Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy etették a gyerekekkel a...

Hogy etették a gyerekekkel a pálinkás kenyeret? Van még ma is ilyen?

Figyelt kérdés
Egy kedves ismerősöm mondta, hogy székelyföldön még ma is előfordul. Próbálta már közületek valaki?
2009. jún. 30. 18:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak nagyon régen,még a háború előtt volt divat a nagyon szegény családoknál.A kenyeret belemártották pálinkába,és a héját a gyerek kezébe adták,és szépen elrágcsálta.Remélem,hogy ma már senki nem csinál ilyesmit.
2009. jún. 30. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%
Ez miért volt jó? Mármint a pálinka!
2009. jún. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
69%
Szia. Ne pontozzatok le, de nem tuok választ írni. Csak érdekelne, hogy miért csinálták? Erről soha nem hallottam, és kíváncsi lennék, mi volt ennek a célja...
2009. jún. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
69%
Anyósom csinálta 28 évvel ezelőtt csak ő nem a kenyeret itatta be pálinkával hanem magát,az eredmény egy teljes debil gyerek.Csak nem akarod kipróbálni??????????
2009. jún. 30. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem, nem szeretném, Isten ments! Hallottam olyat is, hogy ha kiskutya issza a pálinkát, megáll a növésben. Azt pedig főleg nem merném kockáztatni! Meg aztán nem engedek be a házamba alkoholt, mert nem iszunk. Csak érdekes dolog, kíváncsi voltam ki tud róla bővebbet.
2009. jún. 30. 18:32
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát az én anyósomat nem érdekelték a következmények,egyébként nem gondoltam rólad hogy ki akarod próbálni bocs ha megbántottalak,csak nem tudtam miért kérdezed.
2009. jún. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
És miben nyilvánul meg a "debil gyerek"? Ha anyósod volt, akkor a férjed testvére lett az?
2009. jún. 30. 18:37
 8/16 anonim ***** válasza:
én úgy tudom, hogy a pálinkás kenyeret fogzásra adták régen.
2009. jún. 30. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
25%
Igen a sógorom,abban nyilvánul meg hogy nem tud viselkedni nem veszi észre hogy mindenkit megbánt.A múltkor apukámat alázta meg négy másik családtag ellőtt de persze a hülye nem vette észre és hát persze ő rá nem lehet szólni.Mindenki úgy csinált mintha nem történt volna semmi,én meg legszivesebben pofán rúgtam volna.És ez megy már 12 éve.
2009. jún. 30. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
2009. jún. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!