Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Igaz, nem mostanában szülök...

Igaz, nem mostanában szülök még, de listát írát mik azok a dolgok amiket kell vennem a kisfiamnak ha megszületik?

Figyelt kérdés
Itt konkrétan arra gondolok, hogy mik azok a gyógyszerek amiket meg kellene vennem? Illetve melyik a jó popsi krém? A Sudocremről sok jót hallottam, használja valaki?
2012. máj. 31. 14:18
 1/9 A kérdező kommentje:
*írok (írát helyett)
2012. máj. 31. 14:19
 2/9 anonim ***** válasza:

Rengeteg dolog szóba kerül itt, a neten nagyon sok listát találsz ehhez a kérdésedhez (keress rá: babakelengye). A védőnőd pedig pontosan megmondja neked, hogy milyen illatszereket, gyógyszereket vegyél a babádnak, illetve a dokinő majd receptet ad hozzá, ha megszületik, addig nem is nagyon érdemes ezzel foglalkozni.

A Sudocrem tényleg a legeslegjobb popsikrém, illetve jó volt ez nekünk még a kisebesedett mellbimbóra is, és bőrön kialakult gyulladások csökkentésére. Én mindig ezt használtam.

2012. máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

a popsikrémből a gyógyszertári.

fürdetőből is de van aki utálja. a baba fürdető meg a babé nagyon jók. neogranormon termékek is klasszak.


kell majd alkohol a köldökére bár mi nem bántottuk szépen le is esett.

fülpiszkáló

sima vatta kozmetikai vattakorong is jó

lázcsillapító kúp doki felirja

olajat nem kell használni meg hintőport se van aki szereti majd meglátod.

sudocrem jó de nem napi használatra és baromi drága is.

sampon is fog kelleni ha hajasbabátok lesz.


ami viszont napi szinten használandó az majd a folyékony szappan lesz neked abból vegyél minőségit nivea v. ami jó nem olcsó mert ha gagyi kiszárad a kezed miatta .

a hajad is írtó mód fog hullani hajpakolás és jóminőségü sampont is szerezz be magadnak szemránckrémet is.


ha lehetőséged van már kismamaként lépj be a dm-bababónuszába mert az ő saját márkás termékeik olcsók jók és kuponozni megéri főleg ha tudsz cserélgetni .

2012. máj. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
sztem a sudocremnél van jobb. itt nálunk a gyógyszertárban kevernek vmit, de nem nagyon adják ki a receptet. na annál jobbat még nem találtam, de a neogranormon is jó még
2012. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha arra gondolsz,mire lesz szükséged,ha haza mentek a kórházból,akkor elmondom az én tapasztalatomat.Én ez év februárjában szültem a kisfiamat.

Én vettem köldökcsonkra sebhintőport,mull lapot,alkoholt,lázcsillapító kúpot,Alsol kenőcsöt (ha nagyon kipirosodik a popsi).Én is Sudocremet vettem,de használtam a gyógyszertárit is-felváltva.Babafürdetőből én a sárga Johnsons-t vettem, a gyógyszertárit a mai napig nem használom(csúszik tőle a gyerek,nehéz szétkenni,ha nem kened el rendesen darabokban marad és úszik a vízen),utálom.Vettem még hintőpor és olajat.Jó ha van otthon körömvirág krém (koszmó ellen csodákra képes).

Ami valóban lényeges,az a lázkúp,mert sosem lehet tudni mikor lázasodik be.

Hozzáteszem,a mi gyerekorvosunk tragédia,3 hetes volt a fiam,mikor először lejött (de nem sok értelme volt).A védőnő is tud segíteni.Jó babavárást és könnyű szülést Neked!! :)

2012. máj. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ja és nem feltétlenül hullik a haja mindenkinek (nekem sem volt így),szerintem tök felesleges ezért pénzt kiadni.Majd ha ott leszel és látod,hogy szükséged van rá,akkor.Szemránckrém sem hiszem,hogy alapkövetelmény.
2012. máj. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Fú, ha nyakonvágnának sem jut eszembe a neve, de majd segítenek itt a csajok: CICI-bimbó védő krém. pici tubusos!!! Na az nagyon jó, és kelleni is fog az biztos!!


Gézlap(pici kockák)-pl nekünk a száját kellett ezzel ecsetelni. valami olajos kenceficével....

Szőlőmag-párna-DM-ben lehet kapni. Ha fájós lesz a pocika, akkor csak mikróban fel kell melegíteni, hasára tenni, rotyog majd nagyokat, és alszik egy jót utána...job esetben....de pl. hasfájásra kell majd pl.espumisan csepp, vagy az a drágább gél-formájú...

Vigantol is kell majd!


ÚÚR isten, 2,5éve szültem, és mindent elfelejtettem.....


Sudocrem nagyon jó! A neogranormon is szupi, ártani nem ártasz ha megveszed, otthoni sérülések esetén is lehet használni pl.hámosító, vagy bajúszgyantázás után nem vörösödik ki a bajusz helye...

2012. máj. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ó, ezek miatt ne aggód, mindent fel fog írni a doki, amikor mentek haza. Lesz benne popsikrém is.

A sudocrem valóban nagyon jó és valóban nagyon drága, de mivel irtó zsíros, ezért nagyon pici is elég belőle. Pl már hónapok óta nem vettem, pedig nem a nagy dobozosunk van.

A sampont leszavazom, a fürdető tökéletes erre a célra is. A nagy hajnál könnyebben koszmósodik a fejbőre, azt olajozni kell, ezt is ki fogja írni a doki.

Egyedül vattát kell beszerezned, minden másra lesz recepted. Nekem az a gombócokba gyúrt vatta jött be.

Fülpiszkáló hülyeség. Nekünk négy éve porosodik a polcon. Felbontottuk, hogy mégis milyen, 3 db hiányzik belőle. A célra teljesen megfelel a sima fülpuca is. Úgysem dugod be a fülébe, csak a kívülre került szennyeződést kell letörölni vele. Viszont dundibb babáknál könnyebb vele a köldököt kezelni.


Szülés után nagyon sok minta terméket fogsz kapni. Pont arra jók, hogy kitapasztald, mi válik be nektek.

Nincs két egyforma baba. Nekem kettő van. A fiam fenekét akár sülthúszsírral is kenegethettem volna, alányom viszont nagyon érzékeny bőrű. Az első héten kicsapta a popsiját a Johnsons popsikrém. Még a gyógyszertáritól is kiütéses volt. Vele Sudocrémet használok.

A neogranormonnak nagyon jók a termékei meg a babé-nak, bár utóbbi a fél fizetésemet elvinné.

2012. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Bocsi,megint én vagyok. :) Amit az egyik hozzászóló írt a mellápoló kenőcsről: Garmastan,amit gyógyszertárban lehet megvenni(1800.- Ft körül van).Ha kisebesedik,fáj a bimbó szopinál,valóban nagyon jó.Bár nekem a Medela-nak a Purelan100 jobban bevált,hatásosabb volt.
2012. máj. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!