat vállal. Az igazság az, hogy mivel befogadott bennünket és itt lakhatunk amíg a Párom nem talál újra munkát (műtéti felépülés miatt nem tud dolgozni) sosem szólok ha bármi problémám van. (Mert tudom, hogy nem a saját házam, nincs beleszólásom sokmindenbe. Pl. sokszor volt már, hogy ha tanultam ugyanúgy bömbölt a tv, ha szóltam halkabbra vették majd később újra felhangosították) Viszont a probléma az, hogy a másik unoka rendszeresen beteg, úgy tudom nem nagyon viszik orvoshoz és ritkán szed gyógyszereket ezért nem gyógyul meg, mindig visszaesik. Mivel ovis, közösségbe jár, nem egyszer szedett már össze vírusos betegségeket. Legutóbbi hétvégén úgy tartózkodott itt, hogy a Párommal azt hittük, megfullad a köhögéstől, annyira beteg volt. Azt mondta a Párom nagymamája, hogy nyugodjak meg, mert nem engedi, hogy bejöjjön a mi szobánkba így nem fogja elkapni a betegséget a kislányom. Holott tudtuk, hogy ez így önmagában butaság, hiszen a levegő ki-be jár a szobákban. Most az én kislányomat mandulagyulladás miatt kezeljük (ami érdekes módon az unoka hazamenetele után pár nappal jött ki rajta és miután közösségbe nem nagyon hordom a babát így azt gondoljuk, hogy mivel a házban a köhögés után szétterjedtek a bacik, tőle kaphatta el.) Most az én 8 hónapos kislányom lázas, a mandulája gyulladt, annyira el van dugulva az orra, hogy aludni sem tud tőle és az unoka mint minden hétvégén most is jön hozzánk. Nem tudom mit tehetnék, hogyan "tilthatnám" ezt meg, mert sosem "írják alá" hogy az unoka beteg, mindig azt mondják csak a fagyi miatt köhög, vagy a levegő pollentartalma miatt ... Holott olyan csúnyán, hurutosan szokott köhögni, hogy olyat én még talán nem is hallottam. Hiába próbáltunk már nem is egyszer szólni emiatt, annyival le voltunk tudva, hogy a két gyerek nincs egy szobában, így ne aggódjunk, nem lesz az én babám beteg. De most még is az. A Nagymama azt mondta nem gondolja, hogy az unokájától kapta volna el. Szóval tanácstalan vagyok, Ti mit tennétek? Hogy magyaráznátok el, hogy ez így nem nagyon fog működni?(Azt is hozzátenném, hogy ahhoz képest h a babám anyatejes és 8 hónapos, már kb. ötödjére beteg élete során, holott én nagyon vigyázok az egészségére, viszont azt sajnos nem szabhatom meg, hogy a másik unoka mennyit legyen itt és mikor.)
2012. máj. 30. 16:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Immunerősítő a picinek.

Ha pedig most többször beteg, reméljük mire közösségbe megy már nem lesz annyira beteges. Tudom ez nem a legjobb szempont, de több a semminél, ha már költözni nem tudtok.

Amúgy nagymama hiába fogadott be titeket, attól még a kisebbik unokájára is gondolnia kell, úgyhogy üljetek le megbeszélni a dolgokat, az a biztos. Ha nem érti meg, hogy a babátok állandóan megbetegszik, és ennyire elzárkózik mindentől, akkor tényleg érdemes egy dokival beszélni, milyen immunerősítőt ajánl (vagy érdemes vérvételre beutalót kérni, hátha más is áll az állandó betegeskedés hátterében).

Párodnak jobbulást és reméljük mihamarabb talál utána munkát is!

2012. máj. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

Menjetek inkább albérletbe, mert hiába laktok ott "kedvezményesen", ÉN inkább fizetnék 2x annyit, de a gyerekem ne kapjon el állandóan mindent. (Gyógyszereket is venni kell vmiből és nem kevés! az én két gyerekem egyszerre lett beteg és kb. 10.000 volt csak az orvosságuk!!)

Párod találjon munkát a gyereketek érdekében sürgősen és fordítsátok meg a sorrendet! (Te maradj otthon és ő dolgozzon)

2012. máj. 30. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Az utolsó mondatoddal végülis megválaszoltad a kérdésedet. Azért azt nyugodtan megmondhatod nekik,hogy beteg gyereket nem szabad közösségbe vinni,főleg nem ahol kisgyerek van,betegen óvodából is hazaküldenék. Meg igy a gyerek se gyógyul,ha nem piheni ki OTTHON a betegséget. Vagy ha nem mersz szólni,akkor ha viszik oda a beteg gyereket,te gyorsan vidd el a kicsit levegőzni,vagy az apukát küld le vele gyorsan,majd ha elmegy a beteg gyerek,jól ki kell szellőztetni. Ha mindig igy leléptek,hátha veszik a lapot. A kicsinek minden nap add a Cebiont.
2012. máj. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Az immunerősítő önmagában nem sokat fog érni, mert semmi sem csodaszer. És bár ha 2-3 havonként lebetegszik, és akkor úgy gondoljuk, hogy oké, kipipálva , majd ha oviba megy, nem lesz annyit beteg...ez ezen esetben butaság. A másik unokának, vélhetően, ahogy a kérdező is írja vmiylen visszatérő vírusos vagy bacis betegsége van, szövődmény, akármiből; a nagymama meg sz.rik rája. Bocsánat, ha kemény vagyok.

