Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan teremtsek be mindent a...

Hogyan teremtsek be mindent a kisfiamnak mire megszületik?

Figyelt kérdés
Egy elkeseredett kismama szól most hozzátok.Heteken belül világra hozom kisfiamat. Az apukája kilépett az életünkből és semmilyen támogatást nem kapok tőle. Anyukámhoz kellett költöznöm és az ő kis pénzéből élünk albérletben. Még semmit sem tudtam venni a picinek, szó szerint semmit. És iszonyatosan el vagyok keseredve, hogy hogyan fogok tudni beteremteni neki mindent. Se babakocsi, se kiságy, kisruhák, semmi. Segélyt nem kapok, nincs rá keret, ez volt a válasz. Így viszont attól félek el fogják venni tőlem a picit. Mit tegyek?!
2010. ápr. 15. 23:05
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
Hogyhogy nem kapsz semmilyen segélyt? Hogy kerültél ilyen helyzetbe? Megkérdezhetem, hogy hány éves vagy?
2010. ápr. 15. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 A kérdező kommentje:
Az önkormányzatnál voltam és azt mondták nem tudnak csak egyszeri segélyt adni, kb. 4000 ft-ot. Hogy hogy kerültem ilyen helyzetbe?! Volt egy látszólag stabil kapcsolatom, amiben az apa mindenáron akarta a gyereket. Anyagilag is kiskirály módjára éltünk, mindene meglett volna a picinek. Aztán bemondta az unalmast én meg itt maradtam támogatás nélkül.... Egyébként 28 éves vagyok.
2010. ápr. 15. 23:15
 3/46 anonim ***** válasza:
Ezek szerint csak a párodnak volt jövedelme? Nagyo sajnálom..
2010. ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
Barátok esetleg?
2010. ápr. 15. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:
Jutalékos rendszerben dolgoztunk, de én nem rég óta, így nekem nem ment annyira. A táppénzt is azért nem tudtam igényelni, mert nem normális bejelentett munka volt, csak megbízási szerződés, majd később ha akarom, akkor vállalkozói...
2010. ápr. 15. 23:22
 6/46 anonim ***** válasza:
100%
A barátod hogy lehete ilyen, hogy magadra hagy egy fillér nélkül, mikor tudja, hogy várandós vagy a babátokkal? Hanyadik hónapban vagy? Írj privit, pár dolgot talán tudnék adni.
2010. ápr. 15. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
100%

Fordulj a helyi családsegítőhöz.

Nálunk nagyon rendesek és sok mindenben tudnak segíteni, remélem máshol is...

2010. ápr. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:

Keress fel rokonokat, ismerősöket, ismeretleneket! Nálunk vannak ilyen családi sztorik, hogy anyukám a nyolchónapos pocakjával fertőtlenítette és festette le a dédinktől származó kiságyat, stb. Gyakorlatilag semmit nem vettek nekünk, mikor csecsemők voltunk, mert nem volt rá keret. Babaruhákat unokatesóitól kaptunk egy-két olyan kikötéssel, hogy "azt a kis kék sapit majd kérjük vissza, mert kedves emlékeink fűződnek hozzá", ilyesmi.

A babaholmikra az embereknek általában csak pár évig van szükségük, így simán kérhetsz kölcsön kedves emberektől. Meg ha úgyis otthon vagy, próbálj meg varrni, abba nagyon hamar bele lehet jönni és babaruhák esetében nagyon költségkímélő megoldás (mivel ha te csinálod, csak az anyagár számít, ami meg ekkora méretben minimális :) ).

Sok boldogságot nektek!

2010. ápr. 15. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 anonim ***** válasza:
Hol laksz? Küldj privit. Pár dolgot tudnék adni.
2010. ápr. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy merre laksz, de pl. Bp-en sok helyen szokott lenni babaruha börze, nagyon olcsón hozzá lehet jutni sok ruhákhoz, egyéb dolgokhoz. Én pl. egyszer ágyrácsot kerestem, és találtam ingyen elvihető kiságyat az expresszen. Teszveszen, vaterán is regisztráld magad, ott is sok dologhoz olcsón hozzá tudsz jutni. Iwiw-en is vannak az apróhirdetés részben ingyen elvihető dolgok. Ezt az oldalt is ajánlom figyelmedbe: [link]
2010. ápr. 16. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!