Még az jutott eszembe, ha más nem (ott muszáj maradni nagyinál) elvinném azt a gyereket orvoshoz, aztán ott halljam saját fülemmel, hogy ez csak a pollentől van........

2012. máj. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Sajnos ezt akkor nem tudod kivédeni.

Gondolj bele, ahol a nagy tesó Bölcsibe, Oviba jár, ott is elkapja a pici a betegséget a nagytól.

Mire Bölcsibe Oviba megy a gyereked, legalább be edződik, és immunisabb lesz.

Valami vitaminnal tudod erősíteni a picit hogy ne kapja el, vagy ha ott az uncsitesó, akkor a párod vigye a picit sétálni, altassátok kint.

Mivel nem saját lakás, nem tudod sajnos megmondani neki mint írtad hogy ne jöjjön.

Barátnőmnél is ez van, Mami vigyáz a fiára, aki 2 éves, de lakik nála két nagyobb. Ha beteg is viszik a gyereket a mamihoz, mert dolgozniuk kell, de ha ott beteg a két gyerek, akkor is viszik, mert dolgoznia kell!

2012. máj. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy jelenleg nem tudnánk fenntartani egy albérletet. Az én "jövedelmeim" összesen 70-80 ezer forintot tesznek ki, ebből magamat és a babámat még el is tudnám tartani de már egy harmadik embert, albérlettel mindennel együtt sajna nem. A Páromat egy éve műtötték, a kezelőorvosa félrekezelte és sajnos fizikai munkát nem is vállalhat. Más munkára hiába jelentkezett eddig is, még csak válaszra sem méltatták. Most jelentkezett egy tanfolyamra, amit ha elvégez talán lesz munkája. Én külföldben gondolkodom, de csak majd ha a kislányom betöltötte a 3. életévét. Nekem is már csak egy évem van hátra az államvizsgáig!
2012. máj. 30. 16:16
 7/19 anonim ***** válasza:
Vigyétek el azt a gyereket orvoshoz, komolyan írom, teljesen sajnálom, már én innen a gép mellől, pedig nem is ismerem. Még az is átfutott az agyamon, h ez krupp lehet nála, attól meg a Jósisten kímélje meg a te gyerekedet. Szóval vidd vagy vigyétek el, mert lehet vmi komoly baja van, és amíg ott laktok, állandó veszélyben van a te kislányod is!
2012. máj. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Az unoka nem csak pár órára, egész hétvégén itt szokott lenni. péntektől-vasárnap estig...Ezért nem tudom kivédeni. És igaz az, hogy ahol van nagytesó ott is van betegség, csak az az igazság, hogy ott lehet, hogy a nagytesót elviszik orvoshoz. Itt pedig volt már olyan eset, hogy azt állították, hogy a gyerek volt orvosnál, de a kislányt amikor megkérdeztük azt mondta ő nem volt orvosnál. Nem is szedett gyógyszereket sem. Amúgy a nagymama nem az a nemtörődöm nagyi, sőt ... Sokat segít Ő mindenütt ahol tud, csak már idős, nem úgy látja a dolgokat mint mi.
2012. máj. 30. 16:21
 9/19 A kérdező kommentje:
A szülei pedig azért dolgoznak ennyit mert nehezen élnek. Mondjuk az apa hétvégén otthon van azt tudom. Nem is akarok én belefolyni, én is sokszor gondolom őket felelőtlennek. De nem látok bele az anyagi helyzetükbe, meg jogom sincs beleütni az orrom. De az a baj, hogy most már ez az én gyerekemet is érinti így innentől kezdve már valamit muszáj tennem ... Nekem megszakad a szívem amikor a gyerekem zokog mert már annyira vörös az orra, hogy nem tűri tovább az orrszívózást, vagy amikor hajnalban arra ébred, hogy lázas és csak sír és sír ... Még ha nem is szólhatok bele minden másba, ezt mégis hogy tűrjem?:(
2012. máj. 30. 16:24
 10/19 anonim ***** válasza:
Ha a lányodnak testvérei lennének, a helyzet ugyanez lenne. Kicsit hamarabb fog edződni az immunrendszere, mire bölcsis, ovis lesz, már nem lesz ennyit beteg. Tudom, ez durván hangzik, de azoknál a családoknál, ahol sok gyerek van, ez megszokott. Ne aggódj!
2012. máj. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